Opony 18" - wybór

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Opony 18" - wybór

Post autor: MPower »

Przymierzam się do zakupu opon do LS'a. Rozmiar jaki chcę kupić to 245/45 R18. Na używane już chyba się nie zdecyduję. Kupiłem w zeszłym roku Dunlopy. Bieżnik ok. 6-7 mm, ale okazały się wyząbkowane. Powyżej 130 km/h zaczynają bić. Nie chcę drugi raz kupować "kota w worku". W związku z tym moje pytanie: jakie opony wybrać. Konkretniej chodzi mi, czy Jest wielka różnica między np. Barumami, a Brigestonami. Cena to wiem , że jest inna :). Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z oponami chińskimi tj. Goodrige, hifly, Sailun, Nankang. Czy lepiej od razu je sobie odpuścić? Myślę o Uniroyalach Rainsport . Czy ktoś ma te opony?
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: tmx89 »

mialem kiedys Nankang calkiem nawet spoko ta opona ... ogolnie sam mysle nad opona 18 i chyba wezme z tad :
http://raceism.com/shop/federal-595/
jesli cena jest prawdziwa to cena / jakosc jest najlepsza :)
Obrazek
Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: owczar »

Osobiście nie założyłbym chińszczyzny do swojego auta. Tym bardziej, że lubię pocisnąć po autostradach. Wolę mniejsze koło i opony premium niż większe z chińczykami.

Na Twoim miejscu szukałbym czegoś z klasy premium fabrycznie nowych, ale 2-3 letnich. Taka opona nie traci praktycznie właściwości jezdnych, nie ma ryzyka że będzie uszkodzona, ma gwarancję a cena jest odpowiednio niższa.

Pamiętaj też o odpowiednim indeksie prędkości i nośności. Przy takim aucie jest to dość istotne ;)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: baniaq »

tmx89 pisze:mialem kiedys Nankang calkiem nawet spoko ta opona ... ogolnie sam mysle nad opona 18 i chyba wezme z tad :
http://raceism.com/shop/federal-595/
jesli cena jest prawdziwa to cena / jakosc jest najlepsza :)
To jest najlepszy chwyt marketingowy, jaki wymyślono.
Ta opona (poza numerem) nie ma nic wspólnego z oponą 595 RS-R (UHP)! :lame:
Zastanawiałem się, czy jej nie wziąć, ale opinie mnie nie zachęciły. Poczytaj (tylko o dobrym modelu).

Ja osobiście polecam Falkena. Mam Ziex 914 215/45/17. Miałem już ze trzy awaryjne hamowania i dała radę na luzie (choć przy końcu piszczała). Nie dane mi było jechać przy oberwaniu chmury, ale indeks na mokrym ma B, więc powinno być bardzo dobrze.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: maniek_ls400 »

Kupiłem Nokiany Z-Line (18") i jestem b.zadowolony (zwróć uwagę na kraj prokukcji - pojawiają się z Rosji - wg gumiarza czasem trudne do wyważenia. Co do używek - doświadczyłeś tego co oczywiste - kto sprzedawałby opony z dużym mięsem za 1/4 ich wartośći..

Od dwóch sezonów opony kupuję tutaj: OponyAlbert.pl - firma z 3city, ale mają bdb ceny, zapewniają szybką dostawę.
Powodzenia.
p.s. mam na sprzedaż opony zimowe Nokian 225x55x17 WR3 101 V XL kupione w zeszłym roku w październiku - przejechane mają 6-7tys km - zdjęte po sezonie - cena 1500PLN do małej negocjacji..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: MPower »

Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak zdecyduję się na klasę premium. Możliwe, że wybór padnie właśnie na Nokainy ZLine
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: bamss »

falken federal nankang jeden ciul ale opony sa ok, nawet teraz mam suny i nie narzekam, chinszczyzna mowicie ? 3/4 opon jest tam produkowane:)
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: owczar »

Marka chińska, a coś produkowane w Chinach to dość istotna różnica. Zresztą jak kupuje opony to zwracam uwagę na kraj produkcji. I tak np. z grupy Good Year najlepiej brać produkowane we Francji i w Niemczech. Słoweńska produkcja podobno zostawia wiele do życzenia. Pewnie są lepsze i gorsze chińskie marki... ale te z którymi miałem styczność to produkty "oponopodobne". Na mokrym zero trakcji.

Wbrew pozorom wyprodukowanie dobrej gumy to dość skomplikowana sprawa. We wszystkich częściach zamiennych najsłabszym ogniwem jest przeważnie guma. Po roku potrafi sparcieć i popękać.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: bamss »

no tak ale jak bym mial kupowac uzywane cos to wole chinczyki, jezdzilem na kilku modelach i przy 200km trakcji mi nie brakowalo, wiadomo cos za cos ale czasami lepiej nowe tansze i nie miec problemow... wybor zawsze zalezy od zasobnosci portfela
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Opony 18" - wybór

Post autor: Yarecki »

MPower pisze:Dzięki za odpowiedzi. Chyba jednak zdecyduję się na klasę premium. Możliwe, że wybór padnie właśnie na Nokainy ZLine
Zdecydowałeś się na te oponki - coś więcej może ktoś powie, kto użytkuje bądź użytkował?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości