[LS430] Error 3 zmieniarka CD

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

[LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: wodnik57 »

Próbowałem zbyt szybko włożyć drugą płytę do zmieniarki i wyskoczył błąd : error 3. Zmieniarka nie reaguje na żaden z dwóch przycisków. Pierwszą płytę włożyłem dzień wcześniej i wszystko było ok. Zmieniarka pozostała z uchyloną klapką i przestała odtwarzać płytę , która znajduje się w środku, ani też nie chce jej wyrzucić. Pytanie co zrobić w tym przypadku? Podłączyć komputer i próbować kasować błąd, czy udać się do fachowca od audio?
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Odp: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: Alex200 »

Zablokowałeś mechanizm zmieniarki, kasowanie błędu nic nie da. Ktoś musi rozebrać radio i poprzestawiać zębatki aby wszystko wróciło do normy
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: owczar »

Dokładnie. Kasowanie błędu nic nie da. Wsadziłeś płytę zanim mechanizm był gotowy ją przyjąć.

Tutaj masz kilka podpowiedzi, ale generalnie będziesz musiał wyjąć zmieniarkę i ręcznie usunąć z niej płytę aby odblokować mechanizm.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: wodnik57 »

Druga płyta nie została w środku. Gdy zorientowałem się, że coś idzie nie tak - zmieniarka "nie zasysała" płyty , to ją usunąłem, ale niestety było już za późno. Pytanie, czy zmieniarka to osobny element czy wszystko jest w postaci wieży jednolitej i muszę demontować całość? I jeśli jest osobno to gdzie znajdę wskazówki jak się do tego zabrać, o lepiej prosto do serwisu. I czy "zwykły", dobry serwis da radę czy raczej lexus. Pytam, bo po przygodzie ze "zwykłym" komputerem serwisowym miałem problem z "calibration Point zero", o czym już pisałem i jeśli ma mnie spotkać kolejna niespodzianka wolę jej uniknąć.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: owczar »

Wysłałem Ci linki na PW.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: wodnik57 »

Dzięki owczar, Dzisiaj spróbuję obu sposobów bez wyciągania całego sprzęty. Mam nadzieję, że uniknę większych problemów. Z pewnością się podzielę, bo czytałem o wielu podobnych problemach użytkowników tego forum
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: turkus »

Tylko nie jedź do ASO :) oni nie mają pojęcia o radiach, a skasują Cię jak za zboże. To, że masz Lexa nie znaczy, że wszystko jest drogie i musisz dawać się naciągać :) Na youtube są filmiki jak wyjąć radio, ogarnij sobie też instrukcję serwisową do auta. Przypuszczam, że naprawę tego w razie czego załatwi każdy serwis sprzętu RTV.
wodnik57
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 24 maja 2014, o 08:02
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: wodnik57 »

Sukces!!!!!
Dzięki Owczar!!!
Finalnie obyło się bez interwencji serwisu lexusa ani RTV. Postąpiłem zgodnie z instrukcją z jednego z linków przesłanego mi przez kolegę Owczara. Nie wiem czy zadziała w każdym przypadku problemów z CD player'em , ale w moim podziałało. Jeśli mogłoby komuś pomóc to podaję sposób:
1. wyłączyć radio
2. odłączyć akumulator na 3 do 5 minut
3. podłączyć akumulator
4. otworzyć klapkę ładowarki CD
5. Załączyć radio
6.przycisnąć lewy przycisk opróżniania zmieniarki.
Wygląda banalnie , ale w moim przypadku zadziałało. Płyta została wypluta i z wyświetlacza zniknął error. Akumulator miałem odłączony przez 3 dni . Chociaż otworzyłem klapkę zmieniarki, nie wiem czy miało to jakieś znaczenie, zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji. Ważne, że problem został rozwiązany. I masz rację Turkus, że lepiej spróbowac samemu, zanim zdemontujesz pół samochodu i oddasz sprzęt w czyjeś ręce, bez gwarancji powodzenia
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: owczar »

No to super :) Dzięki, że opisałeś sposób rozwiązania. Przyda się potomnym.
artur-szu
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2014, o 22:15
Model Lexusa: rx400h
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: [LS430] Error 3 zmieniarka CD

Post autor: artur-szu »

ratunku! u mnie to samo. tyle, że rx400...

widziałem na necie filmik jak wyciągnąć radio, ale tam jest tylko, żeby wysłać do naprawy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość