1G-FE SPRZĘGŁO

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: KowaLazer »

Witam serdecznie , ostatnio się spłukałem kupując LSD, a tu pech ! Skończyło się sprzęgło .
Oczywiście nie skończyło się przez ,,upalanie,, ( jeszcze nie zamontowałem nowego dyfra ) .
Czy ktoś trafił na jakiś konkretny wyrób, godny polecenia ? Czy sprawdził ktoś jakieś sprzęgło ,, budżetowe,, i może mi je polecić ?
Zaznaczam, że nie chcę kupić najgorszego gówna, najwyżej Lex będzie troszkę stał w garażu , ale gdybyście mogli podać parę propozycji, byłbym zobowiązany !

PS. Czy do wymiany jest całe sprzęgło czy tarcza, ... ? Nie wiem czy mam się szykować na wydatek 1000 PLN, czy na 200-300 PLN.


Pozdrawiam !
Jarek.K
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 15:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Piotrków Tryb
Kontakt:

1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: Jarek.K »

Wymieniałem ostatnio skrzynie i przy okazji żeby nie robić 2x zmieniłem sprzęgło bo tez już było mocno zużyte.Kupilem Aisin w intercarsie i po zniżkach wyszło 560zl wiec wydaje mi się ze budżetowo.Co prawda zrobiłem 1000km i jak narazie działa :)Komfort napewno lepszy bo przynajmniej pedał sprzęgła chodzi bardzo lekko i czuć jak zmieniasz biegi ze auto nie jest takie jakby zmulone.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: owczar »

Aisin to bardzo dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: Oliwier »

Zrobiłem na Aisinie 6k i wszystko w jak najlepszym porządku :) dałem podobnie jak Jarek.K
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: KowaLazer »

Rozumiem, że mówicie o tym http://allegro.pl/sprzeglo-lexus-is-200 ... 52913.html
Akurat jest w Łodzi, więc odbiorę osobiście .
SMUTEK- wszystkie plany dot. SWAP'a legły w gruzach ... Może za rok :(
Dzięki za pomoc

EDIT.
Jeszcze zobaczę jak wygląda docisk , rozmawiałem ze swoim mechanikiem ( którego na maxa polecam jeśli ktoś chce wtryniać turbo ! ) i chyba będą nowe,wzmacniane okładziny :)
Dam znać jak się sprawa skończyła .
Ogólnie rzecz biorąc jest to jedyny wątek na forum który dotyczy ogólnie pojęcia sprzęgła do IS200 .Przyda sie ... ( jeśli się mylę, proszę o przeniesienie/usunięcie)
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: jankess »

To ja może trochę podbije w innym kierunku a mianowicie w stronę sportowych sprzęgieł do 1gfe, szukałem mocnego sprzęgła do 1gfe i z moich poszukiwań wyszło albo ściąganie z UK kompletu(dostępny różny stage tarcza, docisk, lozysko) albo przeróbka oema u nas koszta przeróbki od 900pln w górę ale mi przez tel. Gość powiedział ok.1300zl za spieka ze wzmocnionym dociskiem który przeniesie ok 300ps.

Macie jakieś doświadczenie z firmami co przerabiają/wzmacniają sprzęgła???albo ktoś coś praktykował z nowych sprzęgieł?
This IS it
Awatar użytkownika
KowaLazer
Lex Driver
Posty: 382
Rejestracja: 22 gru 2013, o 15:37
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: KowaLazer »

Moj mechanik ma kogoś kto robi spieki całkiem spoko. Właśnie z Nim rozmawiam o spieku i o tym ile ma mieć płytek żeby jakoś bardzo nie szarpal.pewnie w ciągu tygodnia podejmę decyzję wiec będę mógł powiedzieć jak się sprawdza.

PS. Kupię tarcze sprzegla zuzyta. Ze sprężynami. Potrzebuje do wykonania spieku
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: lexus155 »

Najlepszy wybór to aisin które bez problemu przeniesie 250km mocy.
Bart
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: 1G-FE SPRZĘGŁO

Post autor: medyss »

aisin to fabryka więc powinno być dobre :) u mnie ori wytrzymało 170 tys km i kupiłem z tego forum takie same niby używane ale docisk miał jeszcze fabryczne frezy na gładzi a i sama tarcza była jak nowa. Wszystko złożone i śmiga jak głupi :D nawet na 3 zapiszczy. Tylko skrzynia dalej daje się we znaki i trzaska mi przy zmianie na 2 bieg... dwumas w sumie nie szarpie przy ruszaniu ale luz jest wyczuwalny miedzy spadkiem a podniesieniem obrotow na biegu. btw. Też tak macie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości