GS430 2001 tłumik

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

GS430 2001 tłumik

Post autor: pucza_daniels »

Witam

Własnie nabyłem GS430, jest w wersji UK

http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-GS430-2 ... 43d2d66d19

Jutro będe go miał we Wrocławiu i odrazu jedzie do mechanika,moj znajomy,dobrze zna sie na tym co robi...Najpierw chce zajrzeć do tego silnika,angol twierdzi ze to tylko uszczelka ale licze sie z powazniejszymi wymianami...

Wymieniał ktoś moze uszczelki pod głowicami w 4.3 ?jaki to koszt bo dzwoniłem poki co do intercarsu to nic nie mają do głowicy...? jakis orientacyjny koszt czesci przy takiej naprawie?zapewne dobrze by bylo odrazu przy rozgrzebanym silniku wymienic rozrząd -830zł (intercars)...

A teraz do sedna...

Chciałbym w nim odrazu z miejsca wymienic uklad wydechowy na jakis taki bardziej donosny,to jest V8 i chciałbym zeby bylo to słychac ,nie chodzi mi o jakies buczenie ,tylko dobry dzwiek... Może ktoś coś poleci to odrazu jak bedzie stał u znajomego to by sie za to zabrał... Nie wiem co tu mozna zrobic bo to nie do konca moja dziedzina, byłbym wdzieczny za jakies porady ,załozmy ze do przeznaczenia na to mam 1000-1500zł , da sie cos ciekawego wymyślić w tej kwocie?

Pozdrawiam
Pucza
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: owczar »

Będziesz go przerabiał na LHD?

Wątpię by były to tylko uszczelki. A jeśli są, to nie chcę wiedzieć co było przyczyną ich wypalenia- w tym silniku trzeba się wykazać nie lada talentem żeby doprowadzić do takiej awarii. Ja bym się nastawiał na wymianę silnika.. Jeśli to tylko uszczelki, to uszczelki tylko OEM. Do tego może być konieczna wymiana szpilek.
Tutaj masz manual z LS430:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/LS4 ... m_0040.pdf
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Lexus/LS4 ... m_0065.pdf

Nie ma dostepnych zamienników do tego modelu. Więc w grę wchodzi tylko custom na zamówienie. Za 1500-2000 może kupisz 2 ostatnie wydechy z kwasówki. Nic więcej.
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: pucza_daniels »

Hmm tak własnie sobie pomyslalem ze za te pieniadze to pewnie nie wiele bedzie mozna zdzialac a teraz mam jeszcze inne grubsze wydatki...Póki co zabiore się za ten silnik, a do lata mam czas zeby zrobic z nim porzadek i wyszykowac go pod siebie, jak sie okaze co z silnikiem to bede wiedzial na czym stoję...Auto ma 78 tys mil przebiegu wiec nie wiele, raczej wątpliwe zeby cos tam sie zaczelo dziac przy takim przebiegu,wydaje mi się ze ktoś go zwyczajnie zajezdził, okaze sie na dniach. Za auto zapłaciłem niewiele wiec tak czy siak nie będe narzekał...a silnik moze uda mi sie zalatwic w cenie ok. 500 euro jak by bylo trzeba.
Pucza
Awatar użytkownika
pucza_daniels
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:50
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: pucza_daniels »

Witam,

Przepraszam ale ostatnio byłem zaganiany i nawet nie mialem czasu odpowiedziec w pełni na Twoje pytanie,

Co do przekładki nie wiem w sumie kupiłem go całkowicie przypadkiem bo gosc chcial za niego 750 funtów a w koncu poszedł na ebay-u za 490 a ustawione miałem w programie na 550.Myśle ze przekładka tego auta nie jest żadnym problemem w tych czasach.Póki co jezdze RX300 2004 w full opcji od wrzesnia w wersji UK i powiem że zrobilem nim juz z 15 tys km, i moze na poczatku sprawiało to jakis problem ,ale teraz to nie widze zbyt dużej róznicy,oczywiscie w trasie jest troche lipa jak sie trafi rzadek tirów ale jezdze srednio raz na 2 tygodnie trasą Wrocław-Lublin i spowrotem i w sumie nie wiem podróz zajmuje tyle samo czasu co autem z kierownicą po lewej. W sumie mam chec przełozyc tego GS430 ,mialem wczesniej gs300 i te autko jest naprawde niezłe,ten gs430 jest w stanie idealnym poza silnikiem,srodek ma jak nowy,zawieszenie wszystko czysciutkie ładne z tego co przejrzalem na szybko,ładny prosty zero rys,przebieg 78 tys mil . Chciałbym w sumie wrzucic do niego jakies 19'' felgi plus jakis ładnie brzmiący wydech i poki co tyle bo na więcej w tej chwili mnie nie stać wiec nie bede sie tu rozpisywał co bym chcial bo uwielbiam motoryzacje i jak bym mogl to bym sobie pozwolił na więcej ale niestety żyjemy w Polsce:)

A ewentualnie z czasem taki zestawik:

https://www.swiftracing.com/SRT/item.aspx?id=169

Wrzuce fotki autka na dniach bo sie przeprowadzałem i dopiero dziś podłaczyli mi internet.
Pucza
jurkiel
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:41
Model Lexusa: SC430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: jurkiel »

Witam wszystkich serdecznie
Jakby były Ci potrzebne jakieś części do silnika 4300 to mam taki prawie cały ale z uszkodzonym blokiem - więc jakby co to pisz na priv.

a co do tłumików to też chce wywalić końcowy w swoim SC430 i wstawić jakieś 2 oddzielne przelotowe ( co przy zachowaniu koryginlanego kata i środkowych ) licze że wydobędzie odpowiednią barwe v8 - mysle o takich z allegro z kwasówki np
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-mugen ... 13807.html
gość ma pełno tłumikó w ceniach do 200 zł /szt - przy takiej cenie myśle ze zaryzykuje a jak nie będe zadowolony to komuś dam w prezencie
oczywiście chce zrobić tak abym mógł wrocić do oryginalnego wydechu - a jako że handluje nierdzewką to z rurami nie mam problemu :)
pozdr
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: klexus »

jurkiel pisze:Witam wszystkich serdecznie
Jakby były Ci potrzebne jakieś części do silnika 4300 to mam taki prawie cały ale z uszkodzonym blokiem - więc jakby co to pisz na priv.

a co do tłumików to też chce wywalić końcowy w swoim SC430 i wstawić jakieś 2 oddzielne przelotowe ( co przy zachowaniu koryginlanego kata i środkowych ) licze że wydobędzie odpowiednią barwe v8 - mysle o takich z allegro z kwasówki np
http://allegro.pl/tlumik-sportowy-mugen ... 13807.html
gość ma pełno tłumikó w ceniach do 200 zł /szt - przy takiej cenie myśle ze zaryzykuje a jak nie będe zadowolony to komuś dam w prezencie
oczywiście chce zrobić tak abym mógł wrocić do oryginalnego wydechu - a jako że handluje nierdzewką to z rurami nie mam problemu :)
pozdr
Oj bede obserwował temat tego tłumnika w SC, zrób przelot i zostaw to co masz i bedzie gitara,
Ja to zawsze mówię tak nie rób ciulstwa skręć to drutem, takie porównanie mi sie nasuwa.
Fajna fura i taki badziew chcesz mu w tył zapakować oj nie ładnie :pala:
jurkiel
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:41
Model Lexusa: SC430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: jurkiel »

Jak bedzie dobrze chodził na tych tanich tłumikach to będę wszytkim mówił że moge im takie załatwić po 500 za sztuke - ( zeby nie było za tanio bo pomyślą ze badziew jakiś :) hehe
ja zaczne od końca - nie chce wszystkiego wywalać bo chce nim jechać latem do włoch albo troszke dalej i nie chce aby pożniej przez tydzień mi głowie huczało .... a pamiętam kilka lat temu jak mialem acorda i mi sie katalizator kończył ( śmierdziało siarkowodorem czasami) i dzień przed wyjazdem w trase do francji postanowiłem go wyciąć -- przejechałem 500 m i błagałem aby mi go wstawili spowrotem:), a z kolei juz nie tak dawno mialem V6 i wymieniłem tylko ostatnią puche to już sympatycznie grzmiał ..

... własnie dostałem odpowiedz w sprawie tych tłumików od Tomas-Tuning.com i przyznam się że jestem bardzo mile zaskoczony ich uczciwością - naprawde szacun !(zapytałem czy mogą coś polecić ze swoich produktów do 4,3 litorwej v8 ) a oni odpisali cytuję " niestety, raczej nic z tych co posiadamy nie pochodzi tam za długo "
w dzisiejszych czasach to rzadkość że sprzedający Ci napisze ze d tego auta z takim silnikiem lepiej tego nie kupować zamiast "bedzie Pan zadowolony" - normalnei polecam przez sam fakt uczciwości no i szukam dalej ..
jurkiel
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lut 2015, o 20:41
Model Lexusa: SC430
Skąd:: Gdynia
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: jurkiel »

rozmawiałem ze znajmomym który wymieniał całość w SC400 - on wywalił wszystko za katalizatorem i wstawił 2 owalne magnaflow i pamietam ze jego auto grzmiało dobrze zatem napisałem do nich i zaproponowali do mojego coś takiego - cena rozsądna - 435 zł

do sc 430 dedykowany wygląda tak
http://www.magnaflow.com/02product/disp ... mber=16917

a ich propozycja:
http://rpmotorsport.pl/tlumik-sportowy- ... 46874.html

nie weim czy w GS 'ie jest podobnie - a jak nie, to warto do nich napisać
Awatar użytkownika
darojaro
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 10 gru 2014, o 13:55
Model Lexusa: IS 300-był, GS 430-jest
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: darojaro »

Panowie odgrzeję kotleta odnośnie tłumików i układu wydechowego. Który tłumik w GS 430 odpowiedzialny jest za głośność wydechu środkowy czy końcowe? Wycinał ktoś już środkowy i wie jak głośno autko pracuje na oryginalnych końcowych? Chciałbym zmienić trochę brzmienie swojego ale nie chcę ruszać katalizatorów. Czy samo wycięcie środkowego coś zmieni?
Obrazek
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: GS430 2001 tłumik

Post autor: DŻEJKU »

na pewno końcowe. maja spore puchy a co za tym idzie dużo wygłuszają. Srodkowe tłumiki są wąskie i przelotowe, więc ich usunięcie raczej dużo nie da. Sam nad tym myślałem ale zdecydowałem się na opcję: brak środkowych + końcowe przelotowe. Jeśli się uda to w tym miesiącu jeszcze ogarnę ten plan
BYŁ: Czarny GS430 2002, Granatowy GS300 1998, 2 x Zielony GS430 2002 , gs300 2004 Zielony
JEST: dodge challenger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości