[LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
nemus
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:23
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Polska
Kontakt:

[LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: nemus »

Witam,
Mam pewien problemik z układem hamulcowym w Lexie. Mianowicie, od dłuższego czasu podczas hamowania (zależne od prędkości, hamuję z wysokich prędkości bije mocniej, z mniejszych prędkości wtedy bije mniej) bije mi niestety kierownicą. Byłem również na stacji diagnostycznej i wykazało mi, że mam wybite obie tuleje wachaczów przednich. Nie wiem czy bicie może być spowodowane tulejami czy raczej może to być spowodowane samymi hamulcami? Dodam, że zaczęło się tak dziać po wymianie opon na letnie jeśli dobrze pamiętam (lecz nie daje pewności).
Poza tym chcę wymienić wszystkie tarcze oraz klocki i kolejne pytanie mam czy tarcze i klocki marki ASHIKA będą odpowiednie czy nie są one polecane? Myślałem nad TRW, lecz niestety posiadają tylko tylne, a przednich nie mają. Pytałem się również w salonie to koszt kompletu wynosi ponad 3000zł (odpada). A jeśli żadne z tych to jakie polecacie (w miarę tanie, a dobre).
I czy wiecie może gdzie mógłbym zakupić te nieszczęsne tuleje, gdyż przeglądałem sklepy, a nawet się pytałem i niestety nie posiadają.

Lexus jest z 2001r, LS430 :)
Będę wdzięczny za pomoc :)
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: bunny54 »

Witaj, jeżeli chodzi o bicie przy hamowaniu to jak najbardziej mogą to być uszkodzone wahacze, ja miałem taką jazdę w moim bmw serii 7. Po wymianie wahaczy wszystko wróciło do normy. w pozostałych zagadnieniach niestety nie pomogę. Pozdrawiam Marcin.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: owczar »

Bicie przy hamowaniu to w 90% przypadków krzywe tarcze z przodu.

Ashika to tania chińszczyzna, nie zakładaj tego. Tarcze w złomu muszą być chyba z plasteliny.. Na tył możesz dać TRW, a na przód możesz poszukać oryginału, ale na alternatywnych stronach.
Na amayama.com są po 135$ za sztukę.

Na motoneo są TRW po 204sztk na przód. Ale mało na stanie, a w rzeczywistości może wcale ich nie być.

Jeśli chodzi o tuleje, to jedną dostaniesz w ASO. Ew musisz oddać wahacze do regeneracji i warsztat dorobi/dopasuje.
nemus
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:23
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: nemus »

No słyszałem już taką diagnozę, że hamulce z przodu do wymiany. Znajomy mechanik mi zaproponował aby przetoczyć tarcze z przodu i powinno być ok, lecz z tego co wyczytałem to tarcz nie powinno się toczyć. Dlatego na razie wstrzymuję się z toczeniem ich.
Czyli mogą być tarcze i klocki innej marki z przodu a inne z tyłu? Nie muszą być tej samej marki? A czy tarcze muszą być takiej samej marki jak klocki czy też nie jest to konieczne?
Na mechanice znam się bardzo mało dlatego wolę się upewnić :)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: owczar »

Z zasady i zdrowego rozsądku nie toczy się tarcz, w szczególności starych.

Mogą być innej marki z przodu i z tyłu. Klocki i tarcze też mogą być różnych producentów, ważne by było dobrych producentów.
Qwerty256
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Brisbane, Australia
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: Qwerty256 »

Obawiam sie ze moze to byc to co u mnie w LS400, gorny wahacz. Mialem dokladnie to samo - wymianialem klocki, ogolnie duzo zmienialem bicie nie ustawalo :)
anyway, odpowwiadajac na twoje pytanie: tak, moze to byc spowodowane zawiszeniem.
I jesli masz wybite tuleje - to nalezy je wymienic i tak i tak :)wiec sproboj najpierw wymienic to co trzeba, a potem dopiero zastanawiac sie aby wymienic to co mozna ;)

PS.
jesi mowisz ze masz wybite to: 48655-50011
Obrazek
to wlasnie dzisaij wymienilem - nie powodowalo to stukow na kierownicy przy hamowaniu, za to powodowalo jeden stuk jak sie mocniej przyhamowalo i opona sie wycierala z brzegu. WIec wymien bo niedlugo bedziesz musial 1000zl na opony wydac ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: owczar »

Panowie, należałoby odróżnić bicie przy hamowaniu od drgań przy hamowaniu. Żeby wystąpiło bicie, musi zadziałać siła poprzeczna do płaszczyzny tarcz hamulcowych. Taką siłę wywołuje krzywa tarcza w kontakcie z klockiem. Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić skąd bierze się taka siła przy zużytych tulejach wahaczy...

Tak czy inaczej autor tematu pisał, że i tuleje i tarcze są do wymiany, więc pozostaje kwestia wymiany tych elementów.

W dolnym wahaczu jest jeszcze jedna tuleja, która nie występuje w ASO jako część zamienna.
nemus
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:23
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: nemus »

No u mnie nie występuje żaden jeden stuk, tylko po prostu bije mocno kierownicą i to wszystko. Opony są ok, bo ostatnio były sprawdzane.
Co do wymiany to i tak siłą rzeczy będę musiał wymienić niebawem tarcze i klocki z tyłu gdyż już powoli kończą swój żywot. Z przodu były wymieniane bodajże rok temu jeśli dobrze pamiętam, więc teoria o tym że się skrzywiły wydaje się być najbardziej prawdopodobna.
Wymienić i tak trzeba niestety i tak.
A jest możliwość sprawdzenia czy tarcze są krzywe?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: owczar »

Tak, czujnikiem zegarowym. W tym modelu trzeba oszczędzać hamulce bo tarcze lubią się przgrzewac i giac.
nemus
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 15:23
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Bicie kierownicy przy hamowaniu

Post autor: nemus »

No niestety nie posiadam takowego urządzenia. Dobrze wiedzieć, będę się starał bardziej oszczędzać hamulce. Dziękuje za informacje i pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości