DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: Łukasz220d »

Witam, jestem już od długiego czasu użytkownikiem lexusa is220d ale od jakiegoś czasu mam z nim dziwne problemy. Pierwszy problem to taki że jest przytkany filtr DPF i auto wchodzi w tryb awaryjny lecz po przegonieniu auta po trasie problem znika na jakiś czas. Auto wyraźnie osłabło od kilku miesięcy, prędkość max na poziomie 210-215 natomiast pow 180 auto straaaasznie się męczy, w tamtym tyg wyczyściłem EGR i o dziwo auto zaczęło mi palić jeszcze więcej :szok: kolejna kwestia jest taka że przy prędkości ok 200km/h przy odjęciu gazu i ponownym szybkim wciśnięciu auto przerywa ;/ efekt taki jak by brakowało paliwa. Mam przejechane 240tys auto nigdy nie kopciło i nie kopci. Czy po usunięciu filtra DPF charakterystyka auta poprawi się? Jakie macie prędkości max u siebie oraz jak zachowuje się auto po usunięciu filtra? Oraz czy to prawda że przez zatkany DPF możemy uszkodzić turbinę?
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

Re: DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: numerator »

Z egr wyczyszczonym powinien palić mniej ,więc dziwna sprawa może coś źle poskładałeś? Albo podczas czyszczenia otworu przy kolektorze wydechowym pod egrem nawrzucałeś cały syf do środka co równa się z zatkaniem konkretnym dpfa przez co przymuliło auto i będzie więcej palił. Co do turbiny to albo przez wzrost temperatury albo przez wysoki poziom oleju z paliwem które dostaje się do oleju głównie przez lejący 5 wtrysk , a leje kiedy dopala filtr( z tym że powinien coś zakopcić chodziaż trochę)
Dpf u siebie usunąłem ale za wcześnie żeby coś więcej powiedzieć muszę jeszcze trochę pojeździć ale o tym będę pisał w swoim wątku.
A egra dzisiaj właśnie zaślepiłem tak dla zbadania tematu czy wogóle można i z jakim skutkiem.
Łukasz220d
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 4 lis 2012, o 02:03
Model Lexusa: IS220d
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: Łukasz220d »

syf nie wpadł bo wciągałem odrazu odkurzaczem, wszystko robione tak jak na filmiku na yt więc powinno być dobrze, pisz na bieżąco jak wrażenia po usunięciu dpf bo sam się nad tym poważnie zastanawiam :)
numerator
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 10:29
Model Lexusa: is220
Skąd:: zagłębie
Kontakt:

Re: DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: numerator »

Dzisiaj sprawdziłem spalanie chyba najlepszą metodą tankowanie na zablokowanym pistolecie do wybicia - 100 km jazda mieszana mniejwięcej 50/50 trasa/miasto i ten sam dystrybutor znowu do wybicia.
I ne mogłem uwierzyć 6,3l zalałem :szok: , komputer zawyżył o prawie 1,5l ( jazda dosyć spokojna bez szaleństw i większych prędkości).Przed usunięciem DPFa i zaślepieniem EGRa było znacznie więcej !
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: klexus »

to pierwsze odbicie pistoleta to słaby wskaźnik zalania baku, dolej pod korek taka zabawa przy dystrybutorze odpowietrzanie baku, ale wynik w miarę dokładny
lexrwd
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:27
Model Lexusa: is 220d
Skąd:: DOLNY ŚLĄSK
Kontakt:

Re: DO UŻYTKOWNIKÓW IS220D DPF, TURBINA EGR

Post autor: lexrwd »

numerator pisze:Co do turbiny to albo przez wzrost temperatury albo przez wysoki poziom oleju z paliwem które dostaje się do oleju głównie przez lejący 5 wtrysk , a leje kiedy dopala filtr( z tym że powinien coś zakopcić chodziaż trochę)
Cała przewaga 5-ego wtrysku polega na tym, że nie ma możliwości dostania się paliwa do oleju. I po to został wymyślony. Paliwo dostaje się do oleju w samochodach z DPF, które nie mają 5-ego wtrysku. Jeśli chodzi o DPF - pisałem wcześniej komuś innemu - polecam: http://www.zmienolej.pl/oferta/dodatki- ... 0ml-detail Mimo śmiesznie niskiej ceny - robi robotę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości