Opony zimowe bieżnikowane IS200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Witam szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem. Czy może ktoś z forumowiczów używał bądź używa opon bieżnikowanych w swoim lexusie? Będę się pozbywać swoich oponek i poważnie biorę pod uwagę opony bieżnikowane, zastanawiałem się nad takimi:
http://allegro.pl/4x-zimowe-opony-biezn ... 39939.html
albo
http://allegro.pl/2-nowe-opony-markgum- ... 22203.html
Mak ktoś doświadczenie z tymi oponami, który bieżnik będzie lepszy?
Brałem też pod uwagę wariant aby bieżnikowane z agresywnym bieżnikiem założyć na tylną oś natomiast na przednią oś kupić dobre nowe opony firmowe np:
http://allegro.pl/205-55-16-continental ... 28304.html
Nie ukrywam że zależy mi na osiągnięciu jak najlepszego (i najbezpieczniejszego) efektu jak najniższym kosztem :hobby:
Z góry dziękuję za odpowiedzi :piwo:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: Yarecki »

gileusz pisze:Witam szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem. Czy może ktoś z forumowiczów używał bądź używa opon bieżnikowanych w swoim lexusie? Będę się pozbywać swoich oponek i poważnie biorę pod uwagę opony bieżnikowane, zastanawiałem się nad takimi:
http://allegro.pl/4x-zimowe-opony-biezn ... 39939.html
albo
http://allegro.pl/2-nowe-opony-markgum- ... 22203.html
Mak ktoś doświadczenie z tymi oponami, który bieżnik będzie lepszy?
Brałem też pod uwagę wariant aby bieżnikowane z agresywnym bieżnikiem założyć na tylną oś natomiast na przednią oś kupić dobre nowe opony firmowe np:
http://allegro.pl/205-55-16-continental ... 28304.html
Nie ukrywam że zależy mi na osiągnięciu jak najlepszego (i najbezpieczniejszego) efektu jak najniższym kosztem :hobby:
Z góry dziękuję za odpowiedzi :piwo:

Lubisz swoja rodzinę :?:
Czy 500-600PLN różnicy pomiędzy dobrym kompletem opon a tym czymś co nie wiadomo czym jest stanowi taką ogromną barierę dla użytkownika "Lexusa".
Jeśli tak to pora zmienić auto na takie z obręczami kół 13-14".
Jeśli nie to sobie odpowiedz na pytanie z pierwszego zdania.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

W normalnej sytuacji bym się zbytnio nie zastanawiał ale jestem w trakcje remontu domu i jednak 500-600zł robi mi różnicę dla tego chciałem na forum poruszyć temat, może są osoby które miały doświadczenia z oponami bieżnikowanymi, widzę że Ty do takowych osób nie należałeś ale dziękuję za opinię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

to juz lepiej kup uzywane, renomowane, ale nie bieznikowane....
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re:

Post autor: gileusz »

dommell pisze:to juz lepiej kup uzywane, renomowane, ale nie bieznikowane....
Właśnie się będę takich pozbywać Goodyear ultra grip 7+7 prawie 7mm bierznika oponka z 2007 roku. Zeszłej zimy prawie bym się na nich zabił, bardziej śliskich opon nigdy nie miałem. Nigdy więcej używanych opon zimowych...
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

7 letnie? prosze Cie...guma po 4 latach traci swoje wlasciwosci. kwestia tez jak uzywane opony byly przechowywane. mogles trafic na mega twarda gume bo ktos nie dbal o przechowywanie. wtedy taka opona to porazka i wizyta w rowie pewna. Lepsza uzywka z pewnego zrodla niz bieznikowane


Nie no. Zle kombinujesz. Tu chodzi o bezpieczentswo. 7 letnia opona. Teraz bieznikowane. Nie oszczedzaj. Serio. Juz to zrobiles rok temu, sam napisales jakie byly efekty. Pomysl czy warto
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: JanB »

Koledzy, dlaczego krytykujecie decyzję gileusza? Niech zakłada bieżnikowane i zaprogramuje tempomat na max 80 km/h i wszystko gra... W sumie to na tych co ma też mógłby tak samo jeździć, czyli bez kosztów. Piszę to trochę ironicznie, ale koledzy w swoich komentarzach mają rację. Lepiej weź dobre, nowe opony na raty (wyjdzie ci raptem może 100, może 150zł miesięcznie) niż kombinowanie z bieżnikowanymi. Rozważ to.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: jankess »

A moje zdanie jest takie że lepsza nowa nalewka niż plastikowa markowa używka :roll: co nie zmienia faktu że markowa nowa zimówka jest najlepszym wyborem.

kolega testował zimówki(nalewki) nie pamiętam dokładnie której firmy ale pod Olsztynem robią i tam kupił a pod maską japońskie 200ps więc lekko i wolno nie śmiga, dały radę...jedyne ale jakie miał to wysokość opon, były po prostu wyższe niż ten sam rozmiar w normalnej nowej markowej oponie.
This IS it
Awatar użytkownika
gileusz
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 6 wrz 2013, o 16:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków/Kielce
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: gileusz »

Mam jeszcze czas więc na spokojnie przeanalizuję wszystkie argumenty, nie podjąłem jeszcze żadnej decyzji. Macie wiele racji a ja chyba rzeczywiście szukam oszczędności tam gdzie nie trzeba. Sporo jeżdżę w trasie z reguły prędkością 110-130 km/h i chyba nadlewki nie byłyby za komfortowe. Postaram się doskładać na jakieś porządne gumki. Zakładając ten post bardziej mnie interesowało czy w ogóle ktoś na forum miał styczność z oponami bieżnikowanymi w Lexusie is200 i jak się auto na nich zachowywało bo zdrowia po raz drugi nie zamierzam ryzykować
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Opony zimowe bieżnikowane IS200

Post autor: forest »

dobre używki można kupić za 600-800
po co kombinować...
SC430 '2002
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości