Lexus IS250 - stuki/skrzypienie w przednim zawieszeniu PILNE

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Lexus IS250 - stuki/skrzypienie w przednim zawieszeniu PILNE

Post autor: gucio6 »

Witajcie.

Może ktoś z was przerabiał coś podobnego...
Od pewnego czasu zaobserwowałem pewien problem w aucie.
Podczas ruszania na chociaż trochę skręconych kołach cz to w prawo czy w lewo słychać w przednim zawieszeniu takie ni to stukanie ni skrzypienie, czasami mam wrażenie że jest podobne do tego jak to w automatach bywa kiedy stoimy na światłach i trzymam hamulec i gdy lekko się go popuści auto zatoczy się kilka cm i znów naciska się hamulec.

Dodam że problem nie występuje na sprostowanych kołach. Często występuje przy wjazdach i zjazdach z ronda, bądź po prostu wyjeżdżaniu z ulic w prawą lub lewą stronę.
I teraz mogę się jeszcze mylić ale miałem takie wrażenie kilka dni temu gdy padał deszcz że to nie występowało.

Sprawdzałem auto na podnośniku, zdjąłem wszystkie plastiki zastawiające od spodu zawieszenie jednak wszystko wydaje się być sztywne.
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - stuki/skrzypienie w przednim zawieszeniu P

Post autor: gucio6 »

edit:
byłem na kanale... na tylnych gumach na wahaczach jest ewidentny luz. Kiedy rurką zapieram się to bez większego wysiłku całe koło rusza się do przodu i do tyłu. Na prawych wagaczu dodatkowo kiedy rurką trochę nagnę to widać w gumie jakieś 2-3 cm pęknięcie. Czy to może być powód?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości