[IS200] Dziwny dźwięk przy kole

ODPOWIEDZ
santi
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, o 17:47
Model Lexusa: i200
Skąd:: Bournemouth
Kontakt:

[IS200] Dziwny dźwięk przy kole

Post autor: santi »

Witam. Jestem nowy na forum z tego względu, że niedawno zakupiłem Lexusa is200 2000r w UK

Pojawił się już 1 problem, odnośnie dźwięku przy prawym kole. Coś w ten desen:

Dodam, że jak stoję na światłach i ruszę kierownicą też mam dziwny odgłos jakby piszczącej gumy.


Problem 2 to wycie na drodze od 30km/h, tylko pytanie czy jest to łożysko, może opony (są nowe...) a może to jest związane z problem nr 1?

3 problem to gdy wpadne na nierówności czasem mnie zności na prawo czy lewo. Auto nie est sztywne.

4 może nie problem ale dziwna sprawa to samochód szarpie przy ruszaniu, czyżby sprzęgło siada? inny problem to gdy jadę nie ważne jaką prędkością i puszcze gaz to po sekundzie samochód gwałtownie hamuje, więc jak dodaje gaz, puszcza, dodaje to mam niezłą karuzele, co to może byc? czy to normalne?
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 200 (dziwny dźwięk przy kole)

Post autor: klexus »

1. Sworzeń
2.łożysko, opony
3. Luzy w zawieszeniu- ustawić zbieżność
5.Sprzęgło na wykończeniu
Na jakim biegu jest takie ostre hamowanie, 1,2,3 czy 4,5,6 jeździłeś kiedyś manualem?? dziwne ze tak ostro hamuje felgi nie są gorące po przejechaniu 5-10km??
santi
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, o 17:47
Model Lexusa: i200
Skąd:: Bournemouth
Kontakt:

Re: IS 200 (dziwny dźwięk przy kole)

Post autor: santi »

Nie sprawdzałem czy są gorące, chociaż kiedyś wydawało mi się, że z przodu tak było. Sprawdzę jak będę do pracy jutro jechał. Jeśli chodzi kiedy te hamowanie to na biegach od 1 do 4.

Co do pkt. 1 i tego piszczenia jesteś pewien, że to sworzeń?
Co do wycia myślę, że to tylko łożysko, opony są nowiutkie, miesiąc je mam.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Odp: IS 200 (dziwny dźwięk przy kole)

Post autor: Damian87 »

Co do uczucia hamowania po opuszczeniu gazu to u mnie też tak jest ale tyłko gdy silnik jest jeszcze nie rozgrzany, u Ciebie jest tak cały czas?
santi
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, o 17:47
Model Lexusa: i200
Skąd:: Bournemouth
Kontakt:

Re: IS 200 (dziwny dźwięk przy kole)

Post autor: santi »

w sumie to chyba tylko na zimny, nie jechałem jeszcze w jakąś daleką wyprawę, po za jedną, ale nie sprawdzałem tego

co do felg to nie są gorące
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości