Lexus NX 300h

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
fafik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, o 12:11
Model Lexusa: NX
Skąd:: Opole
Kontakt:

Lexus NX 300h

Post autor: fafik »

Czy jest tu już jakiś użytkownik NX 300h? Czy mogę uzyskać info z pierwszej ręki na temat komfortu jazdy (szczególnie skrzynia biegów?), spalania itd? Chciał bym usłyszeć bezpośrednie wrażenia użytkownika bo bajki ludzi którzy to sprzedają często odbiegają od prawdy a na jazdach testowych rozsądek zagłusza pierwsze pozytywne wrażenie ze stylistyki samochodu. Co do spalania to ja na jeździe próbnej przez dobrych parę kilometrów (miasto i trasa do 110km/h) nie umiałem zbić poniżej 8l a co dopiero do 5l. To co będzie przy stałej szybkości podróżnej 130km/h??? Proszę tego nie odebrać jako krytyki ale po prostu zastanawiam się czy nie kupić tego 200t. Czy na trasach 10% zatłoczone miasto, 20% przejazd przez małe miejscowości, 10% autostrady a cała reszta teren niezabudowany (czyli zwykła średnia polskiego kierowcy i moja także:-)) nie uzyskam lepszego spalania na 200t (którego jeszcze nikt nie zna :mda: ) ???? Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt i wszystkiego dobrego w 2015.....
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Yarecki »

fafik pisze:Czy jest tu już jakiś użytkownik NX 300h? Czy mogę uzyskać info z pierwszej ręki na temat komfortu jazdy (szczególnie skrzynia biegów?), spalania itd? Chciał bym usłyszeć bezpośrednie wrażenia użytkownika bo bajki ludzi którzy to sprzedają często odbiegają od prawdy a na jazdach testowych rozsądek zagłusza pierwsze pozytywne wrażenie ze stylistyki samochodu. Co do spalania to ja na jeździe próbnej przez dobrych parę kilometrów (miasto i trasa do 110km/h) nie umiałem zbić poniżej 8l a co dopiero do 5l. To co będzie przy stałej szybkości podróżnej 130km/h??? Proszę tego nie odebrać jako krytyki ale po prostu zastanawiam się czy nie kupić tego 200t. Czy na trasach 10% zatłoczone miasto, 20% przejazd przez małe miejscowości, 10% autostrady a cała reszta teren niezabudowany (czyli zwykła średnia polskiego kierowcy i moja także:-)) nie uzyskam lepszego spalania na 200t (którego jeszcze nikt nie zna :mda: ) ???? Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt i wszystkiego dobrego w 2015.....
Może trochę offtop bo nie mam tego auta, ale skoro spalanie na poziomie 5-6L robi auris / bądź CT200h z silnikami 1.8L I masie 1400kg to trzeba sobie odpowiedzieć czy silnik 2,5L i masa pewnie z 300kg więcej + znacznie wyższe opory toczenia są wstanie zrobić taki sam wynik - według mnie nie.
Miałem tak samo negatywne wrażenia z jazdy starszym modelem RX400H gdzie w trasie i trochę miasta nie zszedłem poniżej 12-13L o ile dobrze pamiętam.
Zatem taki NX musi spalić tyle ile piszesz bądź więcej.
To nie jest auto w trasy tylko wymysł ludzi, którzy myślą że to jest lepsze bo wyższe - wygląda fajnie owszem ale, ale jest to ale :piwko: Nie zazdroszczę wyboru.
Wiem, że ma być niedługo RAV4 która jest w końcu ładnym autem będzie występować w hybrydzie i będzie na pewno taniej niż NX - może warto się rozejrzeć poczytać i wstrzymać.
Szkoda, że IS czy GS nie występują w kombi, mowa o nowszych generacjach.
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: michuu »

fafik pisze:Czy jest tu już jakiś użytkownik NX 300h? Czy mogę uzyskać info z pierwszej ręki na temat komfortu jazdy (szczególnie skrzynia biegów?), spalania itd? Chciał bym usłyszeć bezpośrednie wrażenia użytkownika bo bajki ludzi którzy to sprzedają często odbiegają od prawdy a na jazdach testowych rozsądek zagłusza pierwsze pozytywne wrażenie ze stylistyki samochodu. Co do spalania to ja na jeździe próbnej przez dobrych parę kilometrów (miasto i trasa do 110km/h) nie umiałem zbić poniżej 8l a co dopiero do 5l. To co będzie przy stałej szybkości podróżnej 130km/h??? Proszę tego nie odebrać jako krytyki ale po prostu zastanawiam się czy nie kupić tego 200t. Czy na trasach 10% zatłoczone miasto, 20% przejazd przez małe miejscowości, 10% autostrady a cała reszta teren niezabudowany (czyli zwykła średnia polskiego kierowcy i moja także:-)) nie uzyskam lepszego spalania na 200t (którego jeszcze nikt nie zna :mda: ) ???? Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt i wszystkiego dobrego w 2015.....

skoro is300h pali średnio ok 7 litrów, to nx musi brać 8
Więc innych wyników bym się nie spodziewał. A co do 200T to zakładam że będzie to średnio 11-12l

PS wyniki z pierwszej ręki podam Ci za kilka - kilkanaście dni, jak auto trochę więcej pojeździ
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: michuu »

Yarecki pisze: Wiem, że ma być niedługo RAV4 która jest w końcu ładnym autem będzie występować w hybrydzie i będzie na pewno taniej niż NX - może warto się rozejrzeć poczytać i wstrzymać. .
a to ciekawostka :)
kto Ci takie info sprzedał?
fafik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, o 12:11
Model Lexusa: NX
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: fafik »

Dzięki serdecznie za post....
Od dobrych paru dobrych lat jeżdżę SUV-ami i jestem po prostu zadowolony z pozycji siedzenia (nie leżenia:-) w samochodzie i braku strachu przed dziurami w polskich drogach :-). Nie miałem o tym pojęcia dopóki nie spróbowałem dalszych tras po polsce w SUV. Dlatego taki wybór. Samochód mi się podoba tylko z moich krótkich spostrzeżeń wynika że ta technologia hybrydowa nadaje się (albo opłaca) tylko w mieście. Dlatego pytanie kierowane do użytkowników tych samochodów. Bo może moje spostrzeżenia są błędne ze względu na krótkie trasy i po kilku tysiącach kilometrów użytkowania po różnych drogach fakty pokazują inne oblicze tej technologii. Samochody tego samego segmentu bez hybrydy palą praktycznie tyle samo (naturalnie nie po mieście:-). Czekam na kogoś kto mnie przekona jakimiś argumentami bazującymi na doświadczeniu z tym autem.
Pozdrawiam....
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: michuu »

fafik pisze:Dzięki serdecznie za post....
Od dobrych paru dobrych lat jeżdżę SUV-ami i jestem po prostu zadowolony z pozycji siedzenia (nie leżenia:-) w samochodzie i braku strachu przed dziurami w polskich drogach :-). Nie miałem o tym pojęcia dopóki nie spróbowałem dalszych tras po polsce w SUV. Dlatego taki wybór. Samochód mi się podoba tylko z moich krótkich spostrzeżeń wynika że ta technologia hybrydowa nadaje się (albo opłaca) tylko w mieście. Dlatego pytanie kierowane do użytkowników tych samochodów. Bo może moje spostrzeżenia są błędne ze względu na krótkie trasy i po kilku tysiącach kilometrów użytkowania po różnych drogach fakty pokazują inne oblicze tej technologii. Samochody tego samego segmentu bez hybrydy palą praktycznie tyle samo (naturalnie nie po mieście:-). Czekam na kogoś kto mnie przekona jakimiś argumentami bazującymi na doświadczeniu z tym autem.
Pozdrawiam....

rozumiem że jeździłeś autem tylko na jeździe testowej, czy miałeś/masz na dłużej?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: Yarecki »

michuu pisze:
Yarecki pisze: Wiem, że ma być niedługo RAV4 która jest w końcu ładnym autem będzie występować w hybrydzie i będzie na pewno taniej niż NX - może warto się rozejrzeć poczytać i wstrzymać. .
a to ciekawostka :)
kto Ci takie info sprzedał?
Oj zaraz kto kto, :biggrin2: ważne, że będzie :ok:
Dlatego hybryda to kompromis który w prius/ct200h/auris został jak dla mnie osiągnięty.
Suv bez hybrydy z motorem 2.5-3L pojemności w mieście wciągnie 15-18L nie ma siły ale na trasie zejdzie poniżej 10 tyle co hybryda.
Jeszcze chwila i będą auta Plug In zresztą Toyka też to wypuści i będzie większy zasięg na "bakterii" wtedy będzie to miało większy sens.
fafik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, o 12:11
Model Lexusa: NX
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: fafik »

michuu pisze:
fafik pisze:Dzięki serdecznie za post....
Od dobrych paru dobrych lat jeżdżę SUV-ami i jestem po prostu zadowolony z pozycji siedzenia (nie leżenia:-) w samochodzie i braku strachu przed dziurami w polskich drogach :-). Nie miałem o tym pojęcia dopóki nie spróbowałem dalszych tras po polsce w SUV. Dlatego taki wybór. Samochód mi się podoba tylko z moich krótkich spostrzeżeń wynika że ta technologia hybrydowa nadaje się (albo opłaca) tylko w mieście. Dlatego pytanie kierowane do użytkowników tych samochodów. Bo może moje spostrzeżenia są błędne ze względu na krótkie trasy i po kilku tysiącach kilometrów użytkowania po różnych drogach fakty pokazują inne oblicze tej technologii. Samochody tego samego segmentu bez hybrydy palą praktycznie tyle samo (naturalnie nie po mieście:-). Czekam na kogoś kto mnie przekona jakimiś argumentami bazującymi na doświadczeniu z tym autem.
Pozdrawiam....

rozumiem że jeździłeś autem tylko na jeździe testowej, czy miałeś/masz na dłużej?
Trzy jazdy próbne. Jedna taka ok godz a dwie króciutkie.... Dlatego nie chcę przedwcześnie oceniać i pytam kogoś z doświadczeniem.
fafik
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2014, o 12:11
Model Lexusa: NX
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: fafik »

michuu pisze:
fafik pisze:Czy jest tu już jakiś użytkownik NX 300h? Czy mogę uzyskać info z pierwszej ręki na temat komfortu jazdy (szczególnie skrzynia biegów?), spalania itd? Chciał bym usłyszeć bezpośrednie wrażenia użytkownika bo bajki ludzi którzy to sprzedają często odbiegają od prawdy a na jazdach testowych rozsądek zagłusza pierwsze pozytywne wrażenie ze stylistyki samochodu. Co do spalania to ja na jeździe próbnej przez dobrych parę kilometrów (miasto i trasa do 110km/h) nie umiałem zbić poniżej 8l a co dopiero do 5l. To co będzie przy stałej szybkości podróżnej 130km/h??? Proszę tego nie odebrać jako krytyki ale po prostu zastanawiam się czy nie kupić tego 200t. Czy na trasach 10% zatłoczone miasto, 20% przejazd przez małe miejscowości, 10% autostrady a cała reszta teren niezabudowany (czyli zwykła średnia polskiego kierowcy i moja także:-)) nie uzyskam lepszego spalania na 200t (którego jeszcze nikt nie zna :mda: ) ???? Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt i wszystkiego dobrego w 2015.....

skoro is300h pali średnio ok 7 litrów, to nx musi brać 8
Więc innych wyników bym się nie spodziewał. A co do 200T to zakładam że będzie to średnio 11-12l

PS wyniki z pierwszej ręki podam Ci za kilka - kilkanaście dni, jak auto trochę więcej pojeździ
Czyli mam rozumieć że jesteś na dzień dzisiejszy w posiadaniu takiego samochodu?
Awatar użytkownika
michuu
Lex user
Posty: 157
Rejestracja: 4 sie 2013, o 20:38
Model Lexusa: Prius
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus NX 300h

Post autor: michuu »

fafik pisze: Czyli mam rozumieć że jesteś na dzień dzisiejszy w posiadaniu takiego samochodu?
ja nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości