Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
dzik87
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2013, o 10:10
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: dzik87 »

Jak w temacie mam luz na sworzniu wahacza (prawy przód góra)
Jak wiadomo czesci w ASO odstraszaja...
Nie wiem czy wymienny jest sam sworzen czy całość razem z wahaczem.
Czy w/w czesc jest dostepn w Pl?
Myślalem żeby oddac wahacz do regeneracji! Czy może ktoś z forumowiczów przeprowadzał podobna operacje wymiany wahacza/sworznia?

Z góry dziekuje za podpowiedzi
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: MPower »

O wymianie nic nie powiem. Mogę polecić regenerację. Moim LS'em w zeszłym roku byłem na regeneracji w Zielonce koło Warszawy. Warsztat mogę polecić - zajmują się tylko zawieszeniami. Ustawiasz się w kolejce, wjeżdżasz na warsztat i wyjeżdżasz za kilka godzin - w zależności od ilości elementów do regeneracji. Najlepiej być bardzo wcześnie, aby zająć dobre miejsce, bo można się nie załapać w danym dniu. Ja pod warsztatem ustawiłem się o 4:30. O 5:30 za mną były już 4 samochody. O 7 było już ok. 10. O 7 zaczynają robotę.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2014, o 00:55 przez MPower, łącznie zmieniany 1 raz.
klasyk

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: klasyk »

Proszę o usunięcie z tego forum.
Klasyk
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2017, o 07:43 przez klasyk, łącznie zmieniany 1 raz.
dzik87
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2013, o 10:10
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: dzik87 »

Jaki zakres prac wykonywałeś? ile zapłaciłeś za taka wizyte i jak oceniasz wykonaną prace?
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: MPower »

U mnie regenerowane były 3 elementy w przednim zawieszeniu - dokładnie nie pamiętam, które. Tylne nie wymagało regeneracji. Po całej operacji oczywiście ustawiona została zbieżność. Całkowity koszt w moim przypadku wyniósł 900 zł. Czas pracy - od 7 do ok. 12. Skończyli by szybciej, ale jakaś śruba od regulacji zbieżności w tylnym kole zardzewiała i z nią trochę czasu walczyli. W sumie jest 4 lub 5 stanowisk, a jedno tylko ustawianie zbieżności. Widać, że znają się na robocie. Moje wahacze mieli powyciągane chyba w 30-40 minut. Dopiero po wyciągnięciu stwierdzili co należy wymienić.
Za wiele nie mogę powiedzieć o jakości usługi, ponieważ od regeneracji zrobiłem może 1000-1500 km. Póki co mam cicho. W zawieszeniu nic nie stuka. Zanim jednak wybrałem się do Pana Błońskiego bardzo dużo szukałem na temat regeneracji zawieszenia. Czytałem wiele tematów na różnych forach i chyba nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii- same pochwały. W końcu się zdecydowałem - a do Warszawy mam 500 km. Miałem do wyboru jeszcze Poznań i Szczecin. Wybrałem Zielonkę, ponieważ oni robią wszystko na miejscu w kilka godzin. W Szczecinie chcieli auto na kilka dni. W Poznaniu chcieli, abym im dostarczył same wahacze.
dzik87
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 1 sie 2013, o 10:10
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: dzik87 »

wróciłem dziś z przeglądu wszystko okej!
przeszedł za pierwszym razem :D
nawet pochwalili auto za oryginalny wydech :D a ma już 430 000 tys!
ale niepokoi mnie sprawność przednich amortyzatorów (pneumatyczne) chyba 55%... mam powoli się martwic i szukać nowych?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: maniek_ls400 »

dzik87 pisze: ale niepokoi mnie sprawność przednich amortyzatorów (pneumatyczne) chyba 55%... mam powoli się martwic i szukać nowych?
Nie ! Testery zawiasu niepoprawnie odczytują stan pneumatyków - nawet sami diagności to potwierdzają.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: owczar »

Te testery to czytają jak chcą. W galancie na nowych amorkach po niecałe 70% miałem, a w lexusie zaskoczenie. Przód po 85%/86%, a tył 78 i 82%.
klasyk

Re: Wymiana wahacza przód-góra LS400 95r

Post autor: klasyk »

Proszę o usunięcie z tego forum.
Klasyk
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości