audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: lubelak88 »

Witam Panowie

Dawno mnie tu nie było, po sprzedaży lexusa ,sporadycznie zaglądałem ,miałem nawet chęc wrócić tu w postaci is300 aleee zachorowałem na takie auto http://otomoto.pl/show/preview/C34831728

Czy jest ktoś mi w stanie doradzić co począć, auto po lekkie kolizji z hakiem zdjęcia mam do wygląduw szystko zrobione jak należy, serwisowany cały czas,przebieg autentyczny 190km bex w Quattro , mam w cholere drogi jestem na etapie sprawdzania vinu...koelś ma mi wysłać zdjęcia z miernikiem lakieru...tylko cena jest zaporowa ugadałem się z nim na 28tys plus opłąty 1500zł(pewnie??) no nie ma zimówek a zima lada moment przyjdzie...może ktoś mnie ostudzi ??może ktoś mnie utwierdzi w zakupie...??jest może ktoś chętny ze szczecina do oblukania sztuki?? bym był wdzięczny ejstem z lublina mam tam....dalekoooo, ogólnie jeździłęm takimi już trzema autami...zrobiło na mnie super wrażenie...po lexusie ciezko się rpzesiąść na jakieś seaty czy inne graty:)a i do takich się przymierzałem
Awatar użytkownika
infidel
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2014, o 11:26
Model Lexusa: IS 200 Prestige
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: infidel »

Hej,ja jestem ze szczecina ale nie znam sie dobrze na VAG-u.Moge podjechać i posłuchać silnika,przejechać sie posłuchac napędów i skrzyni,obejrzec silnik poszukać wycieków itp.Co do tych silników to nie mam dobrego zdania na ich temat,w pracy mamy passata 1.8 T tylko,ze 150 km i są z nim wieczne kłopoty.Kultura pracy słaba,turbina padła już dwa razy,olej zużywa i układ zapłonowy też lubi sie posypac.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: Dawid0ss »

Ja w ogóle odradzam Audi. W ostatnich latach drastycznie wzrosła im awaryjność silników. Sprawdź w necie statystyki dla aut w trakcie pierwszych lat użytkowania. To się również przekłada na kolejna lata eksploatacji. Dla porównania Mercedes, awaryjność około 0,7% aut, natomiast Audi ponad 2,5%. Silniki z turbo, to nie to samo co kompresor. Pzdr
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: piotro1227 »

infidel pisze:Hej,ja jestem ze szczecina ale nie znam sie dobrze na VAG-u.Moge podjechać i posłuchać silnika,przejechać sie posłuchac napędów i skrzyni,obejrzec silnik poszukać wycieków itp.Co do tych silników to nie mam dobrego zdania na ich temat,w pracy mamy passata 1.8 T tylko,ze 150 km i są z nim wieczne kłopoty.Kultura pracy słaba,turbina padła już dwa razy,olej zużywa i układ zapłonowy też lubi sie posypac.
Nie mogę sie z tobą zgodzić ze ma słabą kulturę pracy. Musicie miec jakiś trefny silnik. Ja jeździłem 4 lata seatem ibiza z 1.8t i nie mogę zlego słowa powiedziec. Fajnie to chodziło. Jedyna wada to sypiące sie cewki. Moze macie pana Czesia który nie zna sie na tym silniku albo panowie z serwisu nie są douczeni. Silnik bardzo elastyczny i ladnie pracuje. Toleruje gaz z tym ze musi byc dobrej jakości instalacja. Co do napędu to sie nie wypowiem bo odnośnie Quatro sie nie znam ale sam silnik mogę polecić. No i silnik mozna fajnie pomodzić i daje rade. Ja swój pogrzebałem i mialem ok 250 kucy i cos kolo 300nm.
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: piotro1227 »

Ale fakt faktem ja bym Audi nie kupił zreszta żadnego śmiećvagena. Jak trafisz dobrze będzie ci służył trafisz na ulepa będzie wkładał worek pieniędzy w niego. Z tego co sie orientuje to w tym modelu wyjątkowo sypie sie elektryka
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: lubelak88 »

okej trup to to nie jest...bo ma rzeczywisty przebieg 128tys. wydaje mi się dobrą opcją , no i mam zdjęcia po najechaniu na hak...cena jest zawrotna może...ale jak za 250tys. przejechane życzą sobie po 25-27tys. no to....mam połowe mniej tak?? co do cewek to wiem, o turbinie też wiem...ale cześci do audi jest do cholery!

ogólnie jeździłem tym i mi przypadła do gustu jeździłem też,seatem ale to nie to...jeździłęm accordem którego o mało nie kupiłeś type-s ale...to też nie to...jeździłem bmw 46 2,5silnik to też nie to... audi na mnie zaraz po lexusie robi najlepsze wrażenie i zalezy mi na quattro
piotro1227
Lex user
Posty: 190
Rejestracja: 8 lip 2013, o 21:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: piotro1227 »

To moze weź sobie jakieś subaru :-).
dab1978
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 15 sie 2013, o 19:17
Model Lexusa: is200 był...
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: dab1978 »

A skąd niby taka pewność i przekonanie o przebiegu???
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: Joyrider »

1.8t to chyba jedna z najbardziej udanych jednostek VAG. Kręcą wielotysięczne przebiegi bez zająknięcia. Rozpracowana na wszystkie strony, masa części i mechaników, co umieją to robić. Dobra do gazu. W A4 B6 były problemy z niską jakością przycisków na tablicy rozdzielczej (wycierały się), poza tym to standardowe Audi czy VW - jak kupisz zadbane to nic mu nie będzie.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: audi 1.8t w Quattro 190km pomoc w zakupie,porada

Post autor: JanB »

Joyrider pisze:1.8t to chyba jedna z najbardziej udanych jednostek VAG. Kręcą wielotysięczne przebiegi bez zająknięcia.
Skąd taka śmieszna opinia? Wystarczy wpisać w wujka Gugla 1,8t opinie i masz: awaryjne turbiny przez felerną rurkę olejową, niewydajne pompy wodne przez elementy plastykowe a zużycie oleju na 10 tys km to 2 litry. Daj Boże zdrowie właścicielom tego modelu audi.
Pozdrawiam
JanB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości