[IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

[IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Alex200 »

Mojemu IS200 mkI fabryka nie dała spryskiwaczy rflektorów. Kupując zderzak z otworami na spryski postanowiłem je zamontować. Kupiłem wszystko co trzeba: silniczek na lampy, przekaźnik, przycisk uruchamiający no i oczywiście spryskiwacze z całą instalacją. Po zamontowaniu okazało się, że przekaźnik zaczyna szaleć po włączeniu świateł mijania - wydaje buczący nierówny dźwięk, ale po wciśnięciu przycisku spryskiwacze działają. Pytanie czy może to być uszkodzenie przekaźnika (kupiłem używkę), czy też kwestia instalacji elektrycznej przedlift (z takigo na 99% pochodzi przekaźnik) / polift (mój). Bo podobno w jednych światła uruchamiane są masą, w drugich plusem. Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Riki »

Alex200 pisze:Mojemu IS200 mkI fabryka nie dała spryskiwaczy rflektorów. Kupując zderzak z otworami na spryski postanowiłem je zamontować. Kupiłem wszystko co trzeba: silniczek na lampy, przekaźnik, przycisk uruchamiający no i oczywiście spryskiwacze z całą instalacją. Po zamontowaniu okazało się, że przekaźnik zaczyna szaleć po włączeniu świateł mijania - wydaje buczący nierówny dźwięk, ale po wciśnięciu przycisku spryskiwacze działają. Pytanie czy może to być uszkodzenie przekaźnika (kupiłem używkę), czy też kwestia instalacji elektrycznej przedlift (z takigo na 99% pochodzi przekaźnik) / polift (mój). Bo podobno w jednych światła uruchamiane są masą, w drugich plusem. Jakieś pomysły?
musiałeś coś pomylić kable od przekaźnika to
(zielono biały jak dobrze pamiętam to stały +)
(biało Czarne to masy )
(jeden cienki niebieski to - do przełącznika który wzbudza cały układ )
( drugi niebieski wpinasz pod oświetlenie przełącznika gdzie + jest po włączeniu świateł)
Ps. przy pomyleniu dwóch niebieskich kabli u mnie układ chodził lecz działo się tak jak u ciebie.
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Odp: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Alex200 »

Podłączyłem go prz pomocy seryjnej kostki, która dyndała zaslepiona przy pasie przednim. Ale jest to jakiś trop, widocznie w przedlifcie piny są inaczej rozmieszczone w kostce. Dzięki za odpowiedź:)
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Riki »

JAk nie będziesz wiedział to odezwij sie na pw to mam zdjęcie jak to podłączyć
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Cop_Robo »

Mógłby ktoś z kolegów dać info, czy jest jakaś regulacja żeby te klapki od sprysków lamp ładnie dolegały do zderzaka? Z góry dziękuję za odpowiedź. Fajnie że jest ta kostka zaślepiona bo mi też się trafił zderzak ze spryskami..
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: cdexnh »

cały spryskiwacz możesz ustawić delikatnie na śrubach mocujących do zderzaka
Awatar użytkownika
Cop_Robo
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 18:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: [IS 200 SC] Montaz spryskiwczy

Post autor: Cop_Robo »

Zderzak na aucie widzę poprawia układ spryskiwaczy. Luzem poza autem wyglądają te klapki na mocno odstajace.. regulacja praktycznie zerowa bez wyginania mocowań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości