Czujniki wysokości tył - LS400

Problemy dotyczące modelu LS
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: Wombat »

Złapałem w tylne prawe koło śrubę. Samochód odstawiłem i zeszło powietrze. Na moje oko stał na flaku ze dwa dni bo nie był mi potrzebny.

Koło zmieniłem ale od tego czasu wariuje mi zawieszenie z tyłu. Czasem podczas jazdy zaczyna migać dość nieregularnie kontrolka High od wysokości (tak jak przy próbie jazdy z serwisowo wyłączonym w bagażniku zawieszeniem)no i co mnie najbardziej wkurza- siada z tyłu przez noc. Ale siada krzywo.
Lewa strona (gdzie nie było flaka) siada niżej.
taką mam koncepcje że przez flaka nadwozie sie pochyliło i potencjometr czujnika wszedł w zakres w którym nie był od 20 lat i naruszył jakieś tlenki/rdze na ścieżkach i teraz wariuje. Druga opcja jest taka że na skutek j.w. przesunęło sie na dzwigni pionowej wystającej z wahacza to ramie od czujnika. tam jest wahliwe połączenie.
jak sie ustawia wysokość tego?

Skłaniam sie bardziej ku tej drugiej opcji (zły odczyt wysokości) bo LS miał zawsze tendencje do robienia psssssss po zaparkowaniu i wyrównywał nadwozie nawet jak sie parkowało na krawężnikach.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: turkus »

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: owczar »

Według mnie, gdy silnik i stacyjka jest wyłączona siadanie nie ma związku z czujnikami- nie ma nich wtedy napięcia i nic nie jest czytane, a zawory są zamykane.

Sprawdź czy po zgaszeniu auta nie słychać szumu uciekającego powietrza z amorków/amorka.
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: Wombat »

A o aby nie to samo co tu > viewtopic.php?f=39&t=7789&p=73006#p58949 ?
No zapewne tak.
Według mnie, gdy silnik i stacyjka jest wyłączona siadanie nie ma związku z czujnikami- nie ma nich wtedy napięcia i nic nie jest czytane, a zawory są zamykane.
To nie jest tak do końca. Raczej nie jest w stanie ich znacząco dopompować. Ale upuścić umie. Zresztą (u mnie przynajmniej) 10-15 sekund po zgaszeniu samochodu, wyjęcia kluczyka i zamknięcia centralnego zamka słychać rozładowywanie akumulatora ciśnienia w zawieszeniu. Tak ma od zawsze i nigdy nie siadał. A siada od chwili kiedy dostał flaka i postał krzywo ze dwa dni.
Sprawdź czy po zgaszeniu auta nie słychać szumu uciekającego powietrza z amorków/amorka.
Nie słychać. To nie siada po godzinie czy dwu. Nie opada systematycznie aż opadnie...to nie jest nieszczelność. To celowe działanie komputera od zawieszenia
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: Wombat »

samochód poszedł na warsztat.
Olej skrzynia (swoją drogą nigdzie w PL nie ma od ręki filtra oleju skrzyni do LS 400 i uszczelki miski skrzyni- cena w ASO Lexus - 476zł, cena w amerykańskim sklepie Lexusa- 25$, cena w niemieckim sklepie 32Euro już z uszczelką...nasi walą w człona równo z tą ceną), olej silnik, uszczelka za lewym kolektorem wydechowym...i jakaś drobnica.
No i tu najlepsze - powiedziałem żeby pojechali z nim na szarpaki bo coś chyba puka/stuka w zawieszeniu. Na szarpakach wiadomo - kazali mu stać na hamulcu wbitym i koleś stał. Wracają z diagnostyki i dzwoni do mnie czy mi sie paliła kontrolka od hamulców (ręcznego)... mówię że nie.
Szczęście przed samym warsztatem to było wiec dojechał ale okazało sie że strzelił sztywny przewód hamulcowy idący na tył.
Okazało sie że w miejscu gdzie - patrząc od spodu - kończy sie płaska część podłogi WSZYSTKIE przewody sztywne wyglądają źle a filtr paliwa obok lewego tłumika wygląda jak wyłowiony ze słonego morza po 30 latach na dnie.
Wiec wymieniłem z tyłu wszystkie sztywne przewody hamulcowe, paliwowe i od pneumatyki i JAKBY przestała siadać. Dziś pierwsza noc poza warsztatem i zobaczę co będzie rano.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
MPower
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 20 cze 2011, o 17:05
Model Lexusa: LS400
Skąd:: lubuskie
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: MPower »

Wombat pisze:samochód poszedł na warsztat.
Olej skrzynia (swoją drogą nigdzie w PL nie ma od ręki filtra oleju skrzyni do LS 400 i uszczelki miski skrzyni- cena w ASO Lexus - 476zł, cena w amerykańskim sklepie Lexusa- 25$, cena w niemieckim sklepie 32Euro już z uszczelką
Ja dostałem od ręki od krzywydg. Cena poniżej 25$. W Samko.pl nie mają na miejscu?
Wombat pisze: Wiec wymieniłem z tyłu wszystkie sztywne przewody hamulcowe, paliwowe i od pneumatyki i JAKBY przestała siadać.
Gdzie dostałeś takie przewody hamulcowe oraz jaka jest ich cena?
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: foka1 »

w samko sa filtry iuszczelka :piwko:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: foka1 »

filtr skrzyni po 50zl :hobby:
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: Wombat »

przewody paliwowe w jakimś Motofactory w ursusie po20 zł za metr, złączki żuk 8mm na Ołówkowej w Piastowie po 1zł i 4 zł.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: Czujniki wysokości tył - LS400

Post autor: Wombat »

Temat czujników z tyłu wraca.
Jak sie do nich dorwać?
Oglądałem ten prawy tylny- dokręcony na ścianie nadkola i jego kabel ginie gdzieś....gdzieś pod siedzeniem..bagażnikiem.
Jak go wydłubać ?
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości