Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: gucio6 »

Witam. Dzisiaj rano jadąc autem, zauważyłem że nawigacja się coś zamula.... tzn nie odświeża się tak jak powinno czyli mniej więcej co sekundę, tylko odświeża mi się czasem raz na 15 sekund, czasem co minute a innym razem dopiero po 5 min zmieniła lokalizacje. Czym to może być spowodowane? Z rzeczy które już zrobiłem to wyjąłem i włożyłem płytę z mapami, odłączyłem na chwile aku, ale nic to nie pomogło. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim? Czy może jest to spowodowane dużym zachmurzeniem które aktualnie u mnie jest i ma problemy z łącznością z nadajnikami?? Czy może jeszcze coś innego??? A może po prostu coś z nią jest nie tak?? Czekam na szybkie info, bo jestem tym trochę zaniepokojony, a za tydzień wyjeżdżam na wakacje.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: q3_ »

Cześć, osobiście nie spotkałem się z takim efektem, a używam fabrycznej navi od ładnych paru lat. O ile mi wiadomo, to fabryczna navi wspomaga się sygnałem o przemieszczaniu się "z kół" i to, że w danej chwili nie widać nieba nie ma specjalnego wpływu na działanie - działa nawet w długich tunelach. Przypuszczam, że jest z nią coś nie tak.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: gucio6 »

dzwoniłem do ASO, powiedzieli mi że jeszcze nigdy nikt nie przyjechał do nich z takim problemem. I powiedział że potrafi się zdarzyć w bardzo pochmurne dni że nie jest w stanie połączyć się z odpowiednią ilością satelit i stąd taki efekt.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: gucio6 »

Pogoda się umiarkowala jednak problem nadal występuje. Nie wiem co dalej. Jak wrócę do domu to wrzucę screen z menu serwisowego, wtedy może ktoś poporównywalby i ze swoimi danymi GPS.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: gucio6 »

Edit: Jestem już w domu. Problem w zasadzie z mojej niewiedzy, ale jednak rozwiązałem:) Wystarczyło w MENU navi uruchomić kalibracje opon i ujechać jakieś 3-4KM. Po przejechaniu tego dystansu jak ręką odjął. Postanowiłem to napisać bo być może komuś to się kiedyś przyda.
Maciej
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 12:45
Model Lexusa: is250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: Maciej »

u mnie wystapil taki problem po swapie nawigacji. probowalem wszystkiego-po przejechaniu kilkunastu km ponad 100kmh zaskoczyla.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - czy to problem z navi??

Post autor: gucio6 »

ja w swoim wymieniałem wydech i aku był rozłączony w sumie na prawie 3 dni (sobota, niedziela i poniedziałek) podejrzewam że to było przyczyną rozkalibrowania jeśli tak to można nazwać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości