Wał napędowy - wibracje.

XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

Wał napędowy - wibracje.

Post autor: XWALDIK »

Witam wszystkich. Mam problem z wałem napędowym. Do prędkości 110km jest ok, ale powyżej tej prędkości samochód wpada w wibracje. Pomaga tylko całkowite zatrzymanie samochodu. Zmniejszenie prędkości nic nie daje. Sprawdziłem łożysko podtrzymujące wał, ale jest ok. Najbardziej nie podoba mi się wielowypust na wale napędowym. Tam czuć dość wyraźnie luz. Mam pytanie do kolegów. Czy ktoś miał podobne problemy? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: dS »

podjedź do jakiegoś warsztatu gdzie wyważają wały i niech Ci to sprawdzą(wyważanie na aucie), ale raczej mało prawdopodobne aby z wałem było coś nie tak.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: Picakus »

dS pisze:podjedź do jakiegoś warsztatu gdzie wyważają wały i niech Ci to sprawdzą(wyważanie na aucie), ale raczej mało prawdopodobne aby z wałem było coś nie tak.
Też mi się wydaje mało prawdopodobne, że wał jest źle wyważony. Prędzej przyczyną wibracji byłyby zerwane poduchy, albo zawieszenie mostu.
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: LinkPL »

Witam,

U mnie czuć drgania tak od 120 km/h do 160 km/h ale tylko przy jednostajnej jeździe. Jeśli przyspieszam ostro w tym przedziale problem nie jest zauważalny.

Co może mieć wpływ ??
1. Krzywa felga,
2. Opona,
3. Brak wyważenia,
4. Poduszka na skrzyni silniku,
5. Brak wyważenia wału napędowego,
6. Jak sam pisałeś flansza, podpora wału,

Czy u Ciebie te wibracje odczuwalne są na kierownicy ?? Bo jeśli tak, to:
1. 2. 3.
4. Rewizja hamulców.

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
klasyk

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: klasyk »

Jeżeli auto wpada w wibracje od 110 km/h i później trwają aż do całkowitego zatrzymania, to takie objawy miałem kiedyś w jednym ze swoich mercedesów. Pomogła wymiana jednej z półosi.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2014, o 22:10 przez klasyk, łącznie zmieniany 1 raz.
XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: XWALDIK »

Dzięki wszystkim. Dla Mnie tez jest to zagadkowe. Podpora wału jest ok ale na wielowypuście łączącym dwa wały jest luz, ale nie jakiś kosmos. Wcześniej jeździłem i żadnych dziwnych objawów nie było. Mała zagadka. :szok: Pozdrawiam
XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: XWALDIK »

Witam wszystkich. Problem z moimi wibracji zlokalizowany. Dzisiaj byłem sprawdzić koła i parkował em z użyciem hamulca ręcznego. Po wizycie w warsztacie zaczęły znowu pojawiać się wibracje przy mniejszej prędkości. Po zatrzymaniu samochodu i ruszeniu do przodu i do tyłu parę razy na zmianę wszystko ustało. Wiec przypomniałem sobie ze ostatnie objawy tez wystąpiły po pakowaniu pod górę z użyciem ręcznego. Wiec wina jest w hamulcu ręcznym. W przyszłym tygodniu go rozbiore i zobaczę co go boli. Pozdrawiam :ok2:
klasyk

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: klasyk »

Racja ! Miałem podobny problem. Winny był wykończony amortyzator hamulca postojowego. Pociągnięcie rączki zwalniającej hamulec, powodowało gaśnięcie kontrolki ale tylko częściowo go zwalniało. Trzeba było wyciągać pedał nogą.
XWALDIK
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 23 sty 2014, o 10:25
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: Motherwell
Kontakt:

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: XWALDIK »

Kolego ten amortyzator to wymieniałeś, czy naprawiłeś? Gdzie to cudo się znajduje? Dzięki za wszystkie porady. :biggrin2:
klasyk

Re: Wał napędowy - wibracje.

Post autor: klasyk »

XWALDIK pisze:Kolego ten amortyzator to wymieniałeś, czy naprawiłeś? Gdzie to cudo się znajduje? Dzięki za wszystkie porady. :biggrin2:
Wymieniłem na nowy. Płaciłem w ASO około 200 zł. Znajduje się pod osłoną z lewej strony pedału hamulca postojowego. Wymiana jest banalna. Wyciąga się go podobnie, jak każdy amortyzator klapy bagażnika czy maski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość