[LS400] Filtr kabinowy

Problemy dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
mariosto
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 7 sty 2014, o 23:19
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Piaseczno
Kontakt:

[LS400] Filtr kabinowy

Post autor: mariosto »

Czesc ponownie drodzy lexus-MANIACY
Postanowilem w moim LS z roku 91/92 powalczyc ze stechlym zapachem w srodku.
Na pierwszy planie oczywiscie wymiana filtra kabinowego. I tu pierwszy ZONK, po demontazu schowka, stwierdzam z przykroscia , iz w moim modelu nie ma filtra kabinowego.
Czy cos zrobilem zle, w zlym miejscu szukam, a moze w tym modelu nie ma filtra?
Nastepnie poddalem wnetrze kilkukrotnemu ozonowaniu ( obieg klimy zamkniety, nawiewy na sredni tryb), co mialo oczyscic uklad klimy i nawiewu. Efekt okazal sie mizerny.
Podobno jezeli w autach ponad 20 letnich czuc przykry zapach, zaleca sie czyszczenie mechaniczne parownika z wymiana pewnych przewodow miedzianych. Czy ktorys z Was mial podobny problem i wykonywal taka usluge?
Prosze o podpowiedz.
PS
Dzis moi pracownicy wypolerowali mi auto i nalozyli powloki kwarcowe oraz nano na szuby.
Oooo!
ALE SIE PREZENTUJE! zrobie zdjeci i sie pochwale.
Oooo! Ale wyglada.
Musze wreszcie zrobic foto i sie pochwalic.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2014, o 23:57 przez mariosto, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Filtr kabinowy w LS400 pierwsza seria

Post autor: maniek_ls400 »

Nie ma tam filtra kabinowego. Miałem też LS400 '91 i szukałem przyczyn 'zapachów'. Jedno co możes zrobić to zdemontować zewnętrzną osłonę podszybia (pod wycieraczkami) i powyciągać stamtąd resztki 20-to letnich liści.
Jedź do gości od klimy na wyciągnięcie czynnik a z klimy i wpompowanie go spowrotem - pomoże.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: owczar »

Mariusz, jak moze pomoc przepompowanie czynnika?

Jak napisales, zaczalbym od sprzatania podszybia. Jak to nie pomoze, to gruntowne czyszczenie parownika. Z obudowy parownika jest odplyw na zewnatrz- przed myciem warto go udroznic.
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: kliMati »

pogoda na zewnątrz siadła więc aktywuję się na forum :blush:
U mnie sytuacja wygląda następująco - zapach brzydki był, ozonowanie pomogło, filtra kabinowego brak.
Ciekawostka: miejsce na filtr jest, zakupiłem takowy - Jakoparts. Przyjechał z Niemiec :szok: i zainstalowałem szybko. Filtr, a w zasadzie 2 filtry montuje się po kolei, najpierw jeden wsuwamy, następnie należy go odsunąć na bok i wkładamy w zwolnione miejsce drugi.
Słyszałem, że co rocznik to inna sytuacja np. '91 brak i miejsca i filtra, '93 miejsce na filtr już jest, ale nie ma filtra, '95 wszystko jest czyli i miejsce i filtr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości