[GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
bheesty
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 11:43
Model Lexusa: GS 450H 2006
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: bheesty »

Witam serdecznie Wszystkich.
Czytam forum i zarazem podoba mi się, że mało jest postów, bo to świadczy o małej awaryjności auta, ale z drugiej strony długo już szukam informacji nt. akumulatora do mojego auta i nic. Tylko dużo rysunków z chińskimi krzaczkami.

GS 450H 2006r mianowicie przy akumulatorze mam jakąś dodatkową wtyczkę, która za Chiny ludowe nie wiem do czego służy. Przeszukiwałem internet na wskroś i głównie japońskie opisy wyskakują. Akumulator to Panasonic S65D26L, znalazłem na stronach, że jest to 12V i 57Ah, wymiar 225x202x173mm. Nie zgadza mi się to z żadnym europejskim odpowiednikiem, szczególnie pojemność w stosunku do wymiarów. A w dodatku ta wtyczka... Do czego to służy i czy jestem w stanie pominąć tą wtyczkę i zamontować jakiś porządny akumulator zamiast tego Panasonica. Rozpatruję MOLL, Ragging BULL, Yuasa, ale martwi mnie sprawa wtyczki.

Akumulator wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

A wtyczka tak ( ta po lewej, ustawiona pod kątem, przychodzą do niej elektryczne kable):

Obrazek

1. Czy Panowie i Panie wiedzą do czego to służy?
2. Co się stanie, gdy to się pominie?
3. Czy jest szansa na zdobycie takiego akumulatora nie po cenie 10x większej niż standardowy akumulator 54-60Ah? Lexus woła coś ok 2600zł - ABSURD!

Będę wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Łukasz
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: Yarecki »

Optima raczej podejdzie a to już koszt ok 900PLN pewnie:

http://www.soundwavemeiwa.com/battery/o ... evo-x.html
W razie potrzeby mogę pomóc w zakupie tego cuda.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: JanB »

Varta pasuje, nie wiem za ile,ale taniej dużo niż 900. Poprzedni właściciel mojego auta wymieniał. Te przewody to czujnik temperatury. Poszukaj w necie, ale podobno musi być wpięty. U mnie mam.
Pozdrawiam
JanB
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: Yarecki »

JanB pisze:Varta pasuje, nie wiem za ile,ale taniej dużo niż 900. Poprzedni właściciel mojego auta wymieniał. Te przewody to czujnik temperatury. Poszukaj w necie, ale podobno musi być wpięty. U mnie mam.

Optima to grupa Varty wiec tam trzeba szukać.
cene mi podali orientacyjną pewnie katalogową, zatem jeśli doszłoby do zakupu to zrabatowane by to zostało, ale na jakim poziomie to pojęcia nie mam.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: Thorgal1 »

żelki nie są tanie
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
bheesty
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 11:43
Model Lexusa: GS 450H 2006
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: bheesty »

Witam, dziękuję za odpowiedzi. Wczoraj rozmawiałem z serwisem Lexus Wrocław i potwierdzili, że jest to czujnik temperatury i że nie należy go pomijać, bo bateria w aucie hybrydowym często się ładuje i rozładowuje, zatem wytwarza się dużo ciepła i może wybuchnąć bez tego. Ciekawi mnie tylko fakt, że np. Prius nie ma takiego czujnika :)

Czy to będzie ten akumulator? Jednak nie widzę nigdzie wpięcia na czujnik temperatury.
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl ... p-155.html

Edytowano 11:30 12/0/2014
Dobra. Pytania nie było. Wybebeszyłem akumulator i wyciągnąłem ów czujnik, który jest przyklejony pod naklejka do obudowy i sobie można go spokojnie przekleić do innego akumulatora. Nie wolno go odpiąć, bo pojawia się błąd układu hybrydowego. Także faktycznie kupuję Optimę, przeklejam czujnik i myślę, że zamykamy temat.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: JanB »

Pofatygowałem się do auta i spisałem tę Vartę ma 70ah 630A (EN) nr 5704120633132. Pasuje idealnie w korytko i chyba jest sporo tańsza.
Tak, miałem rację http://www.iparts.pl/czesc/akumulator,0 ... 44177.html trochę ponad 300zł, więc po co przepłacać

A pobawiłem się w śledczego i znalazłem chyba najtaniej 253 zł tu http://allegro.pl/akumulator-varta-blue ... 42005.html

Jak jeszcze nie kupiłeś to skorzystaj
Pozdrawiam
JanB
bheesty
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 11:43
Model Lexusa: GS 450H 2006
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: bheesty »

Dziękuję za zaangażowanie!!

Tylko tam jest aktualnie akumulator o pojemności ok 54-55Ah a Ty masz zamontowany 70Ah, nie do końca chyba jest to zgodne ze sztuką :)
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: JanB »

Wyczytałem, że ta Varta jest do aut ze systemem Stop and Go, więc nada si ę do naszych. To, że ma trochę większą pojemność to przecież lepiej. Trudniej taki aku rozładowac
Pozdrawiam
JanB
bheesty
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 11:43
Model Lexusa: GS 450H 2006
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS III] Wymiana akumulatora na nieoryginalny

Post autor: bheesty »

Nie wiem jak to jest w hybrydzie, ale to nie jest tak, że większy akumulator w aucie jest lepszy. Auto może go nie doładowywać i przez to akumulator będzie tracił swoją żywotność.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości