[IS 200] skrzypienie zawieszenia (lub hamulców)

ODPOWIEDZ
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS 200] skrzypienie zawieszenia (lub hamulców)

Post autor: grucha2666 »

Witam, mam taki problem zawieszenie zaczyna mi skrzypieć najczęściej na parkingu gdy zjeżdzam z lekkiego krawężnika, przy dość dużym kręceniu kierownicą, jednak podobny dźwięk jest gdy hamują na niskich (parkingowych prędkościach) oraz podczas wchodzenia szybko w ostry (90 stopni) zakręt, tak że lekko buda się przechyla. Co to może byc? jakieś gumki (silent blocki się skończyły??) czy coś poważniejszego- jakiś czas temu byłem u mechanika z tym i pukał stukał pod autem niczego nie znalazł (więc może to coś jednak z hamulcami??)
kuuki
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 30 sty 2013, o 23:38
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: [IS 200] skrzypienie zawieszenia (lub hamulców)

Post autor: kuuki »

Objawy te same co u mnie, podejrzewałbym u Ciebie sworzeń wahacza przedniego dolnego. Tylko teraz kwestia który.
viewtopic.php?f=112&t=7467&p=72216&hili ... dze#p72216 Tu jest bardzo dobry wątek na temat sworznia
slaw8
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2014, o 14:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS 200] skrzypienie zawieszenia (lub hamulców)

Post autor: slaw8 »

Mam to samo od jakiegoś czasu. Gdy jest ciepło i sucho to praktycznie objawy nie występują, a jak popada to tak do 20-30km/h skrzypi (chodź nie zawsze). Potelepałem samochodem trochę i doszedłem do wniosku, że to jakaś guma przy prawym przednim kole. Czytałem trochę o tym i też podejrzewam, że to Sworzeń przedniego dolnego wahacza.

Miałem z tym jechać już nawet do mechanika ale niestety gość mi wjechał w Lesia z podporządkowanej i na razie muszę go oddać do naprawy z jego OC.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości