CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: jordi007 »

Problem z kompem wiec jako specjaliści moze cos podpowiecie, do rzeczy mam słabe hamulce wymionione tarcze klocki nowy płyn całe szczeski przeczyszczone i dalej lipa. moze to cos z absem jakie sa objawy czujnika mam wrazenie ze zaraz po nacisnieciu hamulca załacza sie abs ale nie zawsze raz hamuje słabo a innym razem prawie ze odrazu hamuje z abesem. Cos podpowiecie ? mechanik mowi ze serwo i pompa oki ale czy ma racje bog jeden wie
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: maniek_ls400 »

Na jakie tarcze i na jakie klocki ? OEM czy najtańsze z IC ? Załączanie się ABS za wcześnie to często zasługa słabych opon (nawet prawie nowych ale np Dunlop szybko się ślizga).
Uszodzony czujnik ABS = check engine - masz tak ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: jordi007 »

Tarcze hamulcowe trw klocki ferrlodo opony fakt tragedia a może to serwo albo pompa hamulcowa albo ABS słyszałem ze to właśnie ABS steruje siła hamowania
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: medyss »

Mam to samo.... Zmienione tarcze hamulcowe na ATE + klocki ferodo na obu osiach, nowy płyn i heble nadal tempe... Na zestawie zrobione już jakieś 3000 km i nadal kijowo hamują... Serwo działa dobrze więc nic tylko obstawiam pompę. Pompa ABS ma raczej tylko rozdzielać siłę między koła itd bo EBD też chyba w tym się znajduje więc jeżeli nie ma poślizgu to musi hamować na 100% .... Czy ktoś mógłby napisać jak trudno wymienia się pompę hamulcową? Bo w sumie dostęp jest ładny to samemu mógłbym się pokusić o wymianę i już nie płacąc mechanikowi.. ;) Prosiłbym o jakiś krótki i zwięzły tutorial!
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: maniek_ls400 »

Wymienia się łatwo, ale poczytaj o problemach z zapowietrzoną pompą ABS przy takiej akcji.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: medyss »

Ja juz mialem dwa razy osowietrzany uklad i dalej to samo... hamuje dobrze dopiero po drugim nacisnieciu pedalu....
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: maniek_ls400 »

medyss pisze: 1) Czy ktoś mógłby napisać jak trudno wymienia się pompę hamulcową?
2) Ja juz mialem dwa razy osowietrzany uklad i dalej to samo... hamuje dobrze dopiero po drugim nacisnieciu pedalu...
@1 - jest manual na forum - ściągnij i się dowiesz jaka jest procedura zgodna z przemyśleniami Japończków
@2 - słabe hamulce a szczególnie 'łapiące' za drugim razem czy po pompowaniu to zapowietrzony układ - jedź do innego majstra a może do ASO na fachową robotę ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: jordi007 »

Ja tez myslałem o pompie albo serwo u mnie błedów nie ma zadnych mechanik mowi ze jest odpowietrzony uklad pompa tez ale zastanawiam sie czy nie wymienic tetej pompy a moxe odrazy pompe i serwo ?
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: medyss »

moim zdaniem to tylko pompa bo nie trzyma ciśnienia na sekcjach i trzeba drugi raz nacisnąć żeby dobrze hamował... Sama pompa nie jest droga tylko teraz trzeba znaleźć taką żeby nie była w gorszym stanie od tej naszej :D
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: CZUJNIK ABS - słabe hamulce

Post autor: maniek_ls400 »

A nie lepiej kupic oryginalny zestaw naprawczy ? Jesli cos się tam zużyło to elementy gumowe i sprężyny, ktore powinny byc w zestawie.Wydasz tyle co na pompę a będziesz miał nówkę.
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości