Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
arni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2014, o 20:34
Model Lexusa: CT I
Skąd:: Bydgoszczu
Kontakt:

Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: arni »

Co Waszym zdaniem oznacza słowo Lexus? Jak myślicie jak powstała ta nazwa. Za czym przeczytacie ten artykuł http://mototarget.pl/news,co_ma_lexus_w ... 18330.html napiszcie swoje zdanie na ten temat. Jestem ciekaw jakie będą Wasze skojarzenia :)
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

cos w tym jest ogolnie jezdzilem pondad 12 swoimi samochodami ale jednak lex to lex , wykonanie komfort wyciszenie bije na glowe toyote honde o niemcach juz nie mowie (oczywiscie w tej klasie)
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: JanB »

Dla Polaków oczywistym jest, że to synonim słowa luksus. I tak rzeczywiście jest. Ja szukałem Mercedesa S-klasse w modelu W140. Niestety nie było na rynku do kupienia nic dobrego w cenie poniżej 35 tys zł. Wtedy zacząłem szukać Lexusa GS. Tego, którego kupiłem obserwowałem kilka miesięcy. Najpierw kosztował ponad 30 tys zł, a gdy zszedł z ceną poniżej 28 tys - zadzwoniłem i ... kupiłem. Jestem bardzo zadowolony. Auto pewne, prawie bezwypadkowe, ori przebieg, piękne i w środku i mechanicznie. Idzie jak burza w trasie, a że pali.... no cóż nie jeżdżę 90-100. Będę je sprzedawał, bo zarobiłem trochę kasy i napaliłem się na GS450h, tym bardziej, ze żona ma Toyotę Prius i ... jestem zachwycony tym samochodem. To moje subiektywne opinie, więc proszę nie krytykować.
Pozdr JanB
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Post autor: dead_beat »

Dla mnie i większości moich znajomych, Lexus to taka lepsza Toyota, a Toyota jest generalnie niezawodna. Ja co do ilości zrobionych km się pod tym podpisuje.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: krzywydg »

Lexus.... dla mnie lexus to tylko LFA.. reszta to Toyota na japsy.... jak ktos chce limuzyne... hmm.. nie tutaj hehehehe...ls 600h w 5 opcjach do wyboru?? to ma byc limuzyna bez opcji konfiguracji?? W lexusie opcja individual nie istnieje..... fajne auto uwazanke na egzotyke... ale jest is 200 ktore 3 lata temu kostowalo ok 15kzl a teraz cena powindowala..... jakby to bylo nie wiadomo co...
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: turmoll »

Toyota wprowadziła markę Lexus po to, żeby powiedzmy sobie osoby 'zamożne' w gronie nie musiały się 'wstydzić' odpowiadająca na pytanie 'Jakie masz auto' - Toyotę. Czyli auto marki, która sprzedaje najwięcej aut na świecie i którym jeździ dajmy na to ogrodnik. Pamiętacie VW Phaeton? Świetne auto - ale nikt z osób 'zamożnych' nie chciał go kupić.
Nie jestem marketingowcem ale marka Lexus to twór marketingu i psychologii zakupów - skąd skądinąd świetny ;) Myślę, że podręczniki marketingu omawiają ten test case.

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: tomekb »

Lexusa mozna porownac do audi taka lepsza toyota audi taki lepszy vw z tym ze jakbym mial wybierac miedzy toyota a vw wybieram toyote i to samo z lexusem. A ze caly kraj zachwyca sie audi tzn to juz inna sprawa. Pamietajac czasy z przed 20 lat toyota byla synonimem luxusu nad wisla. Powstanie lexusa bylo naturalnym krokiem w rozwoju toyoty. A historia powstania pierwszego LS mowi sama za siebie. Ciezko znalesc lepsze auto w tej samej klasie i cenie. Brak individual w niczym tu nie przeszkadza
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: klexus »

Myślę ze bardziej tu chodzi o to nie widzę swojego przodu w lusterku a tyłu przez przednią szybę, Lexus kiedyś był samochodem który o 10 lat wyprzedzał konkurencje, dzisiaj ciągle ucieka ale dystans sie zmniejsza, i ten pospiech niestety widać.
I w latach 90 Lexus to był szpan w miescie, dzisiaj jest ale na wsi.
Samochód jak kazdy inny w tym przedziale cenowym, reszta to kwestia gustu.
Są maniacy AR i nie kupi nic innego, tak samo Audi i naprawdę A6 A8 jest dobrze zrobione i ładne tylko za duzo tego:P
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: bamss »

dlatego jezdzimy lexami:) spolecznosc jest dziwnie nauczona .... to twoj lexus ojj to gruubo ale jakby stal z tego samego roku pasat lub a4 czy reno nie bylo by wogole pytan... dziwne to ale niestety mamy lexy jestesmy guru na drodze:)
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Co tak naprawdę znaczy Lexus?

Post autor: Dawid0ss »

bamss pisze:dlatego jezdzimy lexami:) spolecznosc jest dziwnie nauczona .... to twoj lexus ojj to gruubo ale jakby stal z tego samego roku pasat lub a4 czy reno nie bylo by wogole pytan... dziwne to ale niestety mamy lexy jestesmy guru na drodze:)
Pytań to nie ma, nawet jak stoi nowy Passat ;-) Te auta dosłownie co rok mają nową edycję. Ciężko za nimi nadążyć hehe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości