is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: lukasz32 »

Witam, wybieram się w trasę Częstochowa - Sopot i chcę zabrać 2 rowery mtb26". Chcę nabyć jakiś niedrogi bagażnik rowerowy, wybór padł na bagażnik montowany na klapę ze względu na mniejsze opory powietrza w stosunku do dachowego i prostszą budowę. Haka nie mam.
Czy ktoś z was używał takiego ustrojstwa i może coś doradzić przed zakupem?
Jaki kupić żeby nie uszkodzić lakieru na klapie, nie powyginać klapy czy nie rozbić szyby, nie zgubić rowerów albo żeby ktoś ich nie ukradł razem z bagażnikiem? :D
Proszę o pomoc, sprawa pilna.

Dodam linki, na co zwróciłem uwagę:
http://allegro.pl/bagaznik-na-3-rowerow ... 33828.html
http://allegro.pl/podwyzszony-bagaznik- ... 43652.html
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: dommell »

Podobny do tych co masz w linku, używa mój kolega. działać to to działa. Jak się na to patrzy z bliska nie wygląda za solidnie :) ale pozory mylą i sprawdza się. Jeśli dokładnie wszytko pomocujesz, naciągniesz i pozapinasz to jest bezpieczne. Jest to takie uniwersalne ustrojstwo, dzięki pasom dopasujesz do każdego samochodu.
Jeśli się boisz, że coś porysuje, zawsze pod uchwyty możesz sobie jakąś gumę podkładać, np z dętki rowerowej.
Co do prędkości, to widziałem, jak kolega 110 tym jechał i nic się z rowerami nie działo.
Co do kradzieży? Hmm, jak ktoś podejdzie i przetnie paski mocujące to sobie to weźmie po prostu pod pachę i odejdzie. A, z resztą po co odcinać paski, po prostu wypnie rowery z uchwytów :)
pawkeyy
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: pawkeyy »

Używam tego rodzaju bagażnik już przeszło 3 lata i z czystym sumieniem polecam ale z tego co pamiętam to kupiłem go za kwotę mniejszą niż 150PLN
Dzięki jego uniwersalności użytkowałem go w Astrze Kombi, Lanosie HTB, Megance II i III HTB, Volvo 740 a teraz będzie trzeba spróbować w Lexie.
V-max jaki jechałem z rowerami to 120km/h
Co do stabilności rowerów - jeżeli mocno je zaciśniesz pasami to nie ma opcji żeby coś się ruszyło, bujnęło - fakt faktem że jak ja montuję rowerki do uchwytu to wykorzystuję do tego 3-4 pasy ;) nie ma co żałować:)
Jedynym minusem podczas użytkowania jest dostęp do bagażnika, natomiast ja zawsze montuje ten uchwyt w taki sposób aby można było otworzyć klapę bagażnika (po odczepieniu pasów dolnych) razem z uchwytem i rowerami :biggrin2: .

Przy montażu na klapę trzeba uważać i za mocno nie dopychać do karoserii/szyby (znajomemu pękła szyba tylna od tego bagażnika - z jego winy bo za blisko podjechał do ściany... :doh:) w miejscach styczności z lakierem używam dętki rowerowej naciągniętej na "nogi" oraz podklejam taka gąbką z klejem po jednej stronie (min. 2 warstwy) dzięki temu jest miękko, a przed montowaniem bagażnika dodatkowo oczyszczam z kurzu, piachu, błota itp.
lukasz32
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:44
Model Lexusa: g35
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: lukasz32 »

Dzięki za informacje. A jak z widocznością tablicy rejestracyjnej i świateł? Z tego co widzę, w niektórych bagażnikach rowery montuje się nisko i zasłaniają tablicę. Można chyba za to dostać kwitek. Aczkolwiek opory powietrza są raczej mniejsze w porównaniu do montażu wysoko (za szybą), tak mi się wydaje, więc powinien być mniejszy hałas i spalanie. Generalnie to byłbym za montażem bagażnika na haku, ale haka niestety nie mam.
pozdrawiam
pawkeyy
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 23 lip 2014, o 23:13
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nadarzyn
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: pawkeyy »

hehe a propo bagażnika na hak ostatnio kumpel mi opowiadał jak wracał z mazur typ Volvo S60 leciał powyżej 140 km/h z trzema rowerami na haku w pewnym momencie wywinęło mu cały ten sprzęt i szorował po asfalcie rowery dosłownie całe sie powyginały w druga stronę (koła, ramy nawet amorki) ale z haka nie spadł.

A co do tablicy rejestracyjnej to przepisy są jasne musi być umieszczona w widocznym miejscu. Osobiście na to uwagi nie zwracam gdyż moim zdaniem ważniejsze jest oświetlenie. Pamiętaj aby podczas montażu rowerów już na bagażnik nie zasłonić świateł - kwestia odpowiedniego ułożenia rowerów.
Rosownik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2015, o 14:44
Model Lexusa: LX
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: Rosownik »

Tak dla potomnych to ja bym się raczej nie za bardzo pchał w bagazniki montowane na klapie, bo szkoda auta. Polecam rozwiązanie na dach Thule czy też nawet takie Aguri - klik ewentualnie bardzo dobre przymocowanie na haku, tak żeby uniknąć takiej sytuacji o jakiej mówi kolega wyżej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę by nie zasłaniało nic. Miały przepisy się zmienić żeby można było nową tablicę dołożyć, ale jak to u nas z tym bywa poczekać trzeba będzie. Tutaj artykuł o tej zmianie kliknij

bagażniki bazowe runner - Aguri.pl
Bartek02
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2016, o 14:08
Model Lexusa: Lexus RX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is200 bagażnik rowerowy na klapę pilne !!

Post autor: Bartek02 »

Ja mam taki dachowy, kupiłem w lexusie na puławskiej jakiś rok temu i się dobrze sprawdza, nic tam zlego się nie dzieje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości