[LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
zwii
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2012, o 15:21
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa\Izabelin
Lokalizacja: Izabelin
Kontakt:

[LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: zwii »

Ponizej fotorelacja 25 godzinnej pracy nad LS430

Ocencie sami :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, o 10:25 przez zwii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SimonFreeman
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 24 paź 2013, o 13:18
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: SimonFreeman »

Piękna robota. Wygląda cacy :)
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Yarecki »

zwii pisze:Ponizej fotorelacja 25 godzinnej pracy nad LS430

Ocencie sami :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wszystko pięknie, tylko jestem ciekaw jak długo będzie wstanie utrzymać to w takiej kondycji na naszych drogach.
Robota supcio, też lubię takie klimaty, ale teraz to mycie własnoręczne za każdym razem, bo myjnie bezdotykowe niestety myją ręcznie ale szczotką pociągna czasem i małe ryski powstają :down:
Mimo to powodzenia :podziw:
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: owczar »

Efekt super. Możesz napisać jak przebiegał proces "renowacji"? :)

Myślałeś o jakieś powłoce ceramicznej itp żeby zachować efekt na dłużej?
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Jacek »

Wygląda to bardzo dobrze, ale może wrzuciłbyś większe zdjęcia. I może coś o użytych kosmetykach/pastach.

25h to całkiem krótki czas jak na taką lochę jak LS, chyba że nie był bardzo zaszczurzony. Wrzuć relację na kosmetykaaut.pl
zwii
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 12 cze 2012, o 15:21
Model Lexusa: SC
Skąd:: Warszawa\Izabelin
Lokalizacja: Izabelin
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: zwii »

Polerka jednoetapowa, ponieważ jak wcześniej wspomniano lakier był w dość dobrym stanie.

Na szyby wrzucona powłoka 4 nano clear Vision. Skóry czyszczone Meguariesem. Na koniec zabezpieczyłem lakier powłoką 4 nano Lack Protect 3D.

Niestety nie mam fotek takich jak przedstawia się relacje na kosmetykaaut.pl, ponieważ bardziej skupiałem się na pracy a niżeli na fotkach :)

Nie mniej jednak lakiery na tych autach są tak miękkie, ze rysują się od samego patrzenia...
klasyk

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: klasyk »

Bardzo przepraszam ale czy koledzy postradali zmysły? Może jeszcze żonie mam pokazać, że są faceci, którzy z przyjemnością przez 25 h z lubością polerują powierzchnie lakierowane ? Kolega Zwii może stać się prowodyrem, powszechnej akcji uwalniania kobiet od wmówionym im wcześniej, tradycyjnych obowiązków utrzymywania czystości i upiększania naszego otoczenia. Jeżeli przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, zamiast tradycyjnego "idź sobie do kolegów i nie przeszkadzaj" - usłyszę: "łap się za szczotkę, odkurzacz, polerkę" etc , to będę wiedział na kim mam się mścić. Po prostu strach Was do domu wpuścić. Ze zwykłych mebli sosnowych, możecie zrobić "Ludwika XVI" odpitolonego na wysoki połysk.
Dziękuję bardzo za uwagę i wnoszę o ocenzurowanie tego wątku.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Yarecki »

klasyk pisze:Bardzo przepraszam ale czy koledzy postradali zmysły? Może jeszcze żonie mam pokazać, że są faceci, którzy z przyjemnością przez 25 h z lubością polerują powierzchnie lakierowane ? Kolega Zwii może stać się prowodyrem, powszechnej akcji uwalniania kobiet od wmówionym im wcześniej, tradycyjnych obowiązków utrzymywania czystości i upiększania naszego otoczenia. Jeżeli przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, zamiast tradycyjnego "idź sobie do kolegów i nie przeszkadzaj" - usłyszę: "łap się za szczotkę, odkurzacz, polerkę" etc , to będę wiedział na kim mam się mścić. Po prostu strach Was do domu wpuścić. Ze zwykłych mebli sosnowych, możecie zrobić "Ludwika XVI" odpitolonego na wysoki połysk.
Dziękuję bardzo za uwagę i wnoszę o ocenzurowanie tego wątku.
Klasyk nie wiem co Ty bierzesz ale daj namiar na dealera :ok:
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: ghostmateus »

WOW super efekt wyszedł :biggrin2: Ja też tak chcę w swoim GS-ie :shout:
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: [LS430] Polerowanie nadwozia i kilku elementow wewnetrz

Post autor: Jacek »

zwii pisze:Polerka jednoetapowa, ponieważ jak wcześniej wspomniano lakier był w dość dobrym stanie.

Na szyby wrzucona powłoka 4 nano clear Vision. Skóry czyszczone Meguariesem. Na koniec zabezpieczyłem lakier powłoką 4 nano Lack Protect 3D.

Niestety nie mam fotek takich jak przedstawia się relacje na kosmetykaaut.pl, ponieważ bardziej skupiałem się na pracy a niżeli na fotkach :)

Nie mniej jednak lakiery na tych autach są tak miękkie, ze rysują się od samego patrzenia...
Powtórzę, robota pierwsza klasa :ok:

Zwłaszcza wrażenie robią wypolerowane elementy drewniane we wnętrzu, gratulacje.

Co do ilości zdjęć, to co się dzieje na kosmetykaaut.pl to momentami przesada, aż palec boli od scrollowania ;) Ja też jak robię swoję auta to wolę skupić się na pracy niż fotografowaniu, także rozumiem Cię doskonale. Jeżeli to nie problem to zmień te miniaturki na duże wersje zdjęć, dużo przyjemniej będzie się oglądało efekt.

Lakiery japońskich aut rzeczywiście są tak miękkie, że rysują się jak krzywo na nie spojrzysz. Miałem tak zarówno w 200sx jak i w Legacy. I teraz, co ciekawe, w moim LS400 przepolerowałem klapę bagażnika, na próbę. Lakier jest naprawdę dość twardy, nie rysuje się, efekt trzyma się doskonale, oczywiście przy odpowiednim jego traktowaniu. Na pewno jest to najtwardszy lakier w japońskim aucie z jakim miałem do czynienia.

Jaka to pasta, skoro jednoetapowa polerka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości