Radio 2din - premium sound

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Radio 2din - premium sound

Post autor: DanLexus »

Witam
Coś już było opisane w tym temacie ale mam nadzieje że dowiem się więcej.
Posiadam lexusa is300 z nagłośnieniem w którym znajduję się wzmacniacz (za schowkiem). Chciałem wymienić radio na 2din ale usłyszałem że z tym nagłośnieniem jest problem i trzeba ciąć kable. Czy to prawda? Czy nie da się tego podpiąć tak żeby uniknąć sztukaterii - strasznie tego nie lubie i chce uniknąć. Zależy mi na radiu 2din bo chciałem zamontować kamerę cofania.
Czekam na odpowiedzi :wink:
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: dS »

Temat poruszany już wielokrotnie. Wystarczy użyć opcji szukaj a nie czekać na odp :wink:

Zajrzyj tutaj
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=4 ... 5&start=20
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: DanLexus »

Wszystko ok... Ale chciałem kupić radio u MichalllW które ma na zbyciu z własnego samochodu. Czytałem już wątek do którego wysłałeś link... MichalllW twierdzi że będę musiał ciąć kable i elektryk będzie musiał się tym zająć a przecież on zadawał pytania w tym linku. Dlatego nie wiem czy wystarczy użyć przejściówki i ominąć wzmaka czy ciąć. Jeśli kwestią jest przejściówka to sam sobie bez problemu poradzę, a jeśli nożyczki miałyby iść w ruch to ani ja ani elektryk/elektronik tego nie zrobi bo do tego nie dopuszczę... Czytałem kilka tematów na ten temat i bez sensu nie zadawałbym pytań. Po prostu widzę sprzeczność w tym co pisze a tym co mówi MichalllW. :pala:
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: DanLexus »

Już coś wiem. Przejściówka o której już trochę było mowy w innych wątkach nie pasuje podobno do sportcross'a - tak mi przynajmniej napisał przed chwilą MichalllW. Czy to możliwe???
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: dS »

Rzeźbę musisz wykonać jak chcesz zachować wzmacniacz, choć można ją wykonać w 100% odwracalny sposób.
W przypadku kabla omijającego wzmacniacz, cała procedura podłączania radia z kostką ISO ogranicza się do przepięcia kostki z wzmacniacza.

Jest jednak pewne ale. Jeśli masz seryjną nawigację i zdemontujesz fabryczne radio , to ta nawigacja przestanie Ci działać. Dzieje się tak dlatego że sygnał sterujący navi idzie własnie przez radio. Nawi da się uruchomić grzebiąc w kablach, i zapewne o tym własnie michalllw pisał i z tego też powodu odpuścił sobie temat zmiany radia.

edit.
wg ToyoDIY wzmacniacz z sedana ma nr 86280-53050, a z kombi 86280-53070 czyli czymś się różnią. Jeśli michalllw miał ten adapter w ręku i nie pasował to zostaje tylko wyjęcie kabelków z wtyczki i zabawa z nimi.
Ja miałem doczynienia tylko z sedanami.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: DanLexus »

Dzięki kolego.
A więc trzeba by się zastanowić jak zrobić to w jak najmniej inwazyjny sposób. Może wprawny elektronik sobie poradzi z dorobieniem samemu takiej przejściówki. Co do navi nie posiadam jej. Ale zdawałem sobie sprawę z tego że navi nie zadziała z nie oryginalnym radiem bo posiadałem wcześniej is200 bez wzmaka ale z navi i radiem z wersji bez navi i navi nie działała.
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: carinus »

Podepnij wyjścia nowego wzmacniacza do kostki z przewodami od głośników wypiętej z ori wzmaka.Niedawno wpinałem radio do toyoty i wystarczyło końcówki przewodów z gniazda DIN odpowiednio zalutować i dało się to idealnie wcisnąć w oryginalne gniazdo samochodu.Bez cięcia i kombinowania,w każdej chwili wystarczy wyciągnąć przewody i ponownie połączyć to z ori radiem.
Awatar użytkownika
Ntav
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:54
Model Lexusa: IS220D
Skąd:: Belfast-UK / Elblag
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: Ntav »

Podłączę się pod temat.

Zamontowałem u siebie radio Alpine 2din, lecz po spięciu wszystkiego zauważyłem jeden mały problem - mam włączony i podświetlony cały czas zegarek - czyżby sterowany był radiem ? Można to jakoś ominąć, bo nie chcę go wyłączać na stałe - to za jakiś czas jak zamontuję UKP - (Uniwersalny Komputer Pokładowy) w to miejsce.

Dodam, że mam IS'a z 2002r audio wersja premium z wzmakiem, kupiłem przejściówkę omijającą wzmaka by nie pierdzielić się z drutowaniem kabli.

Dodatkowo spytam, skąd mogę podciągnąć +12V po zapłonie? Dodam, że zależy mi żeby to były okolice radia lub skrzynki bezpieczników pasażera.
Awatar użytkownika
Ntav
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:54
Model Lexusa: IS220D
Skąd:: Belfast-UK / Elblag
Kontakt:

Re: Radio 2din - premium sound

Post autor: Ntav »

Już sobie poradziłem z problemem zegarka...
Każdy czyta a nikt nie podpowie. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości