GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: ghostmateus »

Witam. Mam do was pytanie, zaobserwowałem nie dawno że po odpaleniu silnika przez kilka sekund (później ustaje) słychać bulgotanie-przelewanie cieczy i nie wiem czym to jest spowodowane i czy jest to normalne. :scratch: Druga sprawa przy w "wkręcaniu" na obroty słychać delikatny dźwięk jakby gwizd czy to też normalne czy po prostu przesadzam z wsłuchiwaniem się w odgłosy pojazdu? :shout: . Może to tylko moje fanaberie ale wolę się zapytać bardziej doświadczonych
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: klexus »

to bulgotanie to przelewający sie płyn w nagrzewnicy, ale gwizd to nie bardzo wiem o co chodzi moze to pisk palonej gumy przy ruszaniu :biggrin2:
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: turkus »

Albo po prostu intensywnie zasysa powietrze ;) skąd dobywa się ten gwizd?
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: ghostmateus »

Właśnie delikatny gwizd od strony silnika słychać faktycznie może za bardzo się wsłuchuje i szukam dziury w całym. :blush: A co do bulgotania to jak Yarecki mi podpowiedział żeby dolać płynu do maxa lub nawet troszeczkę więcej, przed dolaniem przy odkręceniu korka zabulgotał płyn. A za ten płyn to mi nawet do głowy nie przyszło ze taka mała różnica w poziomie i coś takiego się może dziać. :doh:
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: lukas78 »

ghostmateus pisze: A co do bulgotania to jak Yarecki mi podpowiedział żeby dolać płynu do maxa lub nawet troszeczkę więcej, przed dolaniem przy odkręceniu korka zabulgotał płyn. A za ten płyn to mi nawet do głowy nie przyszło ze taka mała różnica w poziomie i coś takiego się może dziać. :doh:
Kolego - a jaki Ty korek odkręcałeś żeby płynu dolać,że Ci zabulgotało ? - bo jeśli ten na chłodnicy ( a przynajmniej tak to z Twojej relacji wynika) to nie tędy droga - płynu dolewasz do zbiornika wyrównawczego, a nie bezpośrednio do chłodnicy - no chyba, że tak dużo brakowało go w układzie, w co raczej wątpie - bo piszesz, że mała była różnica... :scratch:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: ghostmateus »

Korek odkręciłem na zbiorniczku wyrównawczym nie na chłodnicy to potrafię odróżnić :dirol: Mała różnica to dla mnie kilka setek lub nawet litr. Ważne że ustało :dance3:
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: lukas78 »

ghostmateus pisze: Mała różnica to dla mnie kilka setek lub nawet litr. Ważne że ustało :dance3:
Dobrze, że już jest ok :)
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS430 dziwny dźwięk po odpaleniu

Post autor: turkus »

Obadaj, czy gdzieś się nie dostaje lewe powietrze. To, że zasysa powietrze jak mu depniesz to jest normalne, ale ten dźwięk to nie jest gwizd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości