schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: givenchy30 »

Witajcie!
Potrzebuję schemat elektryczny zasilania sterowania wentylacją siedzeń. Wentylatory nie pracują po załączeniu, sprawdziłem do silników wentylatorów dochodzą cztery przewody i stałe 12v jest na dwóch przewodach a nie wiem co z pozostałymi dwoma. Myślę, że służą do regulacji zakresu prędkości wentylatora ale bez schematu nie wiadomo...
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: bamss »

hej pisales do mnie chyba @ ja jeszcze nie robilem nie bylo czasu, ale ze schemtau przelaczniki ida do modulu klimy ktory ma byc za radiem
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: givenchy30 »

Masz schemat instalacji elektrycznej? Będę wdzięczny za każdą informację.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: bamss »

dzis sprawdzalem u siebie zasilanie jest, jutro postaram sie sprawdzic czy przelaczniki sa polaczone z modulem ac

edit:
masz schemat
Załączniki
siedzenia.pdf
(53.16 KiB) Pobrany 687 razy
Ostatnio zmieniony 22 cze 2014, o 23:29 przez forest, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: EDYTUJ POSTY
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
givenchy30
Lex user
Posty: 161
Rejestracja: 18 maja 2013, o 07:28
Model Lexusa: GS300 MK III
Skąd:: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: givenchy30 »

U mnie jest także zasilanie ale nie uruchamiają się wentylatory. Zdemontowałem dzisiaj silniczek wentylatora i okazuje się, że to jest silnik krokowy, który wymaga sterowania ze sterownika albo centralnego samochodu albo jakiegoś modułu odpowiedzialnego za wentylacje siedzeń...
Daj znać do czego doszedłeś, może w jakiś cudowny sposób można to obejść i po prostu i z poziomu włącznika załączać fizycznie wentylatory...????
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: schemat instalacji elektrycznej Lexus Is 220 d

Post autor: bamss »

hej pod schowkiem masz sterwonik klimy i przy nim masz jedna kostka ktora nie jest podpieta 16pinowa, zeby to dzilalao trzeba wymienic sterownik na 3 wtyczkowy albo ---- w kostce masz 8 i16 pin bialy i zolty. to jest sterowanie masa wentylatorow w siedzeniu, mozna dac tam mase ale went chodza na ful wiec albo robic elektronike ktora bedzie sterowac wypelnieniem masy albo wymiana sterownika
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości