Gaz do gs430

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa GS
Rudi
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 23:14
Model Lexusa: GS430 RX400h SC400 LS430
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Gaz do gs430

Post autor: Rudi »

Witam wszystkich.
Właśnie kupiłem 430 i chcę ją zagazować. I tu zaczynają sie schody.
1) dobór elementów:

Jeden z właścicieli tego silnika zaproponował mi taki wariant:

- sterownik Tech 328
- wtryskiwacze Hana niebieskalub Barracudy o zwiększonej wydajności. Podobno Hana jest trochę głośna.
- reduktory np. 2xKME GOLD. Nie zgadzaj się na 1 reduktor. Gold będzie zamarzał. Montaż reduktorów najlepiej w ciepłym miejscu- np. tak jak u mnie. Im krótsze przewody wodne tym lepiej.
- nawierty w kolektorze jak najbliżej wtryskiwaczy PB- tylko i wyłączenie po zdjęciu kolektora- to ważne
- kompensacja między listwami gazowymi
- filtry fazy ciekłej z odstojnikiem
- wielzawór extra

Myślę, że to dobra propozycja i rada, lecz nie jestem expertem więc nie zaszkodzi o tym podyskutować.

2) fachowcy.

Zadzwoniłem do kilku warsztatów i nikt nie chce zdjąć kolektora, twierdzą, że za dużo roboty.
Mówią, że wiercą pod ciśnieniem 10 barów i to wystarczy, lub mają specjalne wiertła i odkurzacze.
Nie wiem czy się na to decydować czy szukać dalej?
Mówią, że już robili takie silniki i jest ok.
Co o tym myślicie?
Zależy mi na dobrej instalacji, niekoniecznie byle taniej.
Może znacie warsztat godny polecenia?
Awatar użytkownika
GS300
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 1 lis 2013, o 16:32
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: GS300 »

zgłoś się do Yareckiego
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: maniek_ls400 »

To wyglada na podpowiedzi Yareckiego. W Wawie niech się zgłosi do Owczara - kolega ma pojęcie. Mogę dać namiar na gości w Gabrielinie - gazowali mi LS430 i S500 i jest bez żadnych zastrzeżeń. Po małym dostrojeniu przez Owczara śmiga aż miło. Ceny ww miejscowości są naprawdę atrakcyjne. Na forum są 3 lexusy gazowane przez nich (2x LS430 i IS300).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Yarecki »

maniek_ls400 pisze:To wyglada na podpowiedzi Yareckiego. W Wawie niech się zgłosi do Owczara - kolega ma pojęcie. Mogę dać namiar na gości w Gabrielinie - gazowali mi LS430 i S500 i jest bez żadnych zastrzeżeń. Po małym dostrojeniu przez Owczara śmiga aż miło. Ceny ww miejscowości są naprawdę atrakcyjne. Na forum są 3 lexusy gazowane przez nich (2x LS430 i IS300).
Jeśli masz dowody na to co powiedziałeś to proszę wyłóż karty, jeśli nie to są pomówienia pod moim adresem - widzę, że takie działania nie są Ci obce.
Kolega GS300 był u mnie kilka razy, mieliśmy okazję się poznać i widział to co zrobiłem przy swoim aucie i być może podobało mu się stąd i jego post.
Równie dobrze ja mogę napisać, że "to wygląda jakby to Ci "spece" spod Stolicy pisali a nie Ty" albo może Kolega Owczar- ale nie napisze takich głupot.
Zatem czas na sypanie głowy popiołem
Co do LPG w tym aucie ja nie jestem tego wstanie zrobić w dzień czy dwa jak Ci magicy których prace widziałem w IS300 Turkus między innymi, Twoim LS430 i mietku chyba tez były foty, możemy to skonfrontować z tym co ja zrobiłem jeśli chcesz zobaczyć jak to wyglądać powinno.
Zatem jeśli komuś się spieszy to nie do mnie.
Pozdrawiam.
Rudi pisze:Witam wszystkich.
Właśnie kupiłem 430 i chcę ją zagazować. I tu zaczynają sie schody.
1) dobór elementów:

Jeden z właścicieli tego silnika zaproponował mi taki wariant:

- sterownik Tech 328
- wtryskiwacze Hana niebieskalub Barracudy o zwiększonej wydajności. Podobno Hana jest trochę głośna.
- reduktory np. 2xKME GOLD. Nie zgadzaj się na 1 reduktor. Gold będzie zamarzał. Montaż reduktorów najlepiej w ciepłym miejscu- np. tak jak u mnie. Im krótsze przewody wodne tym lepiej.
- nawierty w kolektorze jak najbliżej wtryskiwaczy PB- tylko i wyłączenie po zdjęciu kolektora- to ważne
- kompensacja między listwami gazowymi
- filtry fazy ciekłej z odstojnikiem
- wielzawór extra

Myślę, że to dobra propozycja i rada, lecz nie jestem expertem więc nie zaszkodzi o tym podyskutować.

2) fachowcy.

Zadzwoniłem do kilku warsztatów i nikt nie chce zdjąć kolektora, twierdzą, że za dużo roboty.
Mówią, że wiercą pod ciśnieniem 10 barów i to wystarczy, lub mają specjalne wiertła i odkurzacze.
Nie wiem czy się na to decydować czy szukać dalej?
Mówią, że już robili takie silniki i jest ok.
Co o tym myślicie?
Zależy mi na dobrej instalacji, niekoniecznie byle taniej.
Może znacie warsztat godny polecenia?
AD1:
2 x gold dla mnie odpada w tym aucie
1 reduktor jest wstanie ogarnąć to auto "pierdzącym truchtem - ale nie jest tani ( VSI Prins) mozna kupic uzywke i zregenerować będzie jak nowy i połowę tańszy, lub 2 słabsze redki.
Hana niebieska i baracuda to jeśli chodzi o hałas to to samo - są inne względy dla których wybrałbym inny wtrysk niż hana.

AD 2.
Tym co mają specjale wiertła i dmuchają podziękuj bo to bzdura jest.
Demontaż kolektor bezwzględnie jeśli chcesz tym autem pojeździć bez problemowo

Pzdr.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2014, o 23:04 przez Yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: turkus »

Eh, moja instalka już jest poprawiona (godzina pracy) i po zatwierdzeniu przez Owczara, do którego mam w tej materii zaufanie. Goście z Gabryelina zdejmą kolektor i zrobią foty bez na potwierdzenie jak się uprzesz. Trzeba ich trochę przycisnąć, ale jak chcą to potrafią zrobić bardzo dobrze :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Yarecki »

turkus pisze:Eh, moja instalka już jest poprawiona (godzina pracy) i po zatwierdzeniu przez Owczara, do którego mam w tej materii zaufanie. Goście z Gabryelina zdejmą kolektor i zrobią foty bez na potwierdzenie jak się uprzesz. Trzeba ich trochę przycisnąć, ale jak chcą to potrafią zrobić bardzo dobrze :)
No i super, dla mnie jeszcze ważna jest tzw "Kultura techniczna" - czytaj estetyka o czym ten warsztat z całym szacunkiem pojęcia nie ma.
Ale każdy ma prawo wyboru i o to chodzi ;) w tej całej zabawie.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: klexus »

RUDI na pewno się ucieszy ze w tak szybkim tempie odpowiedziano na jego zapytanie.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: carsik »

szczególnie, że dawno ma zamontowane LPG :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: Yarecki »

carsik pisze:szczególnie, że dawno ma zamontowane LPG :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
:kawa: :ok:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Gaz do gs430

Post autor: owczar »

Ja proponowałem Rudiemu ten setup :) W moim sprawdza się doskonale.

Stabilnie ciśnieniowo i termicznie, nawet przy butowaniu. Bez rzeźbienia można zamontować dwa reduktory przy zachowaniu estetyki. Niebieskie Hany póki co też działają bez zastrzeżeń. Jedyna ich wada, to że są głośniejsze niż silnik na biegu jałowym. Na szczęście po założeniu osłony i zamknięciu maski praktycznie ich nie słychać. Choć to co proponuje Yarecki do tego silnika też będzie śmigało aż miło. Ja poszedłem w goldy, bo mam z nimi dobre doświadczenie, a że poszedłem w dwa reduktory to chyba lekkie zboczenie z IT, gdzie redundancja musi przecież być :biggrin2: Nawet w galancie mam dwa ;)
carsik pisze:szczególnie, że dawno ma zamontowane LPG :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
Będzie Pan zadowolony :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości