AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Czyli koła, spojlery, grille, lotki, blendy, itp
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: SC430-FAN »

Witam

Chciałbym rozpocząć wątek i przy okazji dowiedzieć się od Was czym i jak pieścicie swoje Lexy.
Co się wg Was najlepiej sprawdza do
lakieru ?
kokpitu/plastików ?
skóry ?
opony / gumy / uszczelki ?
drewno ?

Ja po umyciu i wysuszeniu auta używam Zymol Field Glaze. Szybki quick detailer z carnaubą ( 13%) . Dobry połysk, szybka aplikacja, nie zostawia powłoki jak po suchym wosku lub takim w formie pasty. W lecie woskowałem Colnitem.
Do plastiku zacząłem używać Meguiars Natural Shine Protectant . Wcześniej oczyszczam plastiki APC rozcieńczonym.
Do skóry stosuje Leather Ultra Clean. Do opon POORBOYS BOLD N BRIGHT żelu i polecam.
Do drewna ....pronto z woskiem pszczelim i dobrze się sprawdza.

Napiszcie co się u Was sprawdziło. Chętnie wypróbuję
Ostatnio zmieniony 18 lut 2015, o 22:38 przez SC430-FAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: zender »

Witam

Stosuje "firme" ktora sie tym zajmuje i jak cos mi sie nie podoba to reklamuje i tez nie ma problemu. Kiedys probowalem robic jak kolega powyzej ale z marnymi efektami w porowaniu do tego jak ludzie robia to profesjonalnie.

zender
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: SC430-FAN »

Tak firm jest trochę od tego detailingu. Liczyłem jednak na odpowiedź tych co stosują detailery sami. A profesjonalizm tej firmy co "stosujesz" polega głównie na wysokiej jakości chemii którą stosują i precyzji w pracy którą albo ktoś stosuje albo nie. . Ja na swoją chęmię wydałem ok 1000 ograniczając się do w/w elementów. I efekty są znakomite . Ale może ktoś woli relaksować się przy detailingu i podzieli się swoimi doświadczeniami i tym co stosuje.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: forest »

SC430 '2002
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: SC430-FAN »

Teraz przeczytałem i nie ma za dużo ;-)
Ale napisz w takim razie czy z tej powłoki kwarcowej jesteś zadowolony? Sam nakładałeś?
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: micrus »

Widzę, że temat nie cieszy się większym zainteresowaniem, ale może podrzucę coś od siebie. Szukałem długo środka do skór półanilinowych. Próbowałem Gliptone, Leather Zentrum i Carchem. Moim zdaniem do czyszczenia fajnie nadaje się to:
http://sklep.lederzentrum.pl/soft-clean ... -p-15.html

ale naprawdę fajny jest ten krem, stosowany po czyszczeniu, dedykowany do semianiliny i aniliny
http://www.carchem.pl/pl/p/CarChem-Leat ... ory-250g/7

Wielka pucha, wystarcza na wielokrotne zabiegi pielęgnacyjne. Dla mnie lepsza niż gliptone bo wydajniejsza.
Obrazek
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: przemosc »

Temat detailingu to temat rzeka. Od początku - mycie: szampon/piana aktywna - w zależności czy jest to mycie cykliczne czy też przygotowanie pod wosk/polerkę/powłoki kwarcowe lub ceramiczne. Lakier: jak sealant to tylko Sonax Brillant Shine Detailer - jak dla mnie jest świetny, woski: Collinite 476 - chyba bezkonkurencyjny, powłoki kwarcowe (coś co ma największy sens): Gtechinq lub Gyeon (ja stosuję Gyeon - PRIME lub MOHS w zależności kto ma ile do wydania i jaki efekt chce uzyskać), są to wg mnie najlepsze powłoki na rynku. Ostatnimi czasy widzę, że pojawia się często u detailerów powłoka od firmy Williams, ale nie miałem dotąd z nią do czynienia. Polerka: MENZERNA i to wszystkie gradacje/moce ścieralności - za chwilę ktoś się pewnie wypowie, że jak polerka to tylko na mokro, ale na sucho dzięki menzernie nawet laik z niewielkim doświadczeniem da rade. Do tego dochodzą naprawdę wysokiej jakości pady polerskie, bez których nawet najlepsza pasta jest niczym - Flexipads, 3M (choć są stosunkowo drogie) a dodatkowo dobór odpowiednego pada do pasty. Odzywka/nabłyszczanie opon: zależy od preferencji - "mokra", "satynowa", "sucha" - jak kto woli (nie podaję środków bo tutaj chyba każdy musiałby sam określić swoje upodobania). Dekontaminacja lakieru/felg: Carpro IronX w sprayu lub w wersji foam - piana aktywna - usuwa wszystkie związki metaliczne + wszystkie uprzednio nałożone woski, sealanty itd. - idealny i nieodzowny przed powłokami kwarcowymi/caramicznymi + glinka, która usunie wszystko czego nie widać a siedzi w lakierze.
Eryk Meyer
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 10 gru 2019, o 08:05
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: Eryk Meyer »

Odświeżę temat.

Kogo polecacie w Łodzi do kompleksowego detailingu LS-a ? :)
Adidom
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 21:55
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: Adidom »

Może nie w Łodzi ale w Bełchatowie mogę z czystym sumieniem polecić Dent-Serwis. Profesjonalna robota i fachowa wiedza. Chłopak robi na prawde kawał dobrej roboty. Byłem u niego na polerce lakieru i położeniu powłoki. Teraz wybieram się na regeneracje skóry i usunięcie kilku drobnych wgniotek.
Dent-Serwis
Przemysłowa 12, 97-400 Bełchatów
Telefon: 791 197 458
Awatar użytkownika
Tomaszewski
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2020, o 13:32
Model Lexusa: Lexus IS
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: AUTO DETAILING naszych LEXUSÓW

Post autor: Tomaszewski »

lakieru: Wosk SOFT99 FUSSO COAT 12 MONTHS
kokpitu/plastików: AUTOLAND Chusteczki do kokpitu naturalne mat a na zewnątrz CarPro Perl Coat
skóry: -
opony / gumy / uszczelki: ADBL Tire Dressing
drewno: -
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość