DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max5ter
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 3 cze 2012, o 21:29
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Otrębusy
Kontakt:

DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: max5ter »

Witam,
Wiem że późno a powinienem na poczatku odrazu was zapytac, ale już mówie co się dzieje.
Oczywiście główny problem jak w temacie. Drzy mi kierwonica przy hamowaniu i od razu mowie co juz robilem a co powinienem.

Tarcze wymienione, klocki wymienione, kola wywazone, zbieznosc tez na wszelki wypadek byla robiona =d
gdzie szukac problemu? =)))
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: chairles »

mam identyczna sytuacje i zrobilem dokladnie to samo co Ty, ktos mi jeszcze mowil ze mozna wymienic przewody hamulcowe bo zdarza sie ze parcieja, ale nie zrobilem tego jeszcze
Awatar użytkownika
max5ter
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 3 cze 2012, o 21:29
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Otrębusy
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: max5ter »

no ktos cos jeszcze o tulejach wspominal ale nie wiem czy to dotyczylo hamulcy czy latania kierwonicy bo w sumie latac mi nie lata =)
ale chcialbym to zrobic bo przy 140 jak przyhamuje to auto zamienia sie w maszyne do masazu od tych drgan =D

cierpliwie czekamy na rady =d
Awatar użytkownika
j0hnDEER
Lex user
Posty: 132
Rejestracja: 8 sie 2013, o 09:41
Model Lexusa: is200
Skąd:: PCE
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: j0hnDEER »

blokujące sie tłoczki bądź prowadnice , trzeba rozebrać zacisk i to jak najszybciej bo jeżeli już nie pokrzywiłeś tarcz to zrobisz to niebawem. Problemem jest tarcza,klocek,zacisk . Musiał byś być na track day'u żeby poczuć różnice w przewodach oem/oplot
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: chairles »

j0hnDEER pisze:blokujące sie tłoczki bądź prowadnice , trzeba rozebrać zacisk i to jak najszybciej bo jeżeli już nie pokrzywiłeś tarcz to zrobisz to niebawem. Problemem jest tarcza,klocek,zacisk . Musiał byś być na track day'u żeby poczuć różnice w przewodach oem/oplot
zaciski czyszczone byly u mnie i ciagle to samo , wlasnie najbardziej odczuwalne jest to przy predkosciach w okolicach 140km/h. Zazdaczam jeszcze ze przy normalnej jezdzie auto zachowuje sie idealnie , nie ma zupelnie zadnych drgan
Awatar użytkownika
max5ter
Lex user
Posty: 100
Rejestracja: 3 cze 2012, o 21:29
Model Lexusa: IS300 Sportcross
Skąd:: Otrębusy
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: max5ter »

dokladnie drgania zaczynaja sie gdzies od powyzej 80tki ale przy 140 to juz grubo sie dzieje,
przy predksociach ponizej 80 bez zastrzezen =p
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: chairles »

chairles pisze:
j0hnDEER pisze:blokujące sie tłoczki bądź prowadnice , trzeba rozebrać zacisk i to jak najszybciej bo jeżeli już nie pokrzywiłeś tarcz to zrobisz to niebawem. Problemem jest tarcza,klocek,zacisk . Musiał byś być na track day'u żeby poczuć różnice w przewodach oem/oplot
zaciski czyszczone byly u mnie i ciagle to samo , wlasnie najbardziej odczuwalne jest to przy predkosciach w okolicach 140km/h. Zaznaczam jeszcze, ze przy normalnej jezdzie auto zachowuje sie idealnie , nie ma zupelnie zadnych drgan
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: owczar »

Ewidentnie bicie na tarczy. Możliwe, że źle doczyszczona piasta.

Odczuwacie drgania przy wyższych prędkościach bo przy niższych sam układ hamulcowy potrafi to amortyzować.

Ja bym po prostu zmierzył bicie obu tarczy i będzie odpowiedź.
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: chairles »

nie ma zadnego bicia na tarczach na 150%!!!
Palio
Lex user
Posty: 104
Rejestracja: 3 lip 2013, o 14:47
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

DRGANIE KIERWONICY PRZY HAMOWANIU

Post autor: Palio »

U mnie po kupnie ISa okazało sie ze bije kierownica przy hamowaniu. Okazało sie ze tarcze sa nowe TRW. Postanowiłem je wymienic. Zakupiłem ponownie TRW - po 2000 km znowu bicie. Tym razem reklamacja, ktora została uznana. Z TRW dałem spokoj i zainwestowałem w ATE od tej pory bez problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość