[SC300] [GS300] Świece zapłonowe Denso

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[SC300] [GS300] Świece zapłonowe Denso

Post autor: Ralfx »

Mam do was bardzo szybkie pytania bo czas nagli. Cieszyłbym sie gdyby ktoś się dzisiaj wypowiedział troche na temat tych świec irydowych.

Czy sa jakieś szczegolne różnice pomiędzy modelami SK20R11 i SK16R11 ? do GS (1 gen) i SC na stronie Denso rzekomo twierdzą że są dedykowane SK16 a na stronie intercarsa sprzedają do GSa SK20, w Suprze która rzekomo miała ten sam silnik są SK20 i teraz jestem rozdarty bo nie wiem czy któreś z nich sa lepsze czy nie i które kupić.
Ktoś coś z tego rozumie? Jakie zamawialiście świece do swoich aut ?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [SC300] [GS300] Świece zapłonowe Denso

Post autor: carinus »

Nie sprawdzałem w katalogu parametrów tych świec,ale chyba różnią się tylko ciepłotą..Tak naprawdę nie ma sztywno określonych parametrów świecy,jest tylko polecany model.Każdy silnik moze mieć inne potrzeby tak jak kazdy silnik może pracować w innych warunkach obciażenia.Idealne dopasowanie świec powinno być przeprowadzane na podstawie wygladu elektrod po typowym dla nas stylu jazdy.Jak lubisz wciskać i mocno obciążać silnik a kolor świec jest zbyt jasny to wtedy wybierasz świece zimniejsze.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [SC300] [GS300] Świece zapłonowe Denso

Post autor: Ralfx »

czyli skoro lubię cisnąc to wybieram zimniejsze a zakładam że zimniejszę sa oferowane do aut typu supra TT - tam były sk20r11 czyli idąc tym tropem i raczej je wybiorę.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [SC300] [GS300] Świece zapłonowe Denso

Post autor: carinus »

Jak byś nie wybrał to będzie dobrze.Po jakiejś trasie wykręć sobie świecę i zobacz jaki masz kolor elektrod,zakładam że masz sprawny układ podawania paliwa i zapłonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SC mk1 1991-2000”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości