Jaki olej?

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Maciek-Olsztyn »

Witam mój lex ls400 95r przebieg 450.000 w tym 40.000 na LPG

Po zakupie zrobiłem płukanie i zalalem valvoline max life 5w40

Moje pytanie brzmi
Czy ten olej jest zgodny ze specyfikacja dla tego modelu?
Czy mam zastanowić się nad zmianą n inny?

Dodam, że do tej pory oleju nic nie ubywa i nie zanotowałem wycieków.
Do tej pory olej zmieniałem co 10 tys km.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: JanB »

Wydaje się, że to dobry wybór. Max life 5w40 ma API SN/CF i spełnia A3/B4-04, ma wysoki TBN 10,3 i lepkość 174. Na pewno da radę utrzymać silnik w czystości i neutralizować kwasy. Chyba nie do końca spełnia wymagania fabryczne, bo fabrycznie zalecają 5W30, chociaż nie jestem pewien. Osobiście na Max lifie nie jeździłem, lecz aktualnie ma zalany SynPower, ale to już inne wymagania trochę młodszego silnika benzynowego z wtryskiem bezpośrednim.
Pozdrawiam
JanB
Maciek-Olsztyn
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 28 paź 2014, o 10:23
Model Lexusa: ls400
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Maciek-Olsztyn »

A może ktoś stosował oleje Toyota ? https://sklep.toyota.pl/produkt/08880-8 ... ny-5l.html
Awatar użytkownika
CzarnePaliwo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, o 19:13
Model Lexusa: brak
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: CzarnePaliwo »

Maćku, faktycznie do Twojego silnika zaleca się lepkość 5w30. Chwali się jednak, że zmieniasz olej co 10tys. km oraz to, że zastosowałeś wcześniej płukankę. Silnik się odwdzięczy ;)

Przy następnej wymianie rozejrzyj się za pełno syntetycznym olejem 5w30 bazującym na PAO lub estrach, gdyż większość olejów w tej lepkości to HC (hydrokraki, powstałe z bazy mineralnej). Nazywa się je korzystając z dobrobytu marketingu olejami wykonanymi w technologii syntetycznej. Posiadają jednak gorsze właściwości niż pełne syntetyki.

Poniżej cytat z artykułu, który pisałem dla kolegów z ifans.pl ;)
Jaka jest wyższość olejów syntetycznych nad HC?
Oleje syntetyczne:
- są stabilniejsze jeśli chodzi o lepkość,
- zapewniają wyższą płynność, pompowalność w niskich temperaturach,
- charakteryzują się większą wytrzymałością w wysokiej temperaturze,
- są mniej podatne na odparowanie a co za tym idzie lepiej zachowują swoje nominalne
parametry,
- mają lepsze właściwości czyszczące, zostawiają po sobie mniej szlamów i laków,
- przyczyniają się do niższej emisji szkodliwych związków.
mariosto
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2014, o 23:19
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: mariosto »

Podpowiedzcie prosze co wlac do ls400 z 92 roku i przebiegu ok 150tys. Bez LPG. Jak rozumiem plukanie tez jest wskazane? Jak czesto robic wymiane?
Troy
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2013, o 23:04
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Wlkp
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Troy »

A po co płukać?Masz szalm w silniku?Poszła woda do oleju?Jeśli nie,to bez sensu.Po prostu wlej taki ,który spełnia wymogi,a to nie żaden święty gral.
mariosto
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2014, o 23:19
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: mariosto »

OK ,rozumiem , lepsze wrogiem dobrego ... :acute:
Jaki stosujecie olej , o jakiej gęstości , lepkości i jakiego producenta ?
M
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: JanB »

Niestety, płukać trzeba. Nawet najlepszy olej jednak przy upalaniu (a do tego są stworzone nasze Lexy :ok: ) spala się i pozostawia resztki tego spalania. Warto to wypłukać zanim szlamy skamienieją i powoli będą zatykać dość wąskie przewody olejowe. Poza tym dobra płukanka kosztuje 20 parę zł, czyli niewiele a jak duszę koi. Ja polecam Millersa 5W30 w tańszej wersji Trident, albo w droższej 5W30 EE Longlife Eco. Oba miałem zalane do GS300 i oba bardzo sobie chwalę. Kupowałem u kolegi Piotra na zmienolej. Też polecam.
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: foka1 »

ja leje mobil 5w50
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
CzarnePaliwo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2014, o 19:13
Model Lexusa: brak
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: CzarnePaliwo »

Troy pisze:A po co płukać?Masz szalm w silniku?Poszła woda do oleju?Jeśli nie,to bez sensu.Po prostu wlej taki ,który spełnia wymogi,a to nie żaden święty gral.
Jak najbardziej z sensem szczególnie jeśli silnik wcześniej nie był płukany. Mowa oczywiście o płukankach klasy premium, które są bezpieczne dla uszczelnień.

Pisałem ostatnio o płukankach w tym temacie viewtopic.php?f=104&t=8400&p=82253#p82253

mariosto, polecam kupić olej w pełni syntetyczny bazujący na PAO lub estrach ew. mix obu. Lepkość jak polecał Ci JanB - 5w30 będzie odpowiednia.

Ja prywatnie w swojej Maździe jeżdżę na Amsoilu Signature Series 5w30 i taki olej byłby też stosowny do Twojej aplikacji.

http://www.amsoil.com/mygarage/VehicleL ... US+LS400+B
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości