[IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
adum
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 13:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: adum »

Witam

Kupiłem właśnie lexusa is200 i okazało się że jest w nim zablokowany główny licznik kilometrów, liczniki trip A i B działają prawidłowo. Czy ktoś spotkał się może z taką sytuacją? Proszę o pomoc.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: owczar »

Bardzo prawdopodobne, że ktoś w nim grzebał, czyt. robił korektę. Bez wizyty u specjalisty lub bez wymiany się nie obejdzie. Nie jest to zjawisko normalne.
adum
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 13:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: adum »

Czyli wymiana całego licznika... Gdzieś w internecie wyczytałem, że może być to spowodowane złym działaniem jakiegoś "speed sensora" tylko teraz pytanie o jaki to czujnik dokładnie chodzi bo z tego co wiem są dwa czujniki na skrzyni biegów od pomiaru szybkości i jeszcze czujniki od ABS-u. Czy po wymianie licznika przebieg zostanie taki sam ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: owczar »

Gdyby speed sensor był uszkodzony to trip A i B także by nie działał, oraz nie działał by sam prędkościomierz. Impulsy ze speed sensora, czyli czujnika prędkości ze skrzyni trafiają do licznika, a elektronika licznika wykorzystuje je do wskazania prędkości oraz przebiegu.

Możliwe, że jak ktoś grzebał w pamięci to coś zablokował i możliwe też, że ktoś kumaty od liczników będzie w stanie ożywić te zegary.
Awatar użytkownika
bamss
Lex Driver
Posty: 422
Rejestracja: 2 paź 2013, o 23:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: jaworzno
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: bamss »

zapraszam, wgar sie nowy wsad i zobaczy, dziwny objaw ale da sie zrobic
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
Rafi
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: Rafi »

adum czy możesz napisać czy rozwiązałeś swój problem z licznikiem i na czym sprawa stanęła? mam identyczny problem i właśnie rozpoczynam poszukiwania.
adum
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 13:56
Model Lexusa: is200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: adum »

Niestety problem pozostał nie rozwiązany :(
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: endrju1 »

Nie jestem na bieżąco z tym tematem, ale miałem podobny temat z obrotomierzem (z tym ze co jakiś czas potrafił przez moment działać).
Wymiana samego obrotomierza (dość prosta i na szczęście w moim przypadku licznik mógł być od anglika) pomogła raz na zawsze, a do tego była nie droga.
Samo wymontowanie licznika to 5 minut roboty, rozebranie go i podmiana samego zegara to ok 15 minut.
Jeśli masz możliwość, podjedź do kogoś kto ma taki (lub choćby od anglika) licznik aby na test podstawić i problem będzie jasny.
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: DanLexus »

A może nie naprawiać. Kosztów brak, a przy sprzedaży przebieg mniejszy bez cofania :biggrin2:
A tak na poważnie to ktoś już musiał robić "korektę" i nie zrobił tego profesjonalnie. Nie jestem przekonany czy pomoże elektronik, bardziej wymiana. Ale nie powinna być droga bo raczej na co dzień takie rzeczy się nie sprzedają...
Supras are just a hatchback SC300
Rafi
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: [IS200] Zablokowany licznik kilometrów

Post autor: Rafi »

Jest tylko jeszcze jedno ale. Czy stan licznika jest zapisany w zegarach, czy na komuterze, a zegary tylko wyswietlają?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości