Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: dommell »

Mam taki oto problem...
Posiadam czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód, który spełnia swoją funkcję, ale....pieron jeden wydaje taki dźwięk gdy auto się buja na nierównościach, że wytrzymać już nie idzie. Jak jakis zepsuty sworzeń albo co.
Może nie jest mega głośne i pewnie wiele osób by to olalo. Mnie jednak wkurza na maks :)
Jedyne co mogę zrobić to smaruje mechanizm od zewnatrz na tyle ile mogę smarem. Pomaga na jakieś powiedzmy 300km i znowu zaczyna swój koncert...i tak w kółko.
Elektryk, mechanik, mówią mi żeby tego nie rozbierac ( bo taki miałem plan aby to od środka wyczyścić i wysmarowac) bo jest to hermetyczne i jak to zrobię to po bardzo krótkim czasie czujnik poleci do kosza....
Macie może na takie coś patent?
Jak się nie uda to chyba rozejrzę się za kupnem. Tylko znaleźć taki to trochę graniczy z cudem...
sebeq
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2014, o 05:52
Model Lexusa: SC300 IS300
Skąd:: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: sebeq »

Witam, w moim is300 posiadam niestety uszkodzone czujniki poziomu , zauważyłem ze woda i brud dostaje się do środka poprzez simmering który nie jest niczym osłonięty , zapewne dużo pomogłaby osłonka w kształcie korka od napoju która uniemożliwiłaby dostawanie się dużej ilości wody i brudu pod simmering. Próbowałem reanimować swoje czujniki ale niestety .... szkoda zachodu . Na Ebayu w USA znalazłem zamienniki za 70$ i chyba to jedyne sensowne wyjście. Chyba że ktoś z forum natrafił na zamienniki w naszym kraju ?? Jeśli Twój sensor skrzypi to znaczy że brakuje mu smaru i korozja już zaczęła działać , kup spray do potencjometrów , nalej do środka na pewno nie zaszkodzi. Polecam wyjąć simmering , porządnie oczyścić pod nim miejsce i dać smaru np grafitowego , jeżeli oś-trzpień jest skorodowany też trzeba to wyczyścić . Kto smaruje ten jedzie :laugh1:


Pozdrawiam sebeq
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

masakra. czyli suma sumarum i tak się zepsuje. Jest to tylko kwestia czasu. Myslisz ze IS200 i IS300 maja te same czujniki? Moze by pokombinowal ze sprowadzeniem. masz jakiegos linka? poczytalbym

edit: znalazlem zamiennik o ktorym mowisz. hmm. inaczej troche wyglada ale to chyba tylko wizualnie na zewnatrz i chinczyk. ale...cos tu dalo mi nadzieje. on pasuje do wielu modeli. poszukam part numbery od nich i potwierdze. wtedy bedzie mozna zakupic od inego modelu. bo do IS w Polsce raczej uzywke sie nie dostanie.
sebeq
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2014, o 05:52
Model Lexusa: SC300 IS300
Skąd:: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: sebeq »

Hej , możliwe że do IS200 jest taki sam ,ja znalazłem na tej aukcji http://www.ebay.com/itm/Headlight-Level ... 69&vxp=mtr . Jeszcze jedno odnośnie oem sensora czy u Was simering też jest założóny odwrotnie ?tzn sprezynką na zewnątrz ??

Pozdrawiam sebeq
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

w weekend go wyjme to Ci odpowiem. ale tak wyczytalem na forach zagranicznych ze tak ludzie mieli :)
Troche sie naczytalem. Ale nie wiem czy jest sens czyszczenia albo kupowania uzywek. Nie wiem. rozbiore to zobacze w jakim to jest stanie. A jak sie nie da to szukam do kupienia.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Dorwalem sie do tego czujnika....to znaczy tak...zaczalem go odkrecac, bla bla, mialem juz zaczac sie meczyc z wyjeciem wtyczki co jest za nadkolem....ale zaczalem sie bawic ta wajha. Doszedlem do wniosku ze to to moze ciezko chodzi ale chodzi ladnie i nienwydaje dzwiekow. zauwazylem co innego. ze czujnik sie lekko porusza wzgledem tego metalowego koszyka. mimo 3 srubek i chyba 3 bolcow. jest taki luz. wpadlem na patent. oblozylembw newralgicznych miejscach czyms w rodzaju gumy. dogialem te blachy dookola. zaciesnilem. dodatkowo psiknalem wokol simeringu smarem w plynie. zamontowalem i narazie cisza. wiec to chyba strzal w dziesiatke. przy bujaniu czujnik obcieral o metalowy koszyk. pojezdze. zobacze ile kilometrow moja konstrukcja wytrzyma.
kubaty3
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 5 sie 2011, o 14:24
Model Lexusa: ls400
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: kubaty3 »

witam . mi sie pali kontrolka od poziomowania ksenonów automatycznego teczujnii przy wachaczach o których piszecie sprawdziłem sa ok . to co zostaje komputer od tych czujników? gdzie on sie znajduje?pomocy bo mnie ten błąd już wkurza.
sebeq
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2014, o 05:52
Model Lexusa: SC300 IS300
Skąd:: Bartoszyce
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: sebeq »

Hej ,a jak sprawdziłeś czujniki ? rozkładałeś je ? jak wyglądają w środku ścieżki oporowe oraz sprężynki ?


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Dawid0ss »

U mnie czujnik z tyłu zaczął pluć błędami, bo zapiekły się ruchome elementy przymocowane do wahacza. Powinno to być jakoś lepiej odseparowane od wody, soli itp. Pzdr
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Jac »

Witam,
Niestety mnie również to dopadło.
Wygląda to tak jak w załącznikach . Myślicie, że warto to regenerować?
Preglądam różne strony i dochodze do wniosku, że taki sam czujnik jest chyba w Priusach rocznik ok. 2007 oraz w Land Cruiserze.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 3 sty 2015, o 14:07 przez Jac, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości