Nowości Lexusa w 2016r.

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
arni
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2014, o 20:34
Model Lexusa: CT I
Skąd:: Bydgoszczu
Kontakt:

Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: arni »

W 2016r. na rynku ma się pojawić sportowy Lexus GS F, a zaraz po nim nowe wersje modelu RC F (tańsza, czterodrzwiowa odmiana, a następnie wariant z otwieranym dachem). Warto wspomnieć, że GS F będzie kosztował 100 000 euro, ale 5-litrowy silnik V8 o mocy przeszło 500 KM, zaawansowane technologie zastosowane w podwoziu oraz innowacyjne systemy wspomagające kierowcę są tego warte. Tu jest więcej info na ten temat http://mototarget.pl/news,lexus_stawia_ ... 18583.html
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: Travis »

Spoko :) cieszy mnie to bardzo tylko szkoda że lexus robi ciężkie świnie :/ ponad 1800 kg w RCF (nadwozie coupe) to gruba przesada, dlatego też będzie zbierał baty od niemieckich konkurentów.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: adamsky73 »

Supra MKIV miała naście lat temu 1,5 tony, a od tego czasu doszło w cholerę elektroniki, auta muszą mieć 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, więc wzmocnień też w pytę, do tego skóry, masaże i inne bajery. Od dawna wszystkie auta są obtyte, łącznie z Lambo czy Ferrari. Pokaż tą odchudzoną konkurencję, bo ja jej nie znam
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: Yarecki »

adamsky73 pisze:Supra MKIV miała naście lat temu 1,5 tony, a od tego czasu doszło w cholerę elektroniki, auta muszą mieć 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, więc wzmocnień też w pytę, do tego skóry, masaże i inne bajery. Od dawna wszystkie auta są obtyte, łącznie z Lambo czy Ferrari. Pokaż tą odchudzoną konkurencję, bo ja jej nie znam
Dokładnie GTR tez ma prawie 1800Kg i zamiata konkurencję jak i kiedy chce :biggrin2:
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: Travis »

adamsky73 pisze:Supra MKIV miała naście lat temu 1,5 tony, a od tego czasu doszło w cholerę elektroniki, auta muszą mieć 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, więc wzmocnień też w pytę, do tego skóry, masaże i inne bajery. Od dawna wszystkie auta są obtyte, łącznie z Lambo czy Ferrari. Pokaż tą odchudzoną konkurencję, bo ja jej nie znam

BMW M4 1600 kg. Oglądałem już recenzje RCF'a i wszyscy wytykają że auto ma odczuwalną nadwagę i nie najlepsze hamulce.
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: turmoll »

Dźwięk V8 just uzależniający, zwłaszcza przegazówki, przy hamowaniu ...

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: adamsky73 »

Travis pisze:BMW M4 1600 kg.
Taaa, a jak wprowadzą wersję 3-cylindrową z dziesięcioma turbo to będzie miał 1350 kg... Ja wolę wolnossące V8
Travis pisze:wszyscy wytykają że auto ma odczuwalną nadwagę i nie najlepsze hamulce.
Podobne recenzje jeśli chodzi o wagę mają w zasadzie wszystkie nowe auta. Nie przeszkodziło to np. spasłemu jak słoń i o wyglądzie dziadkowej taksówki Audi RS6 sprzedawać się jak świeże bułeczki. Mocy ma być full, a wagą przejmą się tylko marudy-dziennikarze. Urywanie dziesiątych części sekundy na torze jest dla pryszczatych nastolatków, a to nie grupa kupująca takie auta. U nich w pokoju na plakacie RC F i tak będzie wyglądał lepiej od nudnej bawarki. A z hamulcami to pole do popisu dla tunerów.
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: Travis »

Jasne że każdy woli V8 pod maską ale moda idzie w stronę "pseudo" ekologi i podejrzewam że za 10 lat zostaną tylko wspomnienia po widlastych ósemkach. Osobiście wolę lżejsze samochody niż spasione krowy bo to czuć na drodze. Generalnie lexus ma tendencje do robienia cięższych samochodów od bawarczyków. Przykład IS200 ---> BMW e46 2.0, GS430 ---> BMW E60 550i w obu przypadkach prawie o 100 kg więcej. Stąd też moje zdziwienie że auto w nadwoziu coupe waży tyle samo co GS430 czyli limuzyna klasy średniej też z klockiem pod maską czy też nowego GS'a 450.
Co do stylistyki za cholerę nie podobają mi się nowe lexusy i wolałbym wybrać tą jak to nazwałeś "nudną bawarkę" ale to kwestia gustu. Jednak najważniejsze jest w końcu to że lexus zrobił IS'a (teraz RC) w nadwoziu coupe. Szkoda że tego nie robili od pierwszej generacji, wtedy IS200 IS300 byłyby bardziej atrakcyjne niż sedany.
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: adamsky73 »

Oczywiście że lżejsze jest fajniejsze, tylko klientami Lexusa nie są ludzie, którzy byliby w stanie zrezygnować z luksusu dla kilku dziesiątych sekundy na okrążeniu. Jeśli tacy byli, to wybrali LFA i się dobrze bawią. Niby NOWE M3/4 też nie jest dla sportowców tylko dla podtatusiałych biznesmenów z kryzysem wieku średniego, ale tutaj musieli przyciąć z masą, bo, bądźmy szczerzy, moc z nowego wysilonego R6 nie rzuca na kolana.
A co do różnicy masy to jak najbardziej ją doceniam - ostatnio spotkałem się na ćwiartce z kolegą w Integrze Type R - około tony i "tylko" 200 KM. Myślałem że przy 380 KM w moim spaślaku łyknę go z wielkim luzem i się zdziwiłem :blush: Oczywiście na końcu konie i niutki zrobiły swoje, ale na starcie masa przegrała z kretesem :szok:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nowości Lexusa w 2016r.

Post autor: Travis »

Znam ten ból :) Sam dostałem po dupie od kumpla w golfie II 1.8T zrobiony na 200km. Mała masa i stosunkowo niezła moc zrobiły swoje. Zanim mój automat i 3uz zaczęły ciągnąć to on był już przed mną na 2 długości auta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości