Zgłoszenie szkody

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Zgłoszenie szkody

Post autor: rsz1981/2 »

Koledzy być może ktoś z Was miał już podobny przypadek.
1 września zaparkowałem auto....po 5 minutach przychodzi do mnie znajomy mówiąc, że ktoś mi przerysował zderzak i uciekł....szybki telefon na policję...po podaniu marki i koloru pojazdu domniemanego sprawcy policjanci szybko znaleźli winowajce.Sprawca przyjmuje mandat a ja zgłaszam szkodę do ubezpieczyciela.
Na początku października dostaję od ubezpieczyciela pisemko, że szkody nie mogą rozliczyć bo brakuje im dokumentów.
Okazuje się, że na polisie sprawcy widnieje inny nr rejestracyjny niż na samochodzie, który we mnie przydzwonił. Sprawca kupił auto, przerejestrował ale nie poinformował ubezpieczyciela o tym fakcie mimo, iż ma na to ustawowo termin 30 dni.Dziś mija 52 dni od zgłoszenia szkody i okazuje się że ubezpieczyciel nadal nie przyjął odpowiedzialności za szkodę ponieważ likwidator nie może nawiązać kontaktu ze sprawcą kolizji (nie odpisuje na pisma, nie odbiera telefonu).
Czy ktoś z Was miał już podobny przypadek?
Ubezpieczyciel ma 90 dni na przyjęcie odpowiedzialności, bądź przekazanie sprawy do Funduszu Gwarancyjnego.
Czy nie ma sposobu na takiego delikwenta poza sprawą z powództwa cywilnego co wiadomo ciągnąc się może miesiącami?
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Zgłoszenie szkody

Post autor: klexus »

Niby masz 30 dni na przerejestrowanie, ale nic Ci nie zrobią jak masz OC i opłatę skarbową to tablica rejestracyjna spada na drugi plan.
Problem jest jak fotoradar cyknie fote:)
Polska to dziwny kraj, dlatego cywilizowane kraje mają tablice przypisane do samochodu.
Kumpel jezdzi tak ze 4 lata i ma ze sobą umowe kupna sprzedaży ja proszą o dokumenty.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Zgłoszenie szkody

Post autor: kupiec1985 »

Napisz odwołanie , tablice Cię i ich nie powinny interesować ważny jest numer i data ważności polisy sprawcy . skoro sprawca przyznaje się do winy i odpisał im przedstawiając szkic sytuacyjny (powinno tak być) to ich odpowiedz jest tylko graniem na zwlokę.
Ubezpieczalnie drugiego rzędu (zresztą każde) zawsze w pierwszej kolejności grają na niekorzyść poszkodowanego, byle by wypłacić jak najmniej, większość ludzi odpuszcza ale powinno się zawsze odpowiedzieć, odwołać . można przy tym uzyskać odszkodowanie ponad 100% większe. Skoro była zamieszana w to policja to raczej całe postępowanie skończyło się przyjęciem mandatu przez sprawcę to jest kolejna rzecz na twoją korzyść . Napisz do nich przedstaw jasno sytuacje i postrasz sądem lub tvn turbo (ostatnio u mnie to zadziałało i ze szkody całkowitej przy AC w Hondzie zrobiła się nagle szkoda częściowa i ubezpieczalnia chciała polubownie się dogadać) powinni zareagować bo w sądzie poniosą tylko większe koszty, Pamiętaj tylko żeby wszelakie pisma albo przesyłać faxem mailem lub ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru.
Powodzenia
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: Zgłoszenie szkody

Post autor: rsz1981/2 »

Tu nie chodzi kolego o zaniżoną kwotę odszkodowania....szkodę chce naprawić bezgotówkowo...ubezpieczalnia przystała na kosztorys z ASO, z tym że nie może przyjąć na siebie szkody bo numery rej. na polisie i w aucie,które fizycznie dokonało szkody są różne od siebie.Oczekują wyjaśnień od osoby, która jest właścicielem auta.Napisałem do UFG...zobaczymy co odpiszą.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zgłoszenie szkody

Post autor: baniaq »

klexus pisze:Polska to dziwny kraj
Bo tutaj ciągle każdy liczy, że mu się uda i kombinuje.
Najlepsze jest to, że wszyscy zawsze mają problemy z dochodzeniem swoich praw...
Ja zawsze robię podejście nr 1, a w razie fiaska przeliczam ile kasy mógłbym zarobić pracując w czasie, który poświęcę na użeranie się z systemem i... często okazuje się, że takie walki nic nie są warte... O zdrowiu już nie wspomnę. Akcja z przerysowanym autem to i tak pikuś w porównaniu do tego, co dzieje się wokół. A ubezpieczalnie są mistrzami świata w takich gierkach...
Jest na to pewien sposób - ubezpieczenie ochrony prawnej. Składki nie są niskie, ale zakres działań ekstra. Zamiast iść gdzieś i się denerwować, dzwonisz do prawnika, a sprawy załatwiane są od ręki...

[Brzmi trochę jak reklama, ale nie mam nic wspólnego z ubezpieczeniami.]
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: Zgłoszenie szkody

Post autor: cdexnh »

sa firmy ktore odzyskuja ubezpieczenia nie sa drogie a chodzi tylko o to zeby odpowiednim paragrafem zagadac ... policja spisala dane kierowcy i auta...wiec to sa wszystkie potrzebne im dane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości