grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

cześć wszystkim

Nie chcę sie tu rozpisywać bo rubryki by zabrakło co i jak ale tak w skrócie

W lexie rx300 2005 pewnego razu zaczęły mi piszczec hamulce z tyłu po zaciagnietym ręcznym i zaczęły mi sie grzać tarcze z tyłu i zaczęło coś stukac z tył a i koło mi sie delikatnie w jednym miejscu blokuje nawet jak zacisk jest ściągnięty zacisk.

1 mechanik mówi że to zaciski 2 ze to tarcza od wewnątrz jest zardzewiala i to dlatego.

Macie może jakieś pomysły? Bo sam nie wiem o co chodzi i wydaje mi się ze mechanicy też do końca nie są pewni

Proszę o pomoc
Z góry dzięki
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: maniek_ls400 »

Czy zostawiłeś może Lexa na zaciągniętym ręcznym na dłużej ? (tydzień/dwa?). Jeśli tak to mechanik ma rację - okładziny ręcznego 'przymarzły' Ci do tarczobębnów (czyli skorodowały przylepiając się okładziną do bębna). Należy - zdjąć tylne koła :-), zdjąć zaciski, odpuścić ręczny śrubą rewizyją w tarczy, zdjąć/zbić tarczobęben i przystąpić do czyszczenia delikatnym papierem ściernym. Możesz spodziewać się, że okładziny ręcznego skonały - przed demontażem poszukaj nowych.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Cześć. Dzięki za włączenie się do dyskusji.
Powiem tak; nie zostawiłem lexa na dłużej na ręcznym bo w sumie nie za często go używam ale, właśnie ten raz chyba za dużo i powiem tak ze tarcze mają niecały rok i są oryginalne toyoty. Nie wyglądają źle a okładziny są w połowie zużyte bo sam widziałem.

co może być przyczyna blokowania koła w jednym momencie obrotu? Też to może być winą tarczy-bębna?.
Kiedyś miałem podobny problem w IS200 ale problem był w źle wyregulowanym ręcznym a tu już dwóch mechaników go regulowalo i dalej to samo chociaż już nie piszczy jak się go odpuści.

mechanik cos mówil że jest jeden klocek luźny ale tarcze się grzeją po obu stronach także mam mętlik w głowie.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

No i powiem że dalej nie działa jak powinien. Mechanik cofnął ręczny na maxa a tarcze nadal delikatnie ciepłe z tyłu. Pokazywał mi że zaciski nie trzymają i zacisk schodzi ładnie i nic nie blokuje.

Tylko ze w sumie czy to możliwe aby ten sam problem wystąpił w tym samym dniu i w tym samym czasie w obu kolach? Dalej wydaje mi się ze wina leży W ręcznym ale zaczynam wątpić. Może ktoś jeszcze ma jakieś podpowiedzi? A i łożysko jest w porzo nie huczy i nie ma żadnych luzow.

Pomóżcie prosze
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Część wszystkim.
Powiem tyle że wymieniłem prowadnice na nowe i lewy zacisk a tu dalej sie tarcze grzeją. Lewa strona troszkę bardziej od drugiej. Jeździłem kilka dni z cofnietymi na maksa szczekami i dalej nie było poprawy był ten sam problem. Więc może ktoś podpowie co to może jeszcze być?!! Nie mam już pojęcia o co chodzi. Niby wszystko działa jak powinno ale nie do końca.
A może płyn hamulcowy wymienić?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: klexus »

Klocek ma luz w zacisku?? powinien swobodnie sie przesuwać, czasem trochę korozji na zacisku i za dużo lakieru na klocku i klocek ciasno wchodzi.
A czym mierzysz tą temperaturę tych tarcz??
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Nie wiem czy ma luz. Tarcze są oryginalne toyoty u klocki też. Przez prawie rok było wszystko dobrze a potem zaczęło sue coś chrzanic. Codziennie sprawdzam temperaturę ręka. Mechanik ma też taki miernik na laser czy cos takiego i parę razy mi nim mierzył. Raz różnica pomiędzy dwoma tarczami z tyłu była tylko 4 stopnie ale czasami napewno jest więcej. Nie mam już głowy co z tym zrobić. Myślałem że jak wymienię zacisk to będzie ok ale niestety nic się nie zmieniło.
leman26
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2013, o 21:12
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: leman26 »

Cześć wszystkim

Właśnie wróciłem z serwisu i koleś powiedział że wszystko jest w porządku. On tam nic nie widzi żeby było źle. Klocki mają luz, zaciski działają prawidłowo, łożyska są ok i ze ręczny jest ustawiony prawidłowo i ma luz. Jak wracałem z serwisu to zajechalem do swojego mechanika żeby mi sprawdził tarcze tym swoim magicznym przyrządem i tak: przednie tarcze miały po ok 40 stopni a tylne 60 z tym ze lewą była 3 stopnie cieplejsza od prawej. Nikt nie ma pojęcia o co chodzi. Może ktoś z was miał jeszcze podobny przypadek.

Dzięki
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: grzejace się tarcze i dziwny dźwięk z tylnych kół

Post autor: carsik »

ale przepraszam czego szukasz? Hamulce tarczowe zawsze są ciepłe po jeździe.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Ciepłe są zawsze. Jedyne co może dziwić, to to, że tylnie cieplejsze od przednich.

Wysłane z mojego SM-G7102 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości