sprzęgło/dwumas???

Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

sprzęgło/dwumas???

Post autor: DanLexus »

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie mojego nowo nabytego lexusa is200. Wiem że samochód który kupiłem nie jest idealny ale chciałbym żeby służył mi bezproblemowo jak najdłużej. Mam nieciekawe objawy. Sprzęgło bierze dość wysoko - poza połową. Czyli pewnie się kończy. Drążek zmiany biegów lekko drży przy dodawania gazu a szczególnie na 6 biegu. Po odpuszczeniu gazu ustaje. Czym jest to spowodowane? Kończące się sprzęgło, koło dwumasowe czy może wał lub poduszki silnika???
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: dawidek106 »

U mnie w lexie wymieniłem sprzęgło jak skończyła się tarcza, koszt samego kompletnego sprzęgła firmy AISIN to ok 550 zł, z dwumasą to już ok 3000 zł. Jeśli sprzęgło bierze wysoko, a nie ma innych niepokojących objawów to ja bym dalej jeździł. Trzęsący się drążek zmiany biegów to norma w IS 200.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: DanLexus »

Mam nadzieje że to tylko sprzęgło które jeszcze troche pociągnie.
Co do drążka to na 6 biegu na prawdę nieźle trzęsie nim, aż nieprzyjemnie się go trzyma podczas dokładania gazu.
Ale faktycznie IS tak chyba ma z tym trzęsącym drążkiem bo rok temu pozbyłem się is220 czyli mk2 i mimo że samochód był znacznie nowszy to obiaw był podobny tyle że mniej drżał...
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: dS »

Gdyby padł zamach to autem niemiłosiernie by szarpało przy ruszaniu. Także jak nic takiego nie odczuwasz to do wymiany tylko sprzędło.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
chairles
Lex user
Posty: 127
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:30
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: chairles »

mam pytanie czy ktos z forum kiedys faktycznie wymienil dwumas na jednomas? Duzo z tym roboty? jakie to sa koszta?
Awatar użytkownika
tmx89
Lex Driver
Posty: 479
Rejestracja: 20 lut 2011, o 14:34
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: tmx89 »

sledzilem temat dwumas -> jednomas ale odpuscilem generalnie w PL moglby zajac sie tym pan Otoczak , lub sciagane z UK lub JP za ok. 2 tys.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: DanLexus »

Niestety pojawiły się poważne problemy!!! :szok:
Gdy rano odpalam samochód i chce ruszyć to szarpie na 1biegu, a na jałowym biegu coś szumi - szum ustaje gdy wciskam sprzęgło. Gdy trochę pojeżdżę to szarpanie z 1biegu ustaje. Pozostaje szum.
Obawiam się najgorszego - koło dwumasowe je..ne!!!
Mogę się łudzić że to sprzęgło czy nie ma szans. Jak już wcześniej pisałem bierze wysoko i może ono stanowi tu problem???
Szlak mnie bierze jak sobie pomyśle że do samochodu za 15tys zł mam dołożyć 5tyś (rozrząd, dwumas, sprzęgło i bóg wie co jeszcze)
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: banan1984 »

Znikajacy szum podczas wciskania sprzedla to lozysko oporowe, sam tez tak mialem i na wysokich obrotach strasznie wylo. Nie dziw sie ze masz wydatki, historia auta nie znana kto i jak sie z twoim ~10 letnim lexem obchodzil.. Nie zaszkodzi wymienic tarcze sprzegla - zrob na pewno i obadaj male lozysko (podpora walka skrzyni) w kole dwumasowym moze jest pekniete lub go niema (znam jeden przypadek) ze ktos zle wczesniej zlozyl skrzynie. Podczas zabiegu upewnij sie ze olej masz full oleju w skrzyni (75W90). GL!
RobertSG
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: RobertSG »

Nie łam się,z tego co widzę prędzej czy pózniej w każdym ISie pojawiają się te same problemy, u mnie jest to samo. To co u Ciebie szumi i przestaje po wciśnięciu sprzęgła( u mnie popiskuje) to łożysko oporowe sprzęgła,olej to wymienisz komplet jak już się skończy.A szarpanie przy ruszaniu hmm to wielka niewiadoma :biggrin2: u mnie jest to samo ale nauczyłem się z tym żyć,kwestia właściwego operowania sprzęgłem i gazem da się to wyczuć tak żeby nie szarpało. Ale przyczyną nie musi być dwumas,ja może się łudzę ale stawiam jeszcze na poduchy pod skrzynią i silnikiem ale jeszcze się za to nie zabrałem.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: sprzęgło/dwumas???

Post autor: DanLexus »

Biorę pod uwagę jeszcze jedną możliwość. Zakupić części używane do mojego lexusa.
Chciałbym wiedzieć czy sprzęgło i koło dwumasowe różni się czymś z przed i po liftowej wersji. A jeśli tak to czy do mojego przedliftowego is200 mogę założyć takie sprzęgło i koło z późniejszych lat? Cały czas myślę o anglikach których jest kilka sztuk na OLX.
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości