Zamulony silnik is 200

Problemy dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
mlody1985
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 24 paź 2013, o 20:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rypin
Kontakt:

Zamulony silnik is 200

Post autor: mlody1985 »

Witam!!
Mam taki problem , ostatnio silnik jest jakiś zamulony słabo reaguje na pedał gazu, a raczej z dużym opóźnieniem. A to wszystko złożyło się razem z tym jak zauważyłem, że http://allegro.pl/kolektor-wydechowy-ka ... 01939.html wyżej wymieniona część a raczej jedną z nich powoli przeżera rdza, jakiś kawał blachy sobie nawet bezwładnie lata. Może dlatego właśnie, że układ jest już gdzieś przeżarty auto jest zamulone? W weekend postaram się jakoś to sprawdzić. Mam tylko pytanie czy ktoś przerabiał ten temat lub podobny. Nie wiem czy w ogóle warto w razie czego łatać to wszystko czy zainwestować w nowy układ wydechowy. Nie wiem używka z allegro wydaje mi się jakiś słabym wyjściem, a czy ktoś zna może jakiś serwis, warsztat który ogarnąłby cały temat sprawnie, bez wywalania katalizatorów. Za podpowiedzi z góry dziękuje.
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Zamulony silnik is 200

Post autor: TmK18 »

A jakieś błędy się pokazują ?
Moim zdaniem możesz mieć zapchane katalizatory lub nieszczelności jakieś, ale wtedy byś to raczej słyszał
A dobry warsztat powinien Ci sprawdzić, wykręcając sondy i podłączając ciśnieniomierz i na tej podstawie stwierdzi czego to jest wina, prawidłowe powinno być podobno 0.3 bara
Dla sprawdzenia wydechu zatkaj czymś tłumik końcowy i nasłuchuj nieszczelności
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Zamulony silnik is 200

Post autor: tomekb »

1. co bym zrobil bym to wywalenie katów , jesli kolektor jest pordzewialy to kat na pewno tez i jakies odlamki rdzy zapychaja ci wydech
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości