gdzie pozbyłem się DPF

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: numerator »

Witam. Proszę użytkowników którzy usuneli w swoich 220 DPFa o wpisywanie namiarów na warsztaty. Mało mechaników chce się podjąć tego tematu przy lexie.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: bamss »

jak do tej pory tylko emulator
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: Dragonn »

Jeżeli mógłbym doradzić, próbować w firmie DYNA-MITE w Katowicach. Właściciel jest na prawdę ogarnięty w temacie fap'ów, dpf'ów, i chip'ów i podobnych zagadnień. Hamownia i reszta na miejscu.
Polecałbym się zainteresować:)
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: numerator »

A był ktoś i robił dpf w firmie dpf serwis Adam majcherczyk w leżajsku ponoć jest w stanie to zrobić to tak jak należy tak przynajmniej twierdzi przez tel a z gadki wygląda na konkretnego
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: Łukasz220d »

Ja gadałem z jakimś kolesiem w Warszawie i powiedział że jest w stanie to zrobić ale koszt to ok 2500zł. Mówił że można zrobić to przez emulator (1000zł) ale to zniszczy silnik ponieważ emulator daje sygnał jakby dpf wciąż był i podaje tzw piątym wtryskiem paliwo w małych ilościach do dopalania spalin, natomiast tego filtra już nie ma i paliwo to może dostawać się do oleju w silniku!! Co w efekcie po pewnym czasie da tragiczne skutki. Facet powiedział że jest w stanie odłączyć dpf i 5 wtrysk za pomocą jakiegoś lepszego sterownika no i niestety stąd wyższe koszty.
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: numerator »

ten w leżajsku zgrywa softa modyfikuje i wgrywa na nowo. Jest jeszcze w Zduńskiej Woli warsztat który też może go usunąć ale gość nie za bardzo chce powiedzieć co dokładnie zrobi więc odpuszczam sobie wycieczkę w ciemno. W katowicach i okolicy obdzwoniłem chyba wszystkie miejsca gdzie wywalają to ustrojstwo łącznie z Dyna-Mite (dzięki Dragon) ale wszyscy rozkładają ręce.Emulator większość odradza.
Najgorsze w tym wszystkim to że nie ma pewności czy już lexa jakiegoś goście robili chodziarz przez tel. twierdzą że tak. Więc informacja od użytkowników którzy to zrobili jest najpewniejsza, fajnie by było gdyby np. użytkownik "X" napisał wyciągneli mi dpf w firmie "Y" przejechałem już "Z" kilometrów i wszystko gra ,lub ew. lex na żyletki bo jeździć się nie da.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: bamss »

ja juz mam info, moge wam dac w dobrej cenie emu do lexa sprawdzone tak mowi sprzedawca, a znam go nie od dzis nie mam niestety diesla bo bym sobie wlozyl i potwierdzil ze jest ok, wiec jesli ktos bedzie chcial zapraszam na pw
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: bamss »

ok cena 800zl do samodzielnego montazu cena tylko dla forum Lexa
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: Dragonn »

Problem z komputerami w Toyocie i Lexusie polega głównie na tym że ciężko cokolwiek w nich zmieniać. Nie wiem jak to wygląda przy dieslu, ale pewnie komputery są podobne. Napisany raz, nie nadaje się do edytowania. Oczywiście mogę się mylić, jeżeli istnieje jakiś sprawny emulator, to bardzo dobrze. Jedynie zalecałbym może się dowiedzieć nadal od kogoś kto zrobił, czyli zastosować się do instrukcji kolegi wyżej.
Żeby było jasne, nie neguję wiedzy ani umiejętności niczyjej, jedynie zalecałbym upewnienie się u kogoś kto już zrobił. Różnie to bywa, a szkoda sobie narobić kosztów które można by ominąć. A jeżeli problemy mogą być z dodatkowym wtryskiem, no to już chyba wiadomo jak reakcja łańcuchowa może wyglądać.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: gdzie pozbyłem się DPF

Post autor: bamss »

tak jak pisze dragon, wylaczenie dpf programowo w tym samochodzie nie jest wykonalne, w mapie samochodu nie ma mozliwosci wylaczenia 5tego wtryskiwacza wiec pozostaje albo dbac o dpf albo emu, slyszalem wlasnie od ludzi zajmujacych sie dpf ze nikt nie chce tego robic na emu czasami zdazaja sie cuda a czasami dziala to normalnie
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości