mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

Witam.
Lex od pół roku nie sprawiał problemów a wczoraj gdy wracałem do domu wywalił mi takie kontrolki podczas jazy... Dodam że auto nie słabło ani nic się z nim złego nie działo. Jedyne co mogę mieć źle to zapowietrzony układ hamulcowy. Czy to może być od tego? Nie mam kabla i programu więc nie mam jak sprawdzić jaki to błąd... Pomoże ktoś?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: owczar »

Bez kabla będzie ciężko coś więcej powiedzieć. Prawdopodobnie usterka któregoś czujnika od systemu ABS-TRC. Objawy, które opisujesz na to wskazują.

Jednak bez diagnostyki można jedynie wróżyć z fusów. Kabelek minivci + techstream i będzie wszystko wiadomo.
Awatar użytkownika
luka1994sz
Lex user
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2012, o 21:57
Model Lexusa: IS 400
Skąd:: Rzeszów/Janów Lub.
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: luka1994sz »

Ja mam u siebie tak, że czasem po odpaleniu silnika wywala mi check engine i miga kontrolka wyłączonej kontroli trakcji. Gaśnie najczęściej po zgaszeniu silnika lecz bywa tak, że świeci się czasem przez parę dni. Byłem z tym kiedyś u elektronika i powiedział że nie warto robić tego bo to tylko komputer przy sprawdzaniu nie dostaję jakiejś informacji. Dodam jeszcze, że gdy kontrolka miga to kontrola trakcji w ogóle nie działa.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: owczar »

Jak dla mnie tłumaczenie elektryka durne. Jeśli coś nie działa przez kilka dni, to nie warto tego naprawiać?

Według mnie po prostu nie wiedział jak się za to zabrać. Pewnie podczas startowej procedury komputer trakcji nie zawsze może połączyć się z każdym z czujników.

Sam błąd można skasować, ale warto sprawdzić co powoduje problem.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

hmm więc tak, odłączyłem aku na jakieś pół godziny odpaliłem i nic się nie świeci jak narazie, zobaczymy jak pojeżdżę. Kurcze jestem ciekaw czy to się nie dzieje przez zapowietrzony układ albo coś z tych rzeczy... Bo hamulce mi osłabły a wymiana klocków i tarcz praktycznie nic nie dała.. Jak depne na suchym to nawet koła się nie zatrzymają i hamulce są byle jakie.. Może to mieć z tym jakiś związek?
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: bamss »

odpowietrzanie nie ma nic wspolnego, ewentualnie mozesz miec bleda w silniku i wtedy tez moze zaswiecic abs i esp, ale diagnostyka prawde ci powie
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Trc i abs jak poprzednicy pisza, kabel I bedziesz wiedzial ktory sensor nie dziala. Co do kontrolki hamulca to sprawdzales poziom plynu I czy zarowka stopu ktoras nie przepalona?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

Po resecie jeżdżę już 3 dni i jak narazie nic się nie pokazuje :P Jeżeli się pokaże to będe musiał poszukać kogoś z kabelkiem albo w najgorszym wypadku samemu go kupić... Kurcze stara poczciwa honda nie sprawiała takich psikusów jak ten lexus :doh:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: owczar »

Na Twoim miejscu kupiłbym kabelek. Szybko się może zwrócić, a na pewno jeszcze kiedyś się przyda :)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

a
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2020, o 14:26 przez medyss, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości