[is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: banan1984 »

Jezeli za bardzo odchudzisz kolo to mozesz miec wibracje na jalowym spowodowane tym ze wal korbowy pozostanie w dalszym ciagu w swojej 100% wadze ktora zgrana jest w 100% z twoim dwumasem.. Nie pamietam az tak dobrze, dawno o tym czytalem iz musowa jest wtedy takze odpowienia tarcza i docisk (skorygujcie mnie jak sie myle)
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: reha »

Czytam ten dział już 2-3 raz i nadal się zastanawiam, czy moje objawy wskazują na dwumasę czy nie...
IS200 polift.
Przy ruszaniu, muszę jechać na pół sprzęgle na 1->2 i 2->3, inaczej szarpie i buja całą budą.
Ja daje radę, ale jak wsiada moja dziewczyna to ma problem z wyczuciem samochodu.
Sprzęgło łapie bez problemu, może nie przy podłodze, ale w połowie skoku, nic się nie śliza.
Przebieg według zegarów ok 140k km.
Według was to dwumasa do wymiany?
Jeśli tak, to jak co może być z nią gorzej jeśli nie wymienię.
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: jankess »

jechałem is200 z mocno wysłużoną dwumasą i w tak zaawasowanym stadium przy puszczaniu i dodawaniu gazu normalnie puka słychać stuk w środku :/ a we wcześniejszym stadium szarpanie przy ruszaniu...ps. jak nie zrzucisz skrzyni i nie sprawdzisz to się nie dowiesz ;) a jeśli chodzi o to czy będzie w końcu "ale urwał" i fura stanie to nie wydaje mi się aby to miało miejsce choć jeszcze nie rozbierałem dwumasy :/
This IS it
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: reha »

Ok, thx za info.
Nie mam żadnych stuków, wszystko cicho, tylko szarpie.
Avanti daje 12 miesięcy gwarancji, są tacy co robili i jeżdżą?
Koszty to 1,5k różnicy.
reha
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 12 maja 2012, o 14:20
Model Lexusa: IS200
Skąd:: R-m - Wwa
Kontakt:

Re: [is200] Koło dwumasowe :) szarpanie .

Post autor: reha »

Usterka okazała się dziwna i ciekawa.
Moje szarpanie nie wynikało z koła dwumasowego.
Miałem uszkodzoną poduszkę silnika (po kilku wizytach w serwisie i przepatrzeniu zawieszenia namierzyliśmy - lewa poduszka silnika piszczała przy niskich obrotach i na wybojach).
Wymiana na zamiennik http://sklep.gawelmoto.pl/produkty/show/3072/3072.htm (220zł część i 80zł robocizna) - nic nie piszczy i silnik się usztywnił na tyle, że nie szarpie nic przy ruszaniu.
Tak więc, szarpanie wynikało z uszkodzonej poduszki silnika, była naderwana na 2/3 swojej średnicy!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości