Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w PL

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w PL

Post autor: KowaLazer »

Witam serdecznie , ogólnie powoli staram się zagłębiać w rynek chemiczny a dokładniej ,, kosmetyki samochodowe '' .
Mam 21 lat, myślę już poważniej nad otworzeniem własnej działalności - nie koniecznie chciałbym wiązać z tym daleką przyszłość .
Przyszło mi na myśl otworzenie sklepu internetowego z chemią samochodową . Dobrze wiem, że w Polsce jest parę sklepów gdzie bez problemu można dostać specyfiki do pielęgnacji nadwozia, lecz może czegoś brakuje ?
Czy ktoś ,,siedzi,, w temacie na tyle dobrze, by stwierdzić że brakuje dystrybutora zagranicznej marki na rynku polskim ? Czy są produkty, które Polacy muszą zamawiać zza granicy naszego kraju ?
Co o tym sądzicie ?
Nie muszę działać na wielką skalę , ma to być pasja połączona z zarabianiem pieniędzy (nie koniecznie na utrzymanie mieszkania/rodziny. Na utrzymanie swojej pasji . )
Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: adamsky73 »

Jak się swego czasu wgłębiałem w temat kosmetyków w sklepach internetowych to muszę przyznać że trudno mi sobie wyobrazić aby czegoś nie dało się kupić w PL. No chyba że to półka z takiego kosmosu że nawet bym nie szukał, ale rynek na produkty "super premium" w naszym kraju jest bardzo niszowy, bo wielką kasę mają raczej mocno ograniczeni ludzie. Mimo wszystko powodzenia we własnym biznesie, bo nie jest to droga usłana różami
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: KowaLazer »

Właśnie chodzi o to, żeby wejść w produkt ,,dla każdego,, i zatrzymać się na jakimś pułapie cenowym
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: piotro1227 »

Tez nad czymś takim myslalem ale żeby cos sprzedawac trzeba miec o tym wiedze, nie wystarczy wiedza klienta tylko ty tez musisz umieć doradzić produkt co najlepiej sie sprawdzi w oczekiwaniach klienta. Nie wiem jaka wiedze posiadasz odnośnie kosmetyków samochodowych ale wbrew pozorom nie jest to latwe. Ja juz prawie szedlem na szkolenie, szkolenie polegalo na teorii jak i praktyce czyli uczono by mnie kiedy i jak dany produkt stosować i do czego. Ja będąc w profesjonalnym sklepie usłyszawszy pytanie klienta i odpowiedz sprzedawcy to szczena opadla. Nawet nie wiedzialem ze są takie specyfiki i klamoty do dbania o lakier i wnętrze. Póki co postanowiłem sam się troche podszkolić z dwoma znajomymi później uzupełnić to szkoleniem i dopiero bawić sie w sklep i detaling. Ale jak masz wolny czas i mobilizacje to zawsze mozesz próbować.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: dS »

Raczej ciężki temat, bo takich sklepów jest jak grzybów po deszczu. W dodatku jak nie siedzisz w temacie detalingu to będzie Ci po prostu ciężko się wypromować i znaleźć klientele.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: KowaLazer »

Dobrze o tym wiem, dlatego też założyłem temat, żeby uświadomić sobie co nieco i liczyłem na to, że Wy mnie uświadomicie również. Tak, kursy były w planach ale tak jak Mówisz, praktyka robi swoje a tego nie da się nabyć drogą kupna ...
Dziękuję za odpowiedzi. Chyba najpierw potrenuję, wejdę bardziej w ten temat, zbadam rynek i dopiero podejmę decyzję. Zgadza się, w Polsce jest tego sporo ...
Pozdrawiam !


PS. Ogólnie temat może nie mieć przyszłości, jeśli Szanowny Pan Moderator stwierdzi, że nie przyda się to już raczej nikomu , oczywiście proszę zamknąć(skasować) wątek. :D
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: forest »

bez obrazy, ale jak nie jesteś "wykwalifikowanym detailerem" ;) to ślepa uliczka dla ciebie
chyba najtańsze dobre kosmetyki to poorboy i jest tego pełno chociażby na allegro
do tego dochodzi TuningKingz i wiele innych (wtajemniczonych) ;)
SC430 '2002
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: piotro1227 »

Wiesz nikt tez nie mówi ze masz tego nie robic i ze musisz uderzać w najwyższa półkę. Jezeli masz w sobie dużo zaparcia i chcesz tym sie zajmować to dzialaj. Poczytaj zrób rozeznanie jakie kosmetyki chcesz sprzedawać, ile jestes w stanie włożyć w to na poczatku kasy ale tez z głowa żeby nie utopić. Popatrz w necie jak wyglądają ceny produktów i za jaka cenę ty będziesz to sprzedawal. Temat Ciężki ale do ogarnięcia.
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: KowaLazer »

Stwierdzam, że to jeszcze ( i już ) nie czas .
Dzięki
daniel.z
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:07
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Własna działalność(kosmetyki samochodowe-czego brakuje w

Post autor: daniel.z »

zobacz w google kosmetykaaut.pl
albo haslo detailing
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości