Is200 vs Swap silnika z IS300

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Zequ
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 4 sie 2014, o 01:04
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: Zequ »

Witam, jestem użytkownikiem lexusa IS200 z roku 1999. Dysponuje on 155 konnym silnikiem o pojemności 2 litrów co przy moim trybie jazdy generuje mi spore koszty eksploatacji oraz nerwy stąd wpadłem na pomysł by zrobić swap z wersji 3 litrowej lub na obecny silnik założyć sprężarkę czy też kompresor- poczytałem jednak trochę forum i po przeliczeniu kosztów (oraz kupy potencjalnych problemów) został mi tylko swap. Auto ogólnie jak to lexus zadbane, bez śladu rdzy więc uprzedziwszy pytania warto w niego inwestować. Ostatnimi dniami na Alledrogo znalazłem kompletny silnik wraz z wiązką z jakiegoś anglika. Auto normalnie jest na chodzie więc wiem że silnik sprawny. Stąd pytanie do Was:
1. co potrzebuję poza silnikiem z osprzętem i wiązką do swapa?
2. czy moja 6 biegowa, manualna skrzynia również musi iść do wymiany czy podoła? Bo słyszałem od kogoś że skrzynia może zostać ale wolę to zweryfikować.
3. czy ktoś z was może ma warsztat i podjął by się swapa? i jaki koszt by był takiej przekładki?

PS: proszę sobie darować propozycję typu "kup is300 lub coś mocniejszego" gdyż nie zamierzam się z tym autem rozstawać z racji sentymentu oraz co istotne tańszego OC niż przy is300 co jest o tyle istotne że mam 24 lata:P

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: owczar »

Zapytaj carsika czy by się nie podjął takiej operacji - możesz zapytać o ew kompresor lub turbo do IS200.

Ale argument, że będziesz miał IS200 zamiast IS300 trochę bez sensu, bo po swapie będziesz miał IS300.
Oczywiście możesz nie zgłaszać zmiany silnika, ale może Cię spotkać przykra niespodzianka gdy dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego, a ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania. Pół biedy przy kolizji, ale niech dojdzie do uszczerbku zdrowia powyżej 7 dni i autem zainteresują się biegli- wtedy odszkodowanie będziesz musiał wypłacić z własnej kieszeni. Oczywiście nie musi nic takiego się wydarzyć, ale są różne sytuacje na drodze.
Dodatkowo po swapie auto mimo wszystko na wartości nie zyskuje, a wręcz traci. Kupujący niechętnie podchodzą do tego typu przeróbek, nawet jeśli są zrobione profesjonalnie.

Sam przerobiłem swapa z diesla na V6, ale w moim przypadku nic za swap nie płaciłem, bo robiłem sam. Kupiłem całego anglika na części, a to co zostało sprzedałem i inwestycja się zwróciła. Inna kwestia to taka, że mojego galanta nie mam zamiaru sprzedawać, a raczej za kilka lat oddać na złom.

Osobiście jestem za swapowaniem silników, ale gdy są ku temu pewne przesłanki, typu nietypowy silnik, jakiego w danym modelu nie było, jakiś ciekawy projekt. Ale kiedy można kupić identyczne auto z silnikiem zamontowanym fabrycznie, to mija się to z celem... Każdy swap, nawet najlepiej wykonany (a takich jest niewiele) to już rzeźba i nigdy nie dorówna fabryce.

Nie wiem jak bardzo jest pnp z IS300 do IS200, ale bardzo wiele części odkręcasz, rozbebeszasz deskę. Tu i ówdzie urwie się spinka, opaska, a potem to wszystko grzechocze, hałasuje itd. Robiąc dla siebie o to zadbałem, a mimo wszystko deska już nie siedzi jak z fabryki.

Nie wiem ile jest dokładnie przeróbek przy tym aucie, ale koszty pewnie coś koło 2k.
Sprawdź dobrze silnik, bo w UK zdarzają się silniki, w których wymiana oleju to pojęcie obce.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: dS »

popieram to co mówi owczar, swapowanie 2jz do is200 jest bez sensu. Taniej będzie kupić po prostu is300.
Gdybyś chciał robić swap to szykuj się na wydatek 10k+. Silnik 3tysie, skrzynka(W58) 2tysie, a na swap i resztę potrzebnych gratów, jak zamach , sprzęgło, elektryka 5 tysi może być mało.
Także wychodzi to drożej jakbyś po prostu sprzedał is200 i kupił is300.
Jeśli jednak nie chcesz sprzedawać swojej sztuki bo nie wiadomo na co trafisz to można rozważyć uturbienie. Uzyskasz podobną moc do IS300 ale z racji turbinki zyskasz więcej Nm dzięki którym będziesz objeżdżał trzysetki. No i nadal będziesz miał manuala a nie automat. Ktosz wsadzenia turbinki to ok 8tysi.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: carinus »

Na razie w Polsce opłaty mamy od pojemności,więc mozna smiało zwiększać moc i zapłacisz tyle samo za więcej pod maską.Ze swojego punktu widzenia polecam przejechać się IS 300 a potem uturbionym IS200,będziesz wiedział co jest dla Ciebie odpowiednie.Zauważ że na forum nie znajdziesz stada przerobionych IS200 z silnikami 3,0,gdyż jest to po prostu nieopłacalne.Mozesz to robić tylko dla zabicia czasu albo zaspokojenia własnych ambicji.Tańsze i szybsze jest wsadzenie kompresora albo turbiny,druga sprawa to odwracalność takiej inwestycji i nawet częściowe odzyskanie nakładów.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: Dawid0ss »

carinus pisze:druga sprawa to odwracalność takiej inwestycji i nawet częściowe odzyskanie nakładów.
Ja bym jednak nie nadużywał określenia "inwestycja" w odniesieniu do samochodów. Według mnie wszystko poza LPG, to czysta konsumpcja. Nie ma co liczyć, na to, że starzejące się części itp. będą zyskiwały na wartości.
Pzdr
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: klexus »

Jak juz ładuj 1UZ tak jak zrobił to Grodzio , moze trochę wiecej dłubania ale efekt końcowa zwala z nóg

Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: Dawid0ss »

klexus pisze:Jak juz ładuj 1UZ tak jak zrobił to Grodzio , moze trochę wiecej dłubania ale efekt końcowa zwala z nóg
https://www.youtube.com/watch?v=lZE-IVhqHVA
Holy shit, nigga ! Muza dla moich uszu ! ;-)

Co trzeba zrobić, zmienić, aby załadować sobie V8 do IS 200 ? W dużym skrócie poproszę :-)

Pzdr
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: dommell »

Gadaj z Grodzio, to jakieś trochę ponad 3 lata temu zrobił, nie wiem czy ten egzemplarz jeszcze istnieje :)


viewtopic.php?t=1095
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: ledziu »

Dawid0ss pisze:
klexus pisze:Jak juz ładuj 1UZ tak jak zrobił to Grodzio , moze trochę wiecej dłubania ale efekt końcowa zwala z nóg
https://www.youtube.com/watch?v=lZE-IVhqHVA
Holy shit, nigga ! Muza dla moich uszu ! ;-)

Co trzeba zrobić, zmienić, aby załadować sobie V8 do IS 200 ? W dużym skrócie poproszę :-)

Pzdr
myślałbym raczej o 3uz bo to jest gitarka. :ok:
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: Is200 vs Swap silnika z IS300

Post autor: TmK18 »

W rosji też jeden lata https://www.youtube.com/watch?v=47jEDwMqrMo :P
I to chyba jeszcze w manualu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości