Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: Markuss777 »

Witam Wszystkich.

Problem jak w temacie. Przy włączeniu nadmuchu ( różne moce - low, med,high ) słychać jak nadmuch pracuje ale ze środkowych i tylnych kratek powietrze nie lecie w ogóle, a z bocznych i dolnych oraz pod kierownicą w miarę leci ale nie tak jak być powinno. Jakiś czas temu było w porządku lecz w schowku po stronie pasażera słyszałem lekkie chrobotanie. Myślałem na początku, że to zmieniarka. Teraz nie słychać żadnego chrobotania i występują powyższe problemy. Czytałem już o serwomotorze ale może ktoś z forumowiczów miał identyczny problem i wie jak zaradzić?

Pozdrawiam i dziękuję

Marek
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: Alex200 »

U mnie w IS-ie też słychać z lewej od schowka przycinanie się jakiejś zębatki. Czasami, jak mi dokucza, wkładam tam rękę i popycham jakiś mechanizm - wtedy ustaje. Ale na pracę nawiewów jak na razie nie ma to wpływu. Wydaje mi się, że jakaś zębatka się zużyła i przeskakuje i zacina mechanizm, ale jaki dokładnie - nie mam pojęcia. Pewnie niedługo i u mnie coś przestanie działać.. :szyja:
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: turkus »

Alex200 pisze:U mnie w IS-ie też słychać z lewej od schowka przycinanie się jakiejś zębatki. Czasami, jak mi dokucza, wkładam tam rękę i popycham jakiś mechanizm - wtedy ustaje. Ale na pracę nawiewów jak na razie nie ma to wpływu. Wydaje mi się, że jakaś zębatka się zużyła i przeskakuje i zacina mechanizm, ale jaki dokładnie - nie mam pojęcia. Pewnie niedługo i u mnie coś przestanie działać.. :szyja:
Raczej nie przestanie, a na pewno nie przestanie chrobotać. Silnik regulacji nawiewu, konkretnie od klap nagrzewnicy (tam sa 3 różne ale ten się zwykle psuje). Dostępny na forum od kolegi Riki albo na allegro za 50 zeta, wymiana prosta - 20 min. Niestety ja już 2 razy wymieniałam i dalej mu sie zdarza chrobotać, podobno ten typ tak ma, no może nówka z ASO nie :P
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: Markuss777 »

Witam.

Dzięki za sugestie. Dla pewności czy mowa o takim wynalazku?:

http://allegro.pl/lexus-gs300-02-3-0-si ... 62809.html

I jeszcze co do wymiany w 20min.:) może jakaś mała pomoc :D gdzie się dostać do tego cuda?

PZDR
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: turkus »

To jest ten po prawej na drugim zdjęciu (numer 2). Strasznie drogi, poszukaj jeszcze. Sprawdzę Ci, czy moje od IS wyglądają tak samo, bo może te ktoś wytargał z GS a to jest to samo, co siedzi w IS i jest tego na pęczki.

Dostajesz się przez schowek (przynajmniej w IS, tutaj przypuszczam analogicznie), silniczek jest na środku konsoli, niestety nie jest to wygodne, żeby go odkręcić. Najlepiej zapytaj dokładnie kogoś, kto ma GS. Tylko dobrze przykrec, bo mi pan "mechanik" nie dokręcił, silnik wypadl i mialam niezłego stracha przez chwilę, że klima padla. Szybko się nauczyłam, żeby nie dawać się naciągać na rzeczy, które lepiej zrobi się samemu...
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: KarolGT »

na chrobotanie jest sposób, sprawdzony i polecany na innym forum Lexusa

wystarczy rozkręcić silniczek i skleić np Super Glue tą białą zębatkę która nachodzi na pręt wychodzący z silniczka.

Tutaj opis: http://www.clublexus.com/forums/gs-seco ... rs-15.html
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: Markuss777 »

Cześć.

Wielkie dzięki za pomoc. W Koszalinie, tu gdzie mieszkam są tylko dwa lexy gs 300. Jeden mój a drugi mechanika, którego znam:) więc nie będzie problemu z wymianą. Akurat oddaję lesZka na wymianę płynów, filtrów i nieszczęsnej antenki więc za nawiew mech też się weźmie. osobiście mam dwie lewe ręce do takich rzeczy więc wolę oddać autko w dobre ręce bo nie dość, że mech w temacie lexa to jeszcze niedrogi :D

Dzięki raz jeszcze za sugestie!

PZDR.
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
Markuss777
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2013, o 17:29
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Nie działa nadmuch ze środkowych kratek i tylnych

Post autor: Markuss777 »

Witam raz jeszcze.

Dziękuję Wszystkim za wskazówki dotyczące naprawy:) Wielkie Piwo dla turkus za trafną diagnozę niczym u Jackowskiego:) Walnięty okazał się serwomotor, mój mechanik od lexa naprawił to ustrojstwo i w lexie teraz przy ustawieniu na 16 stopni można trzymać produkty z domowej lodówki:) Dodał też czynnika chłodzącego więc klima jest po prostu petardą.

Żeby nie zakładać nowego tematu, może komuś się przyda. Wiecie, że w Lexie GS 300 można założyć antenę od KIA CARNIVAL? U mnie działa i wygląda zacnie. Piszę bo to też naprawił. Mega PIWO dla niego:)

Pozdrawiam Wszystkich.
www.greenwoodshop.pl - Producent CBD i premixów do epapierosów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości