ciężkie wbijanie z 1 na 2

medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

Witam.
Jednak zaczęło mnie to już drażnić... Mianowicie 1 wchodzi ładnie no chyba że auto sie już toczy wtedy 1 cieżko jest wbić ale idzie z tym żyć, za to przełączanie z 1 na 2 to katorga... Niemalże za każdym razem czuć duży opór a jak bieg już wskoczy to słychać jakieś walnięcie z tyłu w podłodze... Pozostałe biegi wchodzą idealnie. Sprzęgło na pewno już zużyte bo na 2 lubi obślizgnąć i dwumas też do wywalenia bo szarpie budą przy ruszaniu ale te cześci mam już w garażu więc na dniach się wymieni. Ktoś coś może doradzi z tą skrzynią? U wszystkich tak chodzi? Nawet jak się stoi z boku i ktoś odjeżdża to słychać przepięcie z 1 na 2... Co jest grane?
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: WoznY »

1 jest tylko do ruszania, i synchronizator nie pozwoli jej wrzucić jak się auto toczy wiecej niz jakies 5 km/h, a to że dwójka nie chce sie wbijać to również synchronizator, lecz zniszczony od ścigania się/driftowania i innego strzelania ze sprzegła.
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: Jarek.K »

Mam podobnie i sam nie wiem co zrobic.Fakt jest to czasem upierdliwe ale sa sie z tum jeździć.Zmiana skrzyni czy naprawa?Przerabiał to ktoś?Do tego dochodzi dudnienie 4 i 6 bieg prędkość 80-110.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

uuu no to lipa.. czeka mnie remont albo wymiana tego ustrojstwa. Dudnienie słychać jak sie jedzie z tyłu na 6 biegu przy 100km/h i gdy sie puszcza gaz. Jak się przyspiesza to tego nie słychać. Auto niby od pierwszego właściciela ale było kupione na firmę i jeździło głównie w mieście czyli pewnie dlatego jest zjechany ten drugi bieg... Troche lipa bo reszta biegów chodzi bardzo gładko tylko ta 2 przeszkadza... Ogólnie skrzynie słychać tak na 2 biegu i na 6 troche przy wlasnie 100-120 potem jest cisza. Nie wiem niby lexus a tak skrzyni nie dopracowali...? W głupim yarisie przy przebiegu 300 tys skrzynia chodzi lzej i jej wgl nie słychać więc tu duży minus dla L :down:

btw.
Ktoś się orientował ile kosztują synchronizatory skrzyni?
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: Riki »

medyss pisze:uuu no to lipa.. czeka mnie remont albo wymiana tego ustrojstwa. Dudnienie słychać jak sie jedzie z tyłu na 6 biegu przy 100km/h i gdy sie puszcza gaz. Jak się przyspiesza to tego nie słychać. Auto niby od pierwszego właściciela ale było kupione na firmę i jeździło głównie w mieście czyli pewnie dlatego jest zjechany ten drugi bieg... Troche lipa bo reszta biegów chodzi bardzo gładko tylko ta 2 przeszkadza... Ogólnie skrzynie słychać tak na 2 biegu i na 6 troche przy wlasnie 100-120 potem jest cisza. Nie wiem niby lexus a tak skrzyni nie dopracowali...? W głupim yarisie przy przebiegu 300 tys skrzynia chodzi lzej i jej wgl nie słychać więc tu duży minus dla L :down:

btw.
Ktoś się orientował ile kosztują synchronizatory skrzyni?
Ja się kolego orientowałem z podobna skrzynią toyoty W58 , w firmie która naprawia skrzynie powiedzieli mi za otworzenie diagnoza zamkniecie skrzyni to ok 600 zł wymiana łożyska od 100 do 300 zł wymiana synchronizatora to ok 500 zł ceny kosmicznie , więc sam rozebrałem skrzynie i wymieniłem łożyska , co najlepsze koszt głównych łożysk 4 sztuki to 90 zł :D moim zdaniem skrzynia z is 200 nie opłacalne by ja remontować

Ps. jak byś szukał skrzyni to mam jeszcze dwie sztuki z is 200
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

dokladnie. skrzyni raczej sie nie naprawia bo jest to zbyt drogie. duzo drosze niz uzywka
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: owczar »

Dla mnie kupno używanej skrzyni to słaby pomysł. Można kupić drugiego takiego samego trupa lub skrzynię, która po kilku kkm będzie w takim samym stanie jak stara.

Wymiana łożysk i synchro to naprawdę prosta robota. Jednak w świecie mechaników wymieniaczy prawdziwa usługa naprawy się ceni.
Awatar użytkownika
Riki
Lex Driver
Posty: 480
Rejestracja: 20 paź 2013, o 23:24
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Krasnystaw
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: Riki »

Jeszcze pytanie czy dostaniesz synchronizator , lub łożysko . ja dobierałem po wymiarach , gość który dobierał mówi ze na oryginał trzeba oczekiwać do 1,5 miesiąca i ceny kosmiczne
Części do lexusów
IS 200-300 MK1
IS 220-250 Mk 2
Gs300-430 Mk2 Mk3
Ls 430 ufc 30
ls400 Ufc 20

-silniki
-skrzynie biegów
-el.blacharskie
-wiele innych
Więcje informacji 720 814 923 Lub pW
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: lexus155 »

Kolego kup skrzynie np.z anglika z niskim przebiegiem i po kłopocie. Ja tak zrobilem i 3 rok śmigam bez problemu.
Bart
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: ciężkie wbijanie z 1 na 2

Post autor: medyss »

chyba tak będę musiał zrobić bo coraz gorzej chodzą te biegi... Dzięki za info dotyczące naprawy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość