xenon is

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chio1310
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 paź 2010, o 19:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

xenon is

Post autor: chio1310 »

Witam mam pytanko czy da rade przełożyć części z lampy od anglika chodzi o xenon do lampy eu zwykła ,mam możliwość zakupu ale niewiem czy gra warta świeczki ,wiem że odbłyśnik odpada ,klosz chyba ten sam ,tylko czy żarnik pasuje ,i czy puszka się różni
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: xenon is

Post autor: jankess »

musi być euro odbłyśnik pod xenon z eu odcięciem + poziomowanie + spryskiwacze lamp ;) (z angola pewnie w zwykłe odbłyśniki nie przełożysz palników) a czy warto to przekładać jak masz zestaw p&p w dobrej kasie to czemu nie(ale tu bym też zasięgnął opinii użytkowników xenonów czy jest duża różnica w świeceniu) bo pracy przy tym trochę jest.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2014, o 22:13 przez jankess, łącznie zmieniany 1 raz.
This IS it
Awatar użytkownika
chio1310
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 6 paź 2010, o 19:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: xenon is

Post autor: chio1310 »

ok dzięki
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: xenon is

Post autor: carinus »

Xenon tutaj to tylko bajer,żadnego lepszego oświetlenia drogi nie zauwazyłem.Może gdyby zmienić całą optykę i wsadzić soczewkę z innego modelu samochodu operacja montażu xenonów nabierze praktycznego sensu.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: xenon is

Post autor: maniek_ls400 »

carinus pisze:Może gdyby zmienić całą optykę i wsadzić soczewkę z innego modelu samochodu operacja montażu xenonów nabierze praktycznego sensu.
Przypomniałeś mi mój projekt z toyoty camry - kupiłem soczewki bi-xenon z mercedesa ML i przerobiłem lampy (polerka kloszy na gładko, wklejanie/mocowanie soczewek do odbłyśnika, elektronika - przetwornice, okablowanie). Nie robiłem oczywiście samopoziomowania i spryskiwaczy. Soczewki zamocowałem na regulowanych bolcach ze sprężynami i docelowo ustawiłem je na stacji diagnostycznej. Kosztowało to sporo pracy/roboczogodzin, ale było warto ponieważ wreszcie widziałem na znaczną odległość.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: xenon is

Post autor: carinus »

Maniek pamiętam jeszcze Twoje fotki na forum,mam to jeszcze na dysku.Ja polerowałem wtedy szklane klosze od Cariny i wstawiałem te same soczewki od merca,Ty miałeś łatwiej bo camry miała klosze z tworzywa.Światło wtedy było naprawdę niezłe i do tego bixenon.Gdybym miał wolne moce przerobowe to może wstawiałbym też soczewki do lexa.Mam jeszcze w domu cały zestaw,bo carina poszła na fabrycznych światłach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości