Problem z dieslem 2.2

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Orbis
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 11:45
Model Lexusa: LS
Skąd:: KrK
Kontakt:

Problem z dieslem 2.2

Post autor: Orbis »

Witam. Mam taki oto mały problem z moim dieslem. W przeciągu ostatnich dwóch lat już 4 razy musiałem wymieniać wtryski w moim silniku. Co gorsza raz był to ten sam wtrysk, który wymieniłem 3 miesiące wcześniej. Zaczynam mieć podejrzenia do mechanika że być może naprawia mi skutek problemu a nie jego przyczynę. Czy ktoś z was miał podobny problem albo chociaż domyśla się czy przyczyną padających wtrysków są same wtryski czy coś innego?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: klexus »

Przyczyna może leżeć po stronie pompy. Diagnozowana była pompa?? sprawdzał ktoś czy nie ma opiłków w filtrze paliwa?? Jak już opiłki to dobrze jest wypłukać cały układ paliwowy łącznie z bakiem. I dobrze wiedzieć z jakiego źródła są wtryski, rożne cuda się spotyka.
Filtr paliwa powinien być jak najlepszy ale on nie jest w stanie wszystkiego wyłapać.
Gdzie tankujesz?
Orbis
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 11:45
Model Lexusa: LS
Skąd:: KrK
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: Orbis »

Nie pompa nie była sprawdzana, mechanik nic takiego nie zalecał. Tankuje na orlenie lub BP lub statoil.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: klexus »

Orlen to producent paliwa, czasem podczas produkcji ON coś nie wyjdzie i mało kto chce brać takie paliwo i najczęściej takie paliwo idzie właśnie na stacje Orlenu:)
Niezły szpec który wymienia wtrysk a nie szuka przyczyny, tak jak by wtrysk kosztował z 50zł:)
Przy wymianie wtryskiwaczy obowiązkiem jest zerknąć na filtr paliwa.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: carsik »

Orbis pisze:Witam. Mam taki oto mały problem z moim dieslem. W przeciągu ostatnich dwóch lat już 4 razy musiałem wymieniać wtryski w moim silniku. Co gorsza raz był to ten sam wtrysk, który wymieniłem 3 miesiące wcześniej. Zaczynam mieć podejrzenia do mechanika że być może naprawia mi skutek problemu a nie jego przyczynę. Czy ktoś z was miał podobny problem albo chociaż domyśla się czy przyczyną padających wtrysków są same wtryski czy coś innego?

Pozdrawiam
a te wtryski to nowe?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Orbis
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 11:45
Model Lexusa: LS
Skąd:: KrK
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: Orbis »

To na jakich stacjach jest "dobre paliwo"?

Tak wtryski są nowe.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: carinus »

Orbis pisze:To na jakich stacjach jest "dobre paliwo"?
Chyba na innych na zachód od Polski.Może dolewaj syntetyczny olej do dwusuwa przy naszym paliwie.Sam widzę jak leją na "zachodzie"opałówkę do zbiorników i jeżdzą.Potem autko wystawiane jest na sprzedaż.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z dieslem 2.2

Post autor: carsik »

Orbis pisze:To na jakich stacjach jest "dobre paliwo"?

Tak wtryski są nowe.
no jak nowe, to rozumiem, że wymieniają CI je na gwarancji, bo wyrzucanie co chwila kilku tysięcy nie jest fajne
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość