Wyciek na silniku LS400 2000r

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Wyciek na silniku LS400 2000r

Post autor: asmo »

Witam,

Mam pytanie do fachowców, bo w aucie, ktore ogladalem wystepuje taki oto wyciek z silnika/na silniku, nie jest to raczej na pewno zadna uszczelka, bardziej jakis waz, krociec itd, wyciek wystepuje tylko z jednej strony (od strony pasazera) poza tym silnik caly jest suchy i nigdzie indziej nie ma sladów zadnych wyciekow. Wyciek jest dosc spory, bo nawet na kanale jak sprawdzalem to olej leci do samego dolu i widac, ze to swieze... aha, auto przez ostatnie dwa lata zrobilo max 4-5tys km, moze ktos pomoze co moze byc przyczyna, mam nadzieje, ze to nic powaznego ;) aha, zdjecia robione telefonem, tam gdzie mi sie wydawalo, ze jest zrodlo wycieku

Obrazek

Obrazek

pozdro!
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wyciek na silniku LS400 2000r

Post autor: owczar »

Jeśli dobrze widzę, to olej puszcza przez odmę. Jest źle założona opaska, ale przy tej ilości może to budzić obawy.

Sprawdzałeś czy nie dmucha przez korek wlewu oleju lub rurkę bagnetu na pracującym silniku?
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Wyciek na silniku LS400 2000r

Post autor: asmo »

nie sprawdzalem jeszcze...
aha, auto ma niecale 190tys przebiegu jak cos.
czy mozna to spokojnie umyc karcherem czy cos sie moze stac?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Wyciek na silniku LS400 2000r

Post autor: owczar »

Wszystkie auta mają poniżej 200kkm :)

Mycie to jedna kwestia- teoretycznie, przy zachowaniu ostrożności można silnik umyć. Ale chyba ważniejsze jest dlaczego tam cieknie olej?
Może to świadczyć o poważnym problemie- czyt. przedmuchy na pierścieniach powodujące wzrost ciśnienia w komorze korbowej, prowadzące do wyrzucania oleju przez odmę. Olej w odmie zawsze się pojawi, ale zwykle jako opary. Jeśli pojawia się w większej ilości to już jest problem.

Na odpalonym silniku zdejmij ten gumowy przewód z tej plastikowej komory powietrza. Zobacz czy mocno tam dmucha. Przegazuj też lekko silnik i zobacz jak będzie się zmieniał tam strumień powietrza. Potem zerknij na analogiczny przewód z drugiej strony i porównaj.
asmo
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2013, o 16:10
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: psd
Kontakt:

Re: Wyciek na silniku LS400 2000r

Post autor: asmo »

okazało sie, ze króciec z tego dolotu sie ułamał i odma zamiast leciec tam gdzie trzeba leciala na silnik, w sumie nie wiadomo jak długo tak było...
korkiem nic nie dmucha, odma tez bardzo mało, chociaz troche sie tego oleju wylalo, ale wg mnie to dlatego, ze auto wiecej stalo, a jak jezdzilo to krotkie odcinki :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości