[Ls400]komputer

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
davidov
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 13:12
Model Lexusa: LS
Kontakt:

[Ls400]komputer

Post autor: davidov »

witam , od dłuższego czasu walcze ze swoim lexusem , pewnego dnia wjechałem do garazu i rano już nie moglem uruchomić silnika pali się kontrolka VSC OFF , auto mechanicznie w silniku jest sprawne , coś go "blokuje" i nie chce odpalić , byłem nawet w salonie lexusa , nie poradzili sobie z tym jednak kazali kupić komputer sterowania silnikiem -koszt w salonie około 9000zł , w polsce nie moglem dostać w końcu kupiłem w niemczech za 700zł , pozatym woziłem go na lawecie po wszystkich "czarodziejach" było ich około 5 przestałem już liczyć i nkt nie mógł sobie poradzić (probowali coś zrobić bez tego komputerka który kupiłem) po podpięciu nowego komputera co prawda błąd VSC juz zgasł ale auto nadal nie pali. W lexusie jest zamontowane dodatkowe zabezpieczenie karta którą trzeba przystawić w pewne miejsce wtedy jest "pstryk" i dopiero wstedy jest zapłon. Oto moja wzruszająca historia , pomoże ktoś ? Co zrobić ?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: klexus »

Podaj model LS-a, rozrusznik kreci?? podaj wiecej danych
davidov
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 13:12
Model Lexusa: LS
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: davidov »

tak rozrusznik kręci , mechanicznie jest wszystko ok tylko coś odcina tak jakby. nie było żadnych objawów poprostu nastepengo dnia nie odpalił. 3miesiace juz z tym walcze. to jest LS 400 98rok , typ silnika 1UZ-FE , NUMER KOMPUTERA 89661-50440.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: klexus »

davidov pisze:tak rozrusznik kręci , mechanicznie jest wszystko ok tylko coś odcina tak jakby. nie było żadnych objawów poprostu nastepengo dnia nie odpalił. 3miesiace juz z tym walcze. to jest LS 400 98rok , typ silnika 1UZ-FE , NUMER KOMPUTERA 89661-50440.
skąd jesteś?? skoro paliwo dochodzi, jest iskra, rozrusznik kręci, a OBD wywala błędy??
davidov
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 13:12
Model Lexusa: LS
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: davidov »

tomaszów mazowiecki. chodzi o komputer? mechanik podpinał sie komputerem BOSCHA ale nie mogl sie połaczyć , a w serwisie wykazało że to awaria komputera.
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: klexus »

ale piszesz ze kupiłeś za 700 komputer to tez nie chodzi?? czy tez juz padł
davidov
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 21 sty 2011, o 13:12
Model Lexusa: LS
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: davidov »

tak kupiłem , ponoć jest nowy i sprawny , ale podłączam te wszysktie wtyczki itd i jest to samo , nie wiem czy trzeba wgrać jakiś program , przegrać go itd ? to zabezpieczenie moze co mam trzeba zestroić z tym nowym komputerem .
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: klexus »

no to niech elektryk wypnie zabezpieczenie antywłamaniowe i wtedy zobacz co sie dzieje, zreszta mamy tu na slasku magików od lexusa to myśle ze powinni dac rade.
Pisz na priva do TomkaB poda ci namiary :)
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: doOh »

no nie wiem ale mi sie wydaje ze nowy komputer = nowy kod immobilizera ?? Czyli na starym kluczyku mozesz krecic ;)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: komputer LS

Post autor: Ralfx »

Ja bym zaczął od odłączenia tego dziwnego dodatkowego zabezpieczenia na kartę. Najwyżej jeśli to nie jest przyczyną to sobie to potem znowu podłączysz.

Mi się wydaje że możesz iskry nie mieć. Sprawdziłeś już czy paliwo podaje ?
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości