[IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

[IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: kale »

Czy da się zamontować zbiornik LPG pod autem w miejscu zbiornika paliwa? I ewentualnie dołożyć jakiś mały zbiornik z innego pojazdu albo wyspawać samemu? W terenówkach często tak robią. Kiedyś widziałem (w jakiejś Vitarze bodajże), że nawet udało się upchnąć sporych rozmiarów zbiornik walcowy pod spód. Nie wiem jakiej wielkości zbiornik wchodzi do wnęki koła zapasowego w IS200 ale czy powiedzmy taki zbiornik dałoby radę upchnąć pod spodem? Gdzieś czytałem, że zbiornik nie może być najniższym punktem podwozia. Francuskie auta mają montowane zbiorniki na gaz od dołu w koszach i jakoś tam zabezpieczone. Jak to wygląda z punktu widzenia technicznego i formalnego?? Fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma styczność z montażem LPG.
Pozdrawiam
member
Lex user
Posty: 82
Rejestracja: 27 paź 2014, o 21:08
Model Lexusa: 3.5 5.0 5.6 6.2
Skąd:: gliwice
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: member »

Nic o tym nie słyszałem w is, ale wiem jedno - uwaga na temperatury. Jeśli wybierasz się do ciepłych krajów lub parkujesz pod blokiem na rozgrzanym terenie to będzie się pojawiał problem z tankowaniem gazu, kiedy zostanie już go mało i znacznie podniesie się jego ciśnienie pod wpływem temperatury.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: Yarecki »

Po co takie klocki w tym aucie.
Skoro jak się dobrze popieści to wchodzi zbiornik 67l czyli 55 zatankować można, właśnie walczę z taką cysterna w tym aucie :biggrin2:
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: kale »

Yarecki bardziej mi chodzi o to żeby nie tracić miejsca na koło zapasowe. Nie wyobrażam sobie wożenia koła w bagażniku. Więc jeszcze raz, da się zamontować zbiornik LPG w miejscu baku?? Pewnie trzeba by dwa bo wał będzie przeszkadzał.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: dead_beat »

Ja kiedyś miałem w miejscu koła, ale koło muszę wozić... teraz zamontowałem sobie zbiornik tuż za tylną kanapą i w końcu mam w miarę ustawny bagażnik. I mimo tego że jest mniejszy niż z butlą w kole to i tak łatwiej się zapakować ;-)
Joyrider
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 14:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wasilków
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: Joyrider »

Ja mam tak samo, zbiornik za kanapą, z podgiętym pływakiem wchodzi coś ze 45l. Kupiłem już z takim. Zapas da się wyjąć, jeszcze trochę bagażnika zostało. Niemniej jednak chyba będę zmieniał na maksymalny walec jaki się da tam wcisnąć. Ktoś może wie jaki to będzie?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: dS »

Nie dasz rady upchnąć normalnego zbiornika pod autem bo nie ma tam na to miejsca. Główną przyczyną jest wał który dzieli zbiornik na 2 części i jedyne co tam dał byś radę zmieścić to butla turystyczna o pojemności 5l . Czyli przy dwóch butlach miał być zasięg 100km, nie mówiąc już o upierdliwości tankowania.

Zerknij sobie na schemat jak wygląda zbiornik - LINK
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: dommell »

kupujesz dojazdówkę, zamjmuje dużo mniej miejsca niż koło w bagażniku. To chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

A swoją drogą, jak to jest, że ten zbiornik przedzielony jest przegrodą...a paliwo się rozlewa równomiernie. Hmmm, jest jakieś połączenie? Czy pompka dodatkowa? Jak to działa :)
kale
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 9 maja 2014, o 23:18
Model Lexusa: brak jeszcze, narazie Toyota
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: kale »

Yarecki pisze:Po co takie klocki w tym aucie.
Skoro jak się dobrze popieści to wchodzi zbiornik 67l czyli 55 zatankować można, właśnie walczę z taką cysterna w tym aucie :biggrin2:
Ale czy tak duży zbiornik wymusza "wyprostowanie" podłogi w bagażniku czy da się jeździć z opuszczoną??
Jeżeli da się z opuszczoną to czy podnosząc ją da radę włożyć na butlę jakąś wąską dojazdówkę tak żeby nie trzymać jej na wierzchu w bagażniku tylko pod tapicerką bagażnika??
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS mkI] Zbiornik LPG pod autem

Post autor: Yarecki »

kale pisze:
Yarecki pisze:Po co takie klocki w tym aucie.
Skoro jak się dobrze popieści to wchodzi zbiornik 67l czyli 55 zatankować można, właśnie walczę z taką cysterna w tym aucie :biggrin2:
Ale czy tak duży zbiornik wymusza "wyprostowanie" podłogi w bagażniku czy da się jeździć z opuszczoną??
Jeżeli da się z opuszczoną to czy podnosząc ją da radę włożyć na butlę jakąś wąską dojazdówkę tak żeby nie trzymać jej na wierzchu w bagażniku tylko pod tapicerką bagażnika??
Bez jaj, potestujecie a ocenicie :ok: .
jeszcze może teściowa się tam zmieści.
Generalnie lepiej kupić assistance i dojazd nie potrzebny kupić spray na małą dziurke i tyle w temacie.
Ja byłem po kika tysięcy kilometrów wielokrotnie bez zapasu i nie widzę w tym problemu.
300PLN ubezpieczenie i przyjadą wymienią pomoga w razie problemu.
Nie da się zjeść a jednocześnie mieć jabłka, dla mnie walec w bagażniku to nieporozumienie, wolałbym już dojazd wozić od czasu do czasu bo pod domem to to nie jest też potrzebne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości